Трудно заспиване - съвет

  • 1 215
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Мили мами, да ви споделя проблема, който ме е налегнал от 3-4 дена, пък дано някой сподели опит и даде съвет. Имам дъщеричка на 1.5г., която от 4 нощи направо ни побърква. Не иска да спи. Изпие ли си вечерното мляко - подава ми бутилката, изправя се в креватчето и започва да плаче сърцераздирателно, протяга ръчички и иска да я вземе. Като я попитам какво иска ми сочи вратата и иска в другата стая. А е уморена. Направо очите и се затварят. Два пъти проработи да не и обръщам внимание. Правя се на дълбоко заспала. След 15тина минути заспа. Но на мен сърцето ми се къса. Чудя се дали е каприз и трябва да я оставя да плаче с надеждата тя в един момент  да разбере, че това е време за сън и не може оттатък или да се гушкаме и люшкаме докато се успокоят нещата. Ако я взема иска да гледа светлинките през прозореца и изобщо да я забавлявам- да и пускам музика на gsm  и т.н. Пробвах и да се гушкаме двете на спалнята. Не проработи. Чудя се дали е от зъби. В момента и никнат два нови, но пък през нощта спи сравнително спокойно. През деня също е весела. Само тази истерия преди лягане. Дайте акъл моля  newsm78 Случвало ли ви се е  такова нещо? Как постъпвате или бихте постъпили вие?

# 1
  • Мнения: 959
Спокойно, период е.
И моята дъщеря е така.
Една седмица си ляга без проблем, после почва да прави точно описаните от теб неща. След това нещата се нормализират, и след известен период от време пак се започва.

Тежко ти е, но начина е това...да не и обръщаш внимание и да и обясняваш, че е време за лягане и трябва да си непреклонна.

# 2
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Влизам с намерението да пиша тема, а ти си ме изпреварила Simple Smile Моят син заспа преди 5 мин. Е.ати ужаса. Вече цяла седмица заспива след "Шоуто на Слави"(сигурно иска да си гледа детето) newsm53, ама аз луднах...това си е моето време. По рано 22ч вече е заспал, а аз се наслаждавам на личното си време и спокойствие( той е много буен), а сега не стига че цял ден съм на разположение на мъника иият за игра и за лигня, ми сега и късната вечер е негова smile3516.Егоист ли съм. Малко се отклоних.....нашия случаи е 1:1 с вашия. Помагайте мами.

# 3
  • Мнения: 1 447
И аз имам същият проблем.Моят син по-рано от 22,30 вечер не ляга.Слагала съм го към 21 ч,но докато не стане 22-23ч не заспива.Ще следя темата.

# 4
  • Мнения: 2 018
Мисля, че е период, в който ви пробват.  Wink
Синът ми е на 2,5 години. Винаги си е заспивал сам, най-късно в 20:00часа /това е правило, почти закон  Laughing/. През това време от 2,5 години, периодично се опитва да ни се наложи. Последното беше - научил се да се качва на кошарата и да си светва лампата. Така се заиграва с играчките, които са при него /винаги заспива с някоя играчка - по негов избор/. Една, две вечери го изтраях да заспива в 22:00 часа - тази играчка искам, онази не искам, вземи мечо, дай ми камиона...
Сложих край, като развихме голямата лампа. Сега в стаята ни има само нощни лампички, но е правило Wink, те да не светят нощно време, а само докато обличаме пижамката. Той не може да ги стигне от кошарата. И така реших проблема. Поплака си едната вечер, но удържах, както винаги  Mr. Green и вече нямам проблеми.
Ако детето е свикнало от време на време да ви се налага, то толкова е по-дълъг периода на отказ от някои вредни навици. Ако сте сигурни, че всичко му е наред - здраво, нахранено, подсушено, то оставете го да си поплаче и бъдете категорични /нека то види тази категоричност/.

Сега като си прочетох постта, звучи доста желязно  Mr. Green , но това е единствения начин /мой/ по който се справям. Има правила, които не пристъпвам, дори и аз. Всичко останало е позволено.  Hug

# 5
  • Мнения: 408
И дъщеря ми е с трудно заспиване/тъкмо мислех да пиша тема/, само че е на 4г. Като е спала следобяд в градината, трудно заспива преди 23ч., като не спи след обяд заспива към 22ч., ама пак трудно - чета приказки, пея песнички и какво ли не. Но снощи беше кошмар-след обяд я сложих да спи/от 3 до 5/, сигурно заспа след 1. Не знам какво да опитвам вече-топло мляко ли, чай ли... Може би не успява да си изразходи енергията, обаче днес съм труп, а седмицата едва започва....

# 6
  • Мнения: 2 131
И моят син се опитва да ни върти разни номера от няколко вечери. Задължително иска да си пие млякото в нашето легло, на възглавницата на баща си. Ако го сложа в кошарата и подам шишето - не иска. Изпива млякото в голямото легло и после го слагам да спи в неговото. Какво точно му е щукнало не знам. Е, снощи баща му успя да го излъже да си пие млякото в кошарата. Ама да видим тази вечер...
Какво да се прави, явно наистина минават през различни периоди.

# 7
  • Мнения: 2 331
При нас това поведение означава промяна в режима-т.е. имат нужда да заспиват по-късно.Сега часът им е 22.30.Ако не спят наобяд, си лягат по-рано, но целият следобяд са ужасно мрънкащи.За нас печеливш вариант-и спокоен за всички, се оказа : обеден сън от 13-14 до 15-16 и вечерен сън от 22.30 до 8.30-9-30.Съчетавам принципи и нужди-отиват си в 20 часа в детската и ни оставят насаме със съпруга ми.Е, отскачат при нас от време на време, но не ни пречи.
На твое място бих оставила детето да заспива, когато му се доспи.

# 8
  • Мнения: 14
аз в този период, пусках приказки и излизах от стаята!

# 9
  • Мнения: 166
Моите шушулки са на 3 год.,сл. обяд спят по 3-3 ч. и половина и вечер лягат късно-към 22,30.Но! тогава започват малко с номерца-искали да гледат телевизия,искали  еди коя си играчка,приказка,песничка и т.н.-в един момент казвам-да ,но за последно и така-всяка вечер-поне откакто станаха на 2,5г.Вярвам,че е период,ще отмине.Още повече ,че те не ходят още на градина и могат да си поспиват сутрин до 8,30ч.За себе си не приемам варианта да ги целуна за лека нощ и да ги оставя сами,обляни в сълзи.

# 10
  • Мнения: 301
И моят син е в групата на трудно заспиващите. Следобедният сън той не го пропуска. Ако не спи следобяд към 17-18:00 вече е истински кошмар - нищо на света не може да му угоди, рев през 5 минути за всичко. До към 2 годишна възраст заспиваше в 21:00 часа. После (беше през лятото) рязко си смени вечерното заспиване и без значение какво правех не заспиваше преди 23:00.
В момента (на 3 години е), с ходенето на детска градина и многото занимания там (плуване, футбол), явно доста се поуморява и заспива към 22:00 часа.
Това ни е най-доброто постижение, като следвам няколко правила. Той е много буен и впечатлителен, чувствителен, така че половин час преди лягане избягвам буйните игри (например, не давам да се борят с баща му) и гледането на детски, особенно разните му там рейнджъри и чудовища. Чета му приказка, рисуваме, редим си конструктора - всичко тихичко и кротко. В противен случай се превъзбужда и освен трудното заспиване се буди и нощем. Приказва на сън на рейнджърите  Laughing Mr. Green ... голямo въображение има.
Все още заспива в 90 процента от случайте гушнат до мен или поне иска да ми държи ръката, или да си слага неговата на бузата ми.  Laughing
При нас това (старание да не се превъзбужда) върши работа.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 484
Уф  и ние  сме  така  заспива 12.30  или  в  1  направо  ме  побърква.Той  е  на  2.2  месеца.Ако  не  го  сложа  да  спи следобед  пак  в  толкова  заспива.Вечер  гася  всичко и  лягам  той  след  мен  става  светка  и почва  да си  играе.Не знам  явно  вътре  не  може  да  се  измори  ,той  не  ходи  на  ясла  чак  на  есен  ще  го  вземат.

# 12
  • Мнения: 301
kiki06 времето се оправи - пробвай да излизате поне по 2 пъти на ден.

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 16:51 от Джулия

# 13
  • Мнения: 2 110
Може да е сънувала нещо, може през деня нещо да е изживяла. Определено има нужда от теб. Аз никога не отказвам ласки на детето си когато има нужда от тях. Не мисля, че децата проявяват каприз, те просто се успокояват когато ги гушнеш и чуват ритъма на сърцето ,който са чували цели 9 месеца в теб.
Всичко ще отмине ,но нека да е с твоя помощ. Нека детето не се чувства неразбрано ,от най-близкият му човек.

# 14
  • Мнения: 1 484
Излиза  ме  Джулия  но  при  нас  причината  явно  повече  от  при възбуда ,защото  вечер  всички  се  прибират  и  той  направо  полудява.С нощи  му  се  приспа  към  20.00  и  таман  се  навечеря  и  същия  момент  дядо  му  отваря  входната  врата  и  той  като  го  видя  да  видиш  какво  става.Игра  голяма  пада.А чичо  му  когато  си  дойде  ,защото  той  живее  в  София  вечер изчезва  нанякъде  да  може  да  заспи  ина че  не ще.

Общи условия

Активация на акаунт