ЯНУАРИ не остана, скоро всяка тук ще бъде мама!

  • 10 135
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Да ви се похваля, днес бидох старателно опишкана докато сменях памперса. Не е ли прекрасно да си мамче?!

Ооо, ама ти за сефте ли днес?  Shocked Щото мен почти всеки път ме опишкват.. да не говорим колко често сменям и дрешките поради същата таз причина  Laughing  Mr. Green Я като сме в този тон аз да питам (абе напоследък само питам, ама нещо няма много отговори..  Sad Wink ) - как разбирате и разбирате ли въобще като махате наакан памперс бебето колко е пишкало? Щото нашите памперси са в 99% наакани... и не мога да преценя колко пишка...

# 16
  • Мнения: 52
И мен често ме напишкват... даже веднъж ме наака - като гейзер Laughing
Мамите на момчета, в тази връзка да ви кажа като пораснат малките - не бива да ги изчурквате срещу вятъра! Naughty Много смешно ми беше като стигнах до това заключение след едно...."произшествие"  hahaha- ами от къде да знам, аз тия неща ги правя клекнала newsm78

# 17
  • Мнения: 3 861
Привет и от мен!
Честито на Дони и Павлина!!!
ДА са им живи и здрави Георги и Яна и да им носят само радост!!!


Аз днес бях по работа, административни дела и оставих Анчето с баща и.
То много гадно така. Храниш, търчиш, вършиш работа, бързаш за да се прибереш за следващото хранене преди голяма уста да е ревнала за манджа. Ееееех ако можеха и мъжете да кърмят...мечти

А колко струва този Инфакол и за колко време стига?

Ползвали ли сте Колиеф? Заслужава ли си парите? При нас е 27 лв. Ако ми стига за една седмица като еспумизана...егати....

Сиска, за памперса и пишкането, по тежеста на памперса познавам...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте, момичета  bouquet
Аз  съм на хоризонта  Crazy След толкова дни в болницата, днес ни изписаха и вече сме си вкъщи , засега се кърмим, като още не съм сигурна дали му стига или не, зърната ми са възпалени, ама взех кремове и ще продължаваме опитите, защото искам да кърмя......
За премеждията в болницата ще разправям друг път- за тези две седмици много изводи си извадих, за съжаление повечето не са хич добри Rolling Eyes
Накратко за раждането- преносих 11 дни, единия ден ме пуснаха на Окситоцин, за цел ден направих само 1.5 см разкритие и накрая ме пуснаха, като казаха че чакат един ден и пробват пак, и ако не станеше-секцио, ама не се наложи да пробват пак- през нощта ме започнаха контракции, на сутринта се оказа, че съм с 6 см разкритие Crazy и до обяд стана 10- дето ме беше страх от тези прословути контракции, аз го издържах докрая- ама от там нататък беше най-трудната част- включиха ме на окситоцин да засили контракциите и напъните, ама пак не бяха достатъчни, а бебчо голям- накрая в родилна те ме натиснаха, резнаха ме и то излезе- като мо казаха колко тежи бебока и щях да припадна Heart Eyes
Благодаря на всички за стиснатите палци, липсваше ми вашата компания Hug
Сега тепърва ще навлизам в час, с темата и вкъщи!

# 19
  • Мнения: 14
честито на доника и павлина да са им живи и здрави бебенцата а на тях бързо възстановяване..
алекс не си сама мила и аз като теб чакам все още днес док каза че до вторник ще чакаме и ако ли не рано рано в болницата,и мен много ме е страх от 02.02. ,и на 31 док няма да го има и тогава не искам ама то питали ме някой Grinning

# 20
  • Мнения: 2 877
доня КОПРИВА, аз ползвам Колийф. Засега е добре - педиатъра каза да го редуваме с Еспумизан. Ние даже го купихме на 29 лв. - при вас е направо на далавера.  Wink А пък шишенцето няма и 2 см - толкова е малко.  Crazy

# 21
  • Мнения: 925
Втори пост (този път на правилното място)  Grinning
Понеже жената е много ангажирана с бебо, аз да се похваля:
На 20-ти януари във "Вита" проплака и моя бебок - Делян, 3.650, 53 см.
Поздрави на всички!

# 22
  • София
  • Мнения: 120
Хайде и аз в новата темичка Hug
Честити бебета на Доника и Павлинка. Много здраве и радости и много щастие на гордите  мама и тати. Бог да ви пази Hug
Лорини, поздравявам те за решението за ЕБХ и за постигнатия успех. Според мен се иска много упорство за това. Ще чакам още вести как се справяте.
Бърборанче, да цункаш сладката Петя.
Хубава вечер,момичета, че един ревльо се събуди гладен  bouquet

# 23
  • Мнения: 656
Копривке, инфаколът струва около 3 паунда, мисля.. стига обаче за около седмица до 10 дни.. аз си бях поръчала само 1 опаковка, че не знаех дали ще имам нужда и дали ще вършат работа.. сега обаче чакам 4 броя.. надявам се вече да свършат работа...

А за тежестта на памперсите - ми то аз никога не мога да преценя тежи ли или не...

# 24
  • Мнения: 429
Сиси, Петя се роди 2920, а Калоянчо 2650- реално той за 23 дни е + 120 грама, а тя за 30 дни е + 260 грама...така че мила на един хал сме    Hug  Трябва да ги срещнем такива злояди, има един английски израз "cheap date"...е моята Петя засега е такава Joy Joy Joy
Смея се, ама хич не ми е смешно...Вчера и давах доста от шише, за да видя колко яде...резултатът- хапва 20-30 мл и плюва шишето, след по-малко от час отново започвада лапа ръчички, а аз отново и предлагам шишето и тя пак хапва съвсем малко и доволно заспива...започнах да мисля, че именно затова яде малко, защото знае, че когато и да и пригладнее ще има кой да и даде #Cussing out
Реших, че ще опитам да и направя режим, но засега успех никакъв...според кантара суче от мен 40-50 мл, след това не иска шишето, но точно след час отново е гладна... Днес опитах да настоявам с шишето, но тя повърна на фонтан (вече 3-4 пъти и се случва newsm78). Явно от притеснение ми намаля и кърмата #2gunfire и  почти нищо не успявам да изцедя newsm78 . Сега изкарах  едно контейнерче със замразена  #Crazy
Доня Коприва,  Инфаколът е на цена около 3,5 паунда за 50 мл (това са около 100 дози- дава се преди всяко хранене).  Казват, че помага...аз не знам дали и помага на Петя,  но аз не и го давам често...прекалено съм заета да мисля дали яде и забравям.
Ралче, добре дошла  Hug
Иники, честито опишкване  Joy Joy Joy
Петя обожава да си върши работата когато е без памперс, а последната седмица и с памперс да е, но толкова много се движи, че  си омазва целият гръб, а днес даже беше се намазала до вратлето  hahaha
Monick,  Hug ще я цункам , а може и да я плясна като не яде. Приатно хранене на твоя сладур !

# 25
  • Мнения: 36
Честито и на bubchenceto!!!
Днес бях на запис и в началото лежах по гръб и имаше спад на тоновете, после ме обърнаха настрани и всичко беше наред  newsm78 , но ме изгониха и казаха да отида пак след 1-2 часа. Вторият запис беше добър. Писна ми вече... май накрая ще ме принудят да плащам за екип, доктор и т.н.
sisa2780, така като не съм само аз ми е по-добре. Малко егоизтично... А за кога ти е термина?
Обаче само АЗ възпитано не предредих нокоя от вас  Joy

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 19:57 от alex222

# 26
  • Мнения: 19
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА ДОНИКА, ПАВЛИНКА И БУБЧЕНЦЕТО!  newsm32 newsm32 newsm32 newsm51
МНОГО ДА ВИ РАДВАТ И СЛУШКАТ !
newsm51

Бърборанче и  Сиси ,големи мъки с това ядене на бебоците ,жал ми  е за вас като ви чета.Дано скоро да проядат и да наддадат душичките и да ви минат неволите   Praynig

Аз не знам колко яде моя пръдльо,ама май сит ми се вижда, с изключение на вечерите и нощите,когато  е гладен и щом захапе гърдата и го почват коликите и кърменето става невъзможно.
Нощес пак ме побърка и се мъчихме да заспим от 1 до 4 сутринта,накрая се изнервих ама то усеща горкото и още по -голям рев стана,събудих баща му и той го приспа за 5 минути.Много усещат когато сме изнервени,ама то може ли да не се изнервиш след всичките опити да го успокоиш и да няма резултат и да става по-зле.

Хайде стига съм мрънкотила ,ами да ходя да свърша нещо,че цялата къща мен чака.

# 27
  • Мнения: 71
  ylinfantЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА ВСИЧКИ.ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ПУСЛУШНИ. smile3525

# 28
  • Мнения: 656
Натали, най-странното е, че и Петя, и Калоян изглеждат (и по-скоро изглеждаха) сити и доволни.. И точно си коментирахме с Бърборанчето, че преди да отидем на първата консултация бяха едни доволни, щастливи бебета, които си правят всичко, каквото си прави едно бебе... и ние бяхме едни доволни мами.. а сега само пусти грамове са ни в главите...  #Cussing out
Гери, сори, че така от името на двете ни пиша, ама знам, че и ти така се чувстваш Wink  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 276
 От няколко дни се каня да питам, но все не остава време:

Забелязвам, че доста от вас съхраняват и дават ( ако се наложи ) замразена кърма. Аз също съм замразила доста контейнерчета във фризера, но Педиатърката категорично каза, че ако кърмата не е минала през автоклав ( за стерилизация) е опасна, тъй като развива някакви бактерии.

И ако искаме можем да я ползваме, като я слагаме във ваничката за къпане- омазнява и омекотява кожата на бебо. Аз като чух това, естественно не смея да рискувам и да давам от тази кърма и се чудя, дали да питам и други лекари  newsm78

Уф, Сиси и аз съм в голяма чуденка...ядем ли достатъчно, качва ли , не качва ли  newsm78  ...чакам поредната консултация, за да разбера......Иначе доста вода пие ( днес 60 мл.) което ме навежда на мисълта, че може и да е гладен, щом така лакомо пие вода....уф, и аз не знам вече Confused

Общи условия

Активация на акаунт