Машина за хляб - 14 част

  • 65 680
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Бъни, от бързата програма е.....Аз лично повече надали ще я използвам...и вкуса на хляба не ни допадна....може би, защото сме свикнали с този от дългата програма. Незнам...на 3,25ч. ми става идеален. Рядко имам засечки......И това,че е на шупли вътре означава,че не е втасало достатъчно тестото.....

# 16
  • Мнения: 411
оле,оле,оле оплетох успеШно,4акам да мажа,благодаря,до тук върви ок,то 6те да е от стискането на палци,по леко моми4ета та да не изтръпнат,4е Ще търсите босле лек

http://nrdd.multiply.com/photos/album/14/KOZUNAK

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моя син ме попита - какво толкова си пишем, че чак 14 теми сме достигнали.  Joy  И аз благодаря на Лео   bouquet

# 18
  • Мнения: 3 271
Маме, и аз това им казах на "колежките". Понеже до преди седмица същата треска ме тресеше с козунака. Какво толкова се бях навила - не знам, ама... Та след първия път просто разбрах какво трябва да се гони (благодарение на всичките ви безценни съвети!) и се успокоих. 2-рия път го правих докато гледахме и обсъждахме филм семейно. Отворих го в началото на печенето, за да мажа и какво ли не. И пак си стана екстра. Просто наистина началото - замесването в правилната консустенция е най, най-важното. Иначе определено след това никак не е капризен както мислех преди. Така че проба-грешка докато всеки го нагласи и добие усещане какво трябва да стане и това е. Някой път по-добре, друг път - не толкова, като твоя сега, но не и провал, това е важното!
Аз да те питам за сплинатето. Топките разтягаш ли ги или ги овалваш, за да ги удължиш? Това ми е сега чуденето. Досега ги разпъвах постепенно. Много е еластично и все ми се събира обратно. Но така правех, нали уж да станат конци. Ама твоите приличат на оваляни и се чудя дали не е по-добре така.

А за страстите козуначени лично за мен идват от факта, че много го обичам и цял живот съм мислела, че е страшно трудно и капризно нещо - месене и втасване цял ден, определена температура и т.н. Поррай това бях с твърдото убеждение и с години налагано усещане, че е невъзможно АЗ да направя такава магия. В един момент виждам, че е възможно да стане в машина и се ентусиазирам страшно, че ТРЯБВА да успея и аз Simple Smile Та от това беше при мен Simple Smile

BIZCOCHO, браво, чакаме и стискаме!!

# 19
  • Мнения: 4 358
оле,оле,оле оплетох успеШно,4акам да мажа,благодаря,до тук върви ок,то 6те да е от стискането на палци,по леко моми4ета та да не изтръпнат,4е Ще търсите босле лек

http://nrdd.multiply.com/photos/album/14/KOZUNAK
Ехеее как само си го оплела.Хайде продължаваме да стискаме и ще чакаме снимка на вече готовия Peace.
Маме и аз така, но викам си дай пак пък да пробвам.
Тука се коментираше една успешна рецепта на бързата програма.Освен да се върна назад и пак ли да пробвам newsm78 Sick

# 20
  • Мнения: 11 607
Тука се коментираше една успешна рецепта на бързата програма.Освен да се върна назад и пак ли да пробвам newsm78 Sick

Да, на Макс-мама, аз нея я правих.......И няма да повторя вече с бързи програми.......Обичам бавните неща....Че нали казват - Трай бабо за хубост......

# 21
  • Мнения: 411
моми4ета Ще се яде козунак.спрете да стискате и се извинявам ако някой има мускулна треска,има признаци за конци,но няма да го режа 4е искам да се изкефа на конци,само малко го препекох,4е ме беШе страх да не остане суров

http://nrdd.multiply.com/photos/album/14#2

после Ще ви пратя и по едно пар4е.по4ваите да слиуноотделяте

# 22
  • Мнения: 117
ЯЙЦАТА И ЗАХАРТА С МИКСЕР ЛИ ГИ БЪРКАТЕ ЗА КОЭУНАКА Thinking

# 23
  • Мнения: 411
ето хапнете,нали ви казах,4е Ще има конци.само дето ми се иска да е по сладък.
благодаря ти КЕТТИ за рецептата,супер е .и на вси4ки които бяха тази ве4ер с мен
подробности утре

# 24
  • Мнения: 3 271
ЯЙЦАТА И ЗАХАРТА С МИКСЕР ЛИ ГИ БЪРКАТЕ ЗА КОЭУНАКА Thinking

Не, с вилица.

BIZCOCHO, браво! дължиш по една снимка Wink

# 25
  • Мнения: 411
сега видях 4е не съм я пратила,то аз си го хапнах половината,половинката ми се смее къде го побирам

ето я,извинявам се

http://nrdd.multiply.com/photos/album/14/KOZUNAK#3

# 26
  • Мнения: 411
оле,оле,оле оплетох успеШно,4акам да мажа,благодаря,до тук върви ок,то 6те да е от стискането на палци,по леко моми4ета та да не изтръпнат,4е Ще търсите босле лек

http://nrdd.multiply.com/photos/album/14/KOZUNAK
Ехеее как само си го оплела.Хайде продължаваме да стискаме и ще чакаме снимка на вече готовия Peace.
Маме и аз така, но викам си дай пак пък да пробвам.
Тука се коментираше една успешна рецепта на бързата програма.Освен да се върна назад и пак ли да пробвам newsm78 Sick



Пол:
Публикации: 94


горда с моята малка,но красива Бьлгария


    (Без заглавие)
« Изпратено до: ♥ KorNeliq ♥ : Петък, 23 Януари 2009, 18:46 »     

--------------------------------------------------------------------------------

хляб

3 с.л. олио
250 мл прясно мляко или айран(когато каквото имам)
1 4.л. захар
1 с.л. сол
1 яйце
1/2 4.л. лимонтозу
1/2 куб4е жива мая
550 гр. браШно

винаги става

пека на бързата 1,58 h.
на дългата превтасва и никой в къЩи не го харесва
успех

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 973
BIZCOCHO Браво, чудесен козунак се е получил!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 141
BIZCOCHO, браво много добре си се справила smile3501
Аз още не съм се пробвала с козунака  , нямам време през седмицата. Вчера правих пица и такова удоволствие изпитах , защото докато машинката си месеше тестото аз си бях седнала и си говорех с децата.

# 29
  • Мнения: 1 147
Само се записвам да не ви изгубя и после ще ви изчета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт