Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Вчера бях на ранна ФМ при д-р Марков. Той ми каза, че при близнаци БХС не се прави и дори и да отида в лабораторията на Майчин дом, нямало да ми вземат кръв.
Има ли резон в това твърдение и как беше при вас?
Цитирай

така е  Peace абсолютно безсмислено е
Цитирай

Прав е човека Peace
Цитирай

София

Благодаря, момичета! Hug
Интересно, моя лекар (всъщност, този който ми е за момента - тепърва търся пресни и по-обстойни отзиви за д-р Дяволов от МД ooooh!) ми каза, че е задължително това изследване, въпреки ФМ. Rolling Eyes
Цитирай

При едно бебе - да, но при близнаци няма как да интерпретират резултата(да ме поправят медицинските лица ако греша Peace)
Цитирай

София

Да, ако има някой, който може да даде медицинско обяснение, ще съм благодарна.  Smile
Цитирай

Ето малко инфо за самото изследване ако ти се чете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8692.20
Цитирай

София

Благодаря!  bouquet
Цитирай

София

Здравейте!
НЕ се прави БХС  при многоплодна бременност /поне в БГ/ .Смята се ,че стойностите на маркера Алфа-Фетопротеин (АФП)са неспецифично повишени при такава и не може да се определи има ли риск.Доколкото зная в чужбина обаче се прави. Соред мен ФМ при добър специалист дава достатъчна информация
Цитирай

Sofia

И аз знам, че не се прави при близнаци. А д-р Дяволов е най-добрият в израждането на близнаци! Цар е! Аз съм му безкрайно благодарна.
Цитирай

софия

Здравейте!
НЕ се прави БХС  при многоплодна бременност /поне в БГ/ .Смята се ,че стойностите на маркера Алфа-Фетопротеин (АФП)са неспецифично повишени при такава и не може да се определи има ли риск.Доколкото зная в чужбина обаче се прави. Соред мен ФМ при добър специалист дава достатъчна информация

напълно вярно
Цитирай

Sofia

На мен също не ми правиха. Моят лекар ми го обясни лаишки, за да го разбера. Каза, че няма смисъл, защото може да даде отклонения, които само да ни шокират, а всъщност да няма никаква опасност за децата и обратното. Затова ме прати на ФМ - там прегледът е доста обстоен, имам чувството, че все едно телата им бяха от стъкло... всичко се виждаше.  Hug
Цитирай

Пловдив

На мен също не са ми правили и ми обясниха,че не може тъй като нямало как да се зададе,че има два плода и стойностите на резултатите винаги ще излязат завишени.Не съм си правила и ФМ. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.