Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 27 ян. 2009, 16:38 ч.
  • Преглеждания  450  Мнения  7  Онлайн  1
Отговори
  • Свищов
  • Мнения: 17
Имам син който е роден на 01.12.2008 година, хваща ли ме новия закон за 15 дни при раждане на дете и от кога влиза в сила.

Реклама
# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 2 824
Не те "хваща".  Peace Законът влиза в сила от 01.01.2009. Отпуската може да се ползва от деня на изписването на детето за 15 календарни дни. Иначе се губи.

# 2
  • Свищов
  • Мнения: 17
Жалко ако е така  smile3518 Weary
Много жалкоооооо

# 3
  • Мнения: 24
ехаааа, густо!...ще си почина като бей!

# 4
  • В детски очи и мъжко сърце!
  • Мнения: 1 006
От 1 януари е в сила, ама нещо не мога да схвана по кой член е  тази отпуска и дали се плаща като нормална платена отпуска или?

# 5
  • София
  • Мнения: 7 071
Правото на отпуск, което бащата на новороденото има е по силата на чл. 163, ал. 7 от КТ. Ако майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15 календарни дни отпуск при раждане на дете, смятани от датата на изписване на детето от лечебното заведение. Отпускът е платен за сметка на фонд "Общо заболяване и майчинство" към Националния осигурителен институт.

# 6
  • Мнения: 177
Кажете полицаите имат ли право на този отпуск. Те не са по Кт, а по закон за мвр. Някой ако знае да каже Hug

# 7
  • Мнения: 1 363
Правото на отпуск, което бащата на новороденото има е по силата на чл. 163, ал. 7 от КТ. Ако майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15 календарни дни отпуск при раждане на дете, смятани от датата на изписване на детето от лечебното заведение. Отпускът е платен за сметка на фонд "Общо заболяване и майчинство" към Националния осигурителен институт.





Бащата подава заявление при работодателя и му пускат отпуска. Изплаща се като майчинството, 90 %.
Невиждам проблем бащите полицаи да ползват тези 15 дни.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт