Детето ми спря да се храни!

  • 2 351
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Здравейте, мами!

Уж съм за втори път мама, а все изникват все още непонятни за мен неща покрай детето Thinking Малкия е на 11мес. до преди седмица се хранеше много добре, да не казвам че си изяждаше почти всичко сложено в купичката, дори отказа АМ за няколко дни и вечерното не искаше, а сега от седмица, не иска да яде нищо, уж е гладен, отваря устата, а като му пухна нещо плюе всичко и я караме само на АМ, денонощно! Някой има ли представа от какво може да е това, от зъбки ли , от какво? При вас имало ли такъв период около годинката? Иначе е добре здравословно, да чукна на дърво, няма хрема, няма кашлица! Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 1 629
На мен ми звучи като каприз Mr. Green Моя бебок понякога рони крокодилски сълзи като яде. Мислех да пускам тема ама все се отказвам. Но все пак ми е чудно защо реве едно бебе докато се храни Thinking За това аз мисля, че е капризен Grinning

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Моят съвет е да го закарате на хомеопат, това ви е стратегически ход за бъдеще, за да лекувате детенцето си чрез билки!Дори и да няма проблем, нека го види специалист и да му направи схема за бъдещи лечения.Аз заведох детето си живо и здраво на 2 месечна възраст на хомеопат  и съм изключително доволна, тя вече ходи на ясла, често боледува, но за радост се справяме с гранулки Thinking

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
дъщеря ми някъде около 9-10 месец имаше подобно поведение, отказваше всичко друго освен АМ и солети, така караше 2-3 седмици и после постепенно взе да хапва, по принцип тя не е от ящните даже вих казала трудно хранеща, след като направи годинка и се появи апетита и сега даже бузки има Wink вярно че нейната храна е супата, но за мен е важно да се храни

# 4
  • Мнения: 27 524
Имал е и още има такива периоди /само, че сега е на кисело/. Няма нищо тревожно и притеснително, нека си пие мляко когато и колкото иска. Дори и дни наред да е, отминава, не се притеснявай и не се опитвай да го залъгваш и уговаряш да хапне  Hug

# 5
  • Мнения: 593
Имал е и още има такива периоди /само, че сега е на кисело/. Няма нищо тревожно и притеснително, нека си пие мляко когато и колкото иска. Дори и дни наред да е, отминава, не се притеснявай и не се опитвай да го залъгваш и уговаряш да хапне  Hug

Много ви благодаря момичета,  Hug  Блонди на теб специално   bouquet, много успокоително звучи това, което си написала! Simple Smile

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Понякога при растеж на зъби, допира от лъжичката на венеца е много болезнен и децата отказват да се хранят.Нека да пие млякото, нищо няма да му стане.Не го насилвай с лъжица, остави я за няколко дни да я забрави, може да получи отвращение към нея.

# 7
  • Мнения: 250
Моя приятелка имаше същият проблем с детето си, оказаха се зъбки.

# 8
  • Мнения: 145
И при нас имаше такъв период , със дни ядеше само АМ , беше малко преди да навърши две години , и аз се принудих и му смених АМ на кисело  с тенденцията да хапва и нещо друго, но уви човекът започна да яде само кисело мляко, и се принудих и махнах шишенцата,/ време му беше/ свикна за няколко дни,  и сега си хапва , но пак когато е гладен , не спазва някакъв режим, даже понякога ако не го попиташ дали му се яде няма да се сети и цял ден стои гладен. Така че не се притеснявай, явно минават през такива периоди Whistling

# 9
  • Мнения: 961
Моята девойка отказваше лъжицата всеки път, когато й изникваха зъби за различни периоди от време. При втората серия зъби(4 накуп) отказа лъжицата за 2 месеца. Единственият начин да хапне нещо различно от кърма, беше да й предлагам храни, които да държи в ръчичка и сама да си хапва. Варях й различни зеленчуци на ивици и тя беше много доволна. От време на време предлагах храна с лъжица, но никога не съм я насилвала! Довери се на бебче и не се притеснявай, щом си пие млякото, значи има нужда от него!  Hug

Моят съвет е да го закарате на хомеопат, това ви е стратегически ход за бъдеще, за да лекувате детенцето си чрез билки!Дори и да няма проблем, нека го види специалист и да му направи схема за бъдещи лечения.Аз заведох детето си живо и здраво на 2 месечна възраст на хомеопат  и съм изключително доволна, тя вече ходи на ясла, често боледува, но за радост се справяме с гранулки Thinking
Shocked  ooooh!

# 10
  • Мнения: 593


 Понякога при растеж на зъби, допира от лъжичката на венеца е много болезнен и децата отказват да се хранят.Нека да пие млякото, нищо няма да му стане.Не го насилвай с лъжица, остави я за няколко дни да я забрави, може да получи отвращение към нея.

Билянка, да ти си права, и съм на твоето мнение че са зъби  Peace, но аз всъщност го хранех от ръката си, преди 2,3 месеца отказа лъжичката! И затова си мисля че и това не е причината/лъжичката/ Thinking

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Това е някакъв период през който минава.Остави го да си яде Ам,опитвай и с друга храна,ако не иска го остави на АМ.Просто детето си минава през период!Не се притеснявай!

# 12
  • Мнения: X
Ууу, я, у вас, като у нас.  Grinning Малката е "добро прасенце", но винаги, ама наистина винаги, на всеки месец - два добро хранене, има седмица отказ от храна. Точно излизаме несигурно от поредната такава криза. Предполагам е от зъби, има си само един и я мъчат всички.
Аз да ти кажа не се притеснявам, защото тя върви едра, а кака и уж ядеше много добре, като бебе, сега е един хилчо хилав, яде, колкото да не заспи, все си угоиваря количествата. Но е много здрава. Та това с яденето....как да кажа, дете, на което му се предлага и няма здравословен проблем, няма да умре от глад. Хубавото на малкта е, че си пие млякото винаги, тя би могла и само с него да си живее, ама няма такива филми.  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 9 973
зъбииии....

Общи условия

Активация на акаунт