Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,става въпрос за мен и надявам се темата да е за тук.
Забелязах че над двете ми очи,на самия клепач имам нещо,наподобяващо като пъпка.Сигурна съм че не е ечемик,не ме боли,нито расте,но си стои там.Някой има ли представа какво би могло да бъде...?Бяха ми споменали,че това са нещо като мастни пъпки,които минавали от само себе си Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Моите са на долните клепачи.След силна преумора на очите ми се появяват.Казаха ми ,че са станали хронични и спасение няма.Така съм от 3 години.Вече не им обръщам внимание и за 3 дена си минават от самосебе си Very Happy
Цитирай

София

Може да са мастни образования. Аз имам под долния клепач, няколко мънички.
Консултирай се с офталмолог.
Цитирай

Момичета, с каква големина са при вас? Аз имам нещо подобно до вътрешното ъгълче на окото - не е съвсем близо, не е подуто; сякаш кожата е поозсветляла. По едно време стана релефно, след ден-два изчезна, пак се появи... Но от началото на бременността ми си стои все там.

Личния лекар казва, че не е страшно, щяло да мине. Да, ама не минава! Чудех се дали на кожен или на очен да отида...
Цитирай

София

Влезнах да търся информация по този проблем за детето ми. Има на горния клепач, топченце с големината на грахче.
Иначе преди години имах на двата долни клепачи такива топченца. Не ми пречеха, но си ги имах, ходих на преглед при офталмолог - от грима било, спрях да се гримирам, но те си останаха. Спрях да им обръщам внимание и сега покрай детето установих, че са изчезнали.
Цитирай

при семейството ми

И аз имах една,но ходих на козметик и ми я махна. Peace
Цитирай

Бургас

Майка ми има подобни мастни образувания и на двете очи.Преди време и ги махнах,но пак се появиха.Лекар е беше посъветвал да си изследва холестерола.
Цитирай

София

Козметик?! Аз предполагах, че е донякъде сложна хирургична операция.
Цитирай

при семейството ми

Козметик?! Аз предполагах, че е донякъде сложна хирургична операция.
Да,но моето не беше дълбоко.На големина беше голямо,но тя каза че не е дълбоко. Hug
Цитирай

Аз имах израстък в ъгъла на едното око, в събота ми го махна оперативно офталмоложка. Като дете също са ми го махали, преди година, две се беше появил пак, но тогава изглежда от търкане е паднало само.
Детето ми пък има като мехурче с бял връх от вътрешната страна на клепача, преди година му назначиха нагревки, но не изчезна, а няма как да се отстрани оперативно, защото е от вътрешна страна. Консултирах се с две офталмоложки и нищо, на този етап ми казват да чакам само да изчезне, то май няма и как иначе. Като сме много светли и по принцип сме предразположени към всякакви алергии, по-чувствителни сме към много неща (лекари са ми го казвали).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.