бебето да заспива само

  • 3 401
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 825
На баткото леглото му е залепено за нашето, защото от много малък или го приспивахме на ръце или в нашето легло и сега искаме не искаме си спим заедно  Mr. Green.
Бебето от 8 - 9 месечна възраст сама реши да си заспива в леглото и до днес само така заспива. Не иска нито да я гушкам, нито да я люлея.

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
И аз си мисля, че си поставяш много амбициозна задача  Thinking, особено, ако до сега си го носила и люляла, за да заспи. Моят син е на една годинка и още има моменти, когато го гушкам и нося, за да заспи. Вечер заспива без носене, но аз стоя в стаята при него / или баща му. Не си представям да го оставя да се дере 30-40 минути и да заспи от изтущение  Stop Големият започна да заспива напълно самостоятелно около 2 годишен; до тогава някой стоеше при него в стаята.

# 17
  • Мнения: 6 713
Ами ако не ти е жал да го оставяш да реве, слагаш го в кошарата и излизаш. Най много след половин час рев умаляват и заспиват.

Щерка ми след никакъв половин час не заспиваше, напротив ставаше по-зле. Пробвах 2-3 пъти това, но повече няма да го правя. Търся други рецепти, че и аз искам вече да се отучва да спи само на ръце. Tired


И, да, много правилно са казали - НЕ СЕ ИЗНЕРВЯЙ!!! Аз в началото много се шашках, защото и бабите нерекъснато повтаряха - "Как на ръце? Да я отучвате! Ние не сме приспивали бебета на ръце...." Sick  #2gunfire #Cussing outи т.н. Бъди спокойна, приеми че бебето ти има нужда от теб, за да заспи. Peace Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Ами ако не ти е жал да го оставяш да реве, слагаш го в кошарата и излизаш. Най много след половин час рев умаляват и заспиват.
Аз съм пробвала, но душа не ми даде да го практикувам постоянно и си го приспивах.
Днес  е ревала,по-точно драла 1 час и не издържах-отидох при нея и започнахме да си играем.Така и не заспа. ooooh!Та и това не е панацея.Вече е 10кг и заспива само в определена поза гушната в мен и аз трябва да съм права и да вървя,вървя....ако може цял следобед и цяла нощ. Tired

# 19
  • Мнения: 4 784
Inka091, не е лесна и твоята.
Аз лично не бих се мъчила 6 месечно бебе да го научавам да заспива само, особено щом става дума за моето. То моето горе-долу по това време пък започна да иска да заспива с мен, при положение, че от новороден, до този момент не е носен на ръце, не е люшкан и т.н. Явно е усетил потребността от мама и търси близостта с нея. Настроих се положително към тази му прищявка и така до към 11-12 месец се гушкахме на всяко заспиване. Нищо не ти пречи да пробваш, пожелавам ти успех, но не се и отчайвай ако не се получи. Моят син в един момент самичък пожела да го оставям сам в кошарата и да се приспива.
Някои от методите за приучване към самостоятелно приспиване са - да го оставиш в леглото, като стоиш до него, говориш му и му пееш, като постепенно започваш да се отдалечаваш от кошарата. Друг пък да го оставиш от веднъж самичко и след няколко дни плач, ще свикне...
 

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
И двете си деца научих сами да заспиват,като бяха на около 8месеца.Бях ги научила да си държат сами шишетата.Давам шишето с вода или чай и излизам от стаята,като наблюдавам през открехнатата врата.Понякога съм оставяла играчки да си играят,но винаги са заспивали!

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Охххххххххххххх
да ти кажа моята дъщеря е на 9 месеца и все още не мога да я науча сама да заспива.
ще взимам ъкъли от вас Peace

# 22
  • Мнения: 2 448
Моето си ревеше и то така. За това не съм го научавала на тази възраст да заспива само. До година и нещо съм го приспивала на ръце, И никак не беше лек, доста едро бебе си беше.
Но после свикна постепенно.

# 23
  • Мнения: 1 558
Сина ми го приспивах до годинка.После започна да си заспива сам Peace

# 24
  • Мнения: 9 776
Аз, понеже имах същия проблем с каката - само на ръце и то не как да е, ами обикаляйки стаята, не може то ей така да си стоя на едно място, камо ли пък седнала. Та затова сега бебето насила го научих на биберон. Ако случайно не заспи сучейки /защото не винаги заспива/, като тикна биберона и нямам грижи. Веднага прибелва очи. Даже тая сутрин се бях замислила за през ноща, че когато се размърка нещо, а пък не е време за кърмене, ако не му дам биберон, трябва да го нося на ръце. Е защо да си усложнявам живота? Незнам дали при вас не е малко късно вече, но все пак е вариант.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Вярвам, че за това съзряват сами и не могат да бъдат научени насила. Още по - малко пък с рев...  Sick Не разбирам за кой е полезно това? ooooh!

# 26
  • Мнения: 999
Малката ми дъщеря също я приспивахме на ръце, но когато стана на 9м. вече доста ми натежаваше и започнах да я слагам до мен на кревата. Върти се, върти се и заспи. Също ни помогна и това че по това време беше доста топло, и на нея също не и беше комфортно да я гушкам и люшкам в жегите.
Сега понякога аз лягам и си я слагам на корема, и така заспива.

# 27
  • Мнения: 199
Ами аз за сега практикувам следния вариант -  игра до пълно изтощение и после му трябва два пъти люш-люш  и е заспал. да не казвам голяма дума де.... някой път иска да обикалям като гламава стаята и да приклякам на всяка крачка. но когато е уморен истинсики - това действа безотказно. но ето -  бебето на братовчед ми откакто се е родил - слагаш го в кревата, знае си и заспива! а е на година и 6мес вече. мисля никога не са го люшкали да заспива.
да се върна по същество -  гледай да го уморяваш достатъчно, че поне малко време да трябва да го приспиваш на ръце.

# 28
  • Мнения: 1 629
Е защо бързаш та то е на 6 месеца,разбирам да е година и нещо..
...има време.
е ти па се изказа Mr. Green то ако сега не го научи, после ми се вижда много трудно!

Аз го научих като го оставях да реве. Реве 10 мин, после му говоря, после пак рев и така заспива накрая.

# 29
  • Мнения: 9 973
не бързай,цял живот после ще спи само

Общи условия

Активация на акаунт