Ревност - неувереност ли е или какво?

  • 2 720
  • 44
  •   1
Отговори
Иска ми се да споделите от какво според вас произлиза ревността ?
Неувереност в себе си, ниско самочувствие, комплекси или нещо друго?
За ревноста по принцип,  не само към партньора.

# 1
  • Мнения: 2 448
От неспособността за контрол над ситуацията.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 984
Криворазбрано чувство за собственост.

# 3
  • Мнения: 17 546
В някои случаи е от страх другият да не направи онова, което си позволяваш ти.

# 4
  • Мнения: 2 448
Криворазбрано чувство за собственост.

Не съм много съгласна.
Това, че знаеш, че някой не ти принадлежи, не пречи вътре в себе си да искаш да е изцяло твой и да си само ти в сърцето му.
Собствеността няма нищо общо с желанието за единственост.

Когато спре да ни пука за някого дали сме само ние в сърцето му или не, тогава ревността изчезва напълно и губи смисъла си.
В този ред на мисли не искам да стигам до пълно неревнуване.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 984
Аз не изключвам ревността от гамата на човешките емоции. Но в моментите, когато аз съм ревнувала някого, съм си давала сметка, че е основно заради нараненото ми собственическо чувство. В смисъл, че вътрешно съм сложила етикета на някого "Тоз е мой, мой, мой!" и ако нещо ме накара да се почувствам застрашена, тогава ревнувам... Може и да не е точната дума собственост, а единственост, както ти правилно отбеляза.

# 6

скрито желание за изневяра от твоя страна  Laughing

# 7
Ниска себе оценка. Всички хора ти се струват по-стойностни, ти се струват по-щастливи, по-красиви....
Всичко е заложено в детството и отношението на родителите ни, възпитанието, тяхното душевно състояние когато сме били деца.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ниска себе оценка. Всички хора ти се струват по-стойностни, ти се струват по-щастливи, по-красиви....
Всичко е заложено в детството и отношението на родителите ни, възпитанието, тяхното душевно състояние когато сме били деца.

И аз съм на това мнение.
Има хора, които ревнуват и без да обичат. И обратното е валидно- което е идеалният вариант.

# 9
  • Мнения: 156
От неспособността за контрол над ситуацията.

Напълно съм съгласна  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
И ниска самооценка, и чувство за собственост и какво ли не. В умерени дози бива, но е тънка границата с патологията. Кофти чувство е.

Има хора, които ревнуват и без да обичат. И обратното е валидно- което е идеалният вариант.

Така е!

# 11
Ниска себе оценка. Всички хора ти се струват по-стойностни, ти се струват по-щастливи, по-красиви....
Всичко е заложено в детството и отношението на родителите ни, възпитанието, тяхното душевно състояние когато сме били деца.


Това е логично. Защото аз не визирах ревността към партньора само, а към родители, приятели, близки и т.н. Когато става въпрос за състояние , усещане непрекъснато, а не към мъж, който ти дава основание или пък собствени желания за изневяра.

# 12
  • Мнения: 852
От неспособността за контрол над ситуацията.


Абсолютно и аз така мисля Peace

# 13
Цитат
ниска само оценка
Ето един пример как това влияе отрицателно в любовта. Ревнуваме без да имаме даже конкретен повод от всяко едно момиче, което влезе в контакт с обекта на нашите чувства , защото я смятаме за нещо повече от нас и се страхуваме , че скоро ще бъдем изоставени.
На работното място, всеки един колега е по-умен, способен от нас и ние нямаме никакъв шанс да получим мечтания пост или задача.

# 14
  • Мнения: 2 448
Защото аз не визирах ревността към партньора само, а към родители, приятели, близки и т.н.

Това дори в ума си не мога да си го обясня какво означава и какви са проявленията му.
Какво значи да ревнуваш родители и приятели? Какво прави човек в такива ситуации?

Общи условия

Активация на акаунт