Витамин К

  • 1 753
  • 22
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Слагано ли е на вашите бебенца витамин К в болницата когато се родиха.

# 1
  • Мнения: 428
Честно казано, не знам.
С каква цел се дава?

# 2
  • Мнения: 1 100
Да, и в болницата, а след това аз трябваше да давам веднъж седмично в рамките на 1 месец, ако добре си спомням времетраенето. Витамин К подпомага кръвосъсирването, дава се превантивно. Бебета нямат в себе си бактерията, която го синтезира, затова се налага витаминът да им се достави отвън.

# 3
  • Мнения: 6 713
Да, слагано ни е. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 476
а за какво се слага и практика ли е в БГ болници? на мен не ми казаха нищо  Thinking

# 5
  • Мнения: 2 270
Не съм сигурна дали е практика или се слага в определени случаи, когато има необходимост, но е факт, че в БГ болниците слагат

# 6
  • Мнения: 521
 Thinking ,а по здравна каса ли е или да си го поискам като му дойде времето.И на какъв принцип го слагат,ако не е на всички  newsm78

# 7
  • Мнения: 306
Никой не ми е давал такава информация нито в болницата, нито след това педиатъра Confused

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
И на мен не ми е давана информация но в епикризата на бебето с която е изписано си пише всичко.

# 9
  • Мнения: 1 629
а за какво се слага и практика ли е в БГ болници? на мен не ми казаха нищо  Thinking
никой нищо не ми е казвал, да не говорим, че за пръв път чувам витамин К  Shocked

# 10
  • Мнения: 1 251
Не е, бях чела тук във форума за това, но не е слагано на детето, родих в частна болница Селена в Пловдив!
Интересно ми е на тези, които им е сложено, в коя болница е направено това! Hug

# 11
  • Мнения: 4 433
Хмм незнам дали са давали Thinking

# 12
  • Мнения: 4 290
До колкото знам, не. Поне никой не ме е уведомил за това.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И на мен не ми е давана информация но в епикризата на бебето с която е изписано си пише всичко.

В епикризата на дъщеря ми не пише да е извършена подобна манипулация. И после никой не ми е казвал да давам такъв витамин . За пръв път го чувам  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 139
Таня,аз също видях в епикризата на детето след изписване,че му е сложен витамин К.
Видях,че си от Монтана.Аз също раждах там,но незнам дали е практика прилагането на витамина във всички болници.

Общи условия

Активация на акаунт