Машина за хляб - 14 част

  • 65 686
  • 741
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 518
Записвам се да ви следя - и аз ще пробвам с козунак Peace

# 31
  • Мнения: 4 358
BIZCOCHO браво.Чудесен се е получил козунака Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 639
ДА си седя при вас, ей така за фон  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 289
Запис Embarassedоще събирам кураж за козунака иначе си пека хляб редовно днес ще е с маслини по желание на детенце

# 34
  • Мнения: 220
Нова,нова , а вече три страници.Не мога да успея да ги прочета.  newsm78

# 35
  • Мнения: 9 776
Чушчице, ти с какво машина си бе, пиле? Моята френска е 3.50. Нямам 3.30 Naughty. Нали обещах вчера, че ще я проследя, ама моята явно е друга. И тръгва нашта да прави хляб Вили на мамето, пък то сусама ми свършил, семки нямам и я оставих за друг път. Щото рецептата вече става друга, ако спестя добавките. И реших да пробвам една изпитана рецепта, само че на програма сандвич - лек хляб с тънка кора. 3 часа. Записки водих най-редовни, въпреки бебето /събуди се, тоалети, да папка, и айде на плота до хлебопекарната, че то кого по-напред да гледам иначе Laughing/. Отсега казвам - тази програма не става за козунак Naughty. Хляба остана беляст отгоре, но съм сигурна, че е опечен отвътре. Не съм го рязала още, че пари. Пък как ме изнерви Sick. Около час преди предполагаемото печене нашия тъй се беше спотаил до средата на контейнера, че направо откачих #Crazy /тогава сложих и лененото семе, ама пак изпопада малко/. От 700г брашно и 1/4 жива мая и накрая - това Shocked. И тогавааа, като взе да ми бухва оня ми ти хляб, та до горе Peace. Много съм доволна Laughing.



Чушчице, продължавам да не знам на коя програма да печем козунаците в крайна сметка newsm78.

# 36
  • Мнения: 4 358
Ееее Поли браво Peace

# 37
  • Мнения: 9 776

Ееее, Бъни, мерси! Ама ще ходя сега да го видя отвътре как е, да не се излагаме Crazy.

Ей го на и отвътре. Душичка Simple Smile.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 13:12 от polin_a

# 38
  • Мнения: 22
 Много сте добри ейййй!!!!!!!
Имам машина от 1 месец. Не мога да докарам хляба така, че да не се рони. Искам го малко по жилав или незнам как да го кажа. Като го режа  да не се рони толкова. Използвам за сега класическа рецепта за хляб с прясно млчко. Знам че има значение брашното. пробвах с 3, 4 вида и дори ги смесвах, но ефекта е един и същ. Нещо не правя както трябва. Thinking

# 39
  • Мнения: 11 607
Класическата рецепта за хляб е с вода. Поне така го правят във всяка хлебарница....Ако бе с мляко...смятай какви трябва да са цените, а и при тези стачки......Махни прясното мляко, не ползвай мазнина и вярвам,че хлябна няма да ти се рони!

# 40
  • Мнения: X
здравейте.Решили сме да си взимаме машина за хляб...но се чудим коя марка.Като сме се спрели на тези.Ще се радвам да ни помогнете и да кажете коя е по добра Simple Smile
http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=830 - едната е тази
http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=828 - другата е тази
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025452 -тази
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024752 и тази
.МОоже да дадете предложение и вие но цената да не надхвърля 200 лева. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 59
Момичета, здравейте!
Ще питам пак за козунака. На 1стр. прочетох че не се прави на програмата за сладък хляб, а как да го правя? Все се провалям с козунака, но не се отказвам.
Ето хлебчетата ми са чудесни и вкусни http://www.snimka.bg/album.php?album_id=330627&pid=10144246

# 42
  • Мнения: 11 607
Какви са ти програмите? Колко дълга ти е първа програма напр.?

DqVoLsKi_ChArOvNa няма впечатления от Северин-а, но единственото, което лично за мен може да наведе везните в тяхна полза е това,че е с 2 бъркалки и по-голям контейнер(втория линк). Другите са с 1 бъркалка и лично мен би ме ограничило. Ако е за 1 бъркалка - по-добре в Метро - от четвъртък там ще има 2 бр. Аляска за около 166лв. Супер като цена, а върши същата работа.......Ако обаче няма да я ползвате често, няма да експериментираш много(което малко ме съмнява,че апетита идва с яденето) - смело с 1 бъркалка.

Ех, Вилия май не дочака тази промоция.....Но ...ето шанс за нейната счупена.......

# 43
  • Мнения: 22
quote author=Мама Цоцоланка link=topic=367074.msg9963421#msg9963421 date=1233141945]
Класическата рецепта за хляб е с вода. Поне така го правят във всяка хлебарница....Ако бе с мляко...смятай какви трябва да са цените, а и при тези стачки......Махни прясното мляко, не ползвай мазнина и вярвам,че хлябна няма да ти се рони!
[/quote]
Благодаря!
 Embarassed казах класическа понеже вадих рецепти от нета и там така е кръстена. Много съм зле с всякакъв вид теста. А този класически само с вода и мая ....? newsm78 ще потърся дози за него , че нямам и ще го пусна да видим. Отчет след около 3 часа.

# 44
  • Мнения: 321
поли, с Аляска съм, както многократно с болка писах. Да права си 3.50. Сега ги прегледах всичките,извинявам се,но тъй и тъй не съм я ползвала ,освен за хляб от рецептурника,който стана мн. хубав -френски и съвсем не беше с хрупкава коричка. Този разкошен хляб,който си правила ,по посочената рецепта в книжката за хляб-сандвич ли е  ,че моята дъщеря много го хареса от снимката и няма да ме остави на мира ,ако не го направя. Аз се настройвам за  утре,сега чета теория от трудовете на пина,кети и цоцоланка и утре ще се пробвам,докато съм сама и без свидетели. Mr. GreenЗахласната по хляба ти не съм видяла въпросчето ти- на 1 . от всичко прочетено смятам, че с това компромис не трябва да си прави. 1-основна

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 14:12 от чушчица

Общи условия

Активация на акаунт