Мъжете и материализмът

  • 1 583
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Доста съм отчаяна от последното си осъзнаване. Оказва се, че даден мъж би оставил жена си и детето си заради пари. Пояснявам - поради разни причини дадения е изритан от съвместен бизнес, защото той не си е уредил нещата както трябва, стигало се и до интриги от бизнес партньорите му, които касаят личния му живот и хората около него се разочароват от това. След изритването му по най-селския начин /не искам да обидя селяните, защото и аз там съм израсла/, той след една година пак е готов да седи на една маса с тия хора дето са го изритали и да пие с тях и да се смее, не ЗАРАДИ тях, а заради евентуалното му поканване. Оказва се също, че е готов да пренебрегне всичко - имам предвид съвест, принципи, които май той няма, само и само да се добере до някви изгоди. И най-лошото е, че това са факти, а не заключения. В същото време този обвинява жена си , че е материална, защото тя му е казвала да си уреди бившия вече бизнес, за да си е на негово име, направо съм шашната. Как се живее с такъв човек и кой е по материален, май излиза , че е силната половинка или си е до човек. Потресена съм...

# 1
  • Мнения: 81
Доста съм отчаяна от последното си осъзнаване. Оказва се, че даден мъж би оставил жена си и детето си заради пари. Пояснявам - поради разни причини дадения е изритан от съвместен бизнес, защото той не си е уредил нещата както трябва, стигало се и до интриги от бизнес партньорите му, които касаят личния му живот и хората около него се разочароват от това. След изритването му по най-селския начин /не искам да обидя селяните, защото и аз там съм израсла/, той след една година пак е готов да седи на една маса с тия хора дето са го изритали и да пие с тях и да се смее, не ЗАРАДИ тях, а заради евентуалното му поканване. Оказва се също, че е готов да пренебрегне всичко - имам предвид съвест, принципи, които май той няма, само и само да се добере до някви изгоди. И най-лошото е, че това са факти, а не заключения. В същото време този обвинява жена си , че е материална, защото тя му е казвала да си уреди бившия вече бизнес, за да си е на негово име, направо съм шашната. Как се живее с такъв човек и кой е по материален, май излиза , че е силната половинка или си е до човек. Потресена съм...

Ъъъ, това твоят човек ли...?
Иначе принципно, нищо ново - парите правят борбата...

# 2
  • Мнения: 83
Все едно, че е моя

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Грозно е, но е въпрос на виждане и приоритети....

# 4
  • Мнения: 984
За пари са извършвани много по-жестоки, непреодолими, престъпни деяния. Човешка природа. За жалост.

# 5
  • Мнения: X
Амиии, до човек си е.Разни хора,разни идеали..

# 6
  • Мнения: 81
За пари са извършвани много по-жестоки, непреодолими, престъпни деяния. Човешка природа. За жалост.

Съгласен с Мишона.
Бих променил заглавието на "Материализмът и хората" - и от двата пола има убийствени примери по темата...

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
до човек си е.

# 8
  • Мнения: 2 448
Не разбрах добре темата. Това, че с цел изгода можел да седне с противни нему хора, голяма работа. Всеки си гледа интереса. Ако попитате повечето хора там където работят почти не могат да траят шефовете си, ама да не би да им го казват?!
Другото какво точно се влага в това "би оставил жена си и детето си за пари"?
Ако е това, че би отишъл да работи надалеч от тях за пари , изобщо не го смятам за оставяне. Друго от темата не можах да схвана.
Ако е да си говорим принципно за материализма, колкото хора , толкова и различни критерии за това кое и до колко е лошата страна на материализма.

# 9
  • Мнения: X
Заглавието на темата някак не ми се връзва със обяснението към него.
К'во да кажа...кепитълизм.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 476
И аз не разбрах защо и как ще си остави жената и детето?
Да си потъпчеш достойнството заради пари се случва често.
Понякога е по-добре да имаш работа и пари, отколкото едно голо достойнство.
Говоря от личен опит.

# 11
  • Мнения: 2 018
И аз малко, не можах да разбера за какво е упреквана силната полвинка. Изоставил ли е жена си и детето или не си е "уредил бизнеса на собствено име". А партньорите се възползват от това ли? Ами той не е материален ... той е глупак.
А иначе, нямам нищо против материалните хора, стига да не стъпват на принципите на Макиавели. Не винаги "Целта оправдава средствата" /ако е изоставил семейството си заради колегите/.  Но пък, ако бизнеса си е негов, а го е оставил в ръцете на партньорите си - нямам думи и аз.

# 12
  • Мнения: 2 759
                       Съвсем в унисон със заглавието на темата, един мой познат, след 10 годишен брак, в който беше предимно издържан, си намери добре платена работа и си заряза семейството. Имаше си вече парички и не му се деляха с никого. Това бяха точните му думи. Отделно остави общите задължения (доста добри суми  Tired) на жена си. Без коментар  Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 22 430
Аз също не схванах малко темата и какво точно питаш. )))
За пари хората правят хиляди неща, не виждам само това какво толкова те учудва.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 990
В името на някакви постоянни доходи човек е склонен да направи компромиси спрямо неприязнени хора. Аз също съм го правила, макар и после да съм се чудела кое е било правилно да избера - гордостта или доходите.
А по отношение на това, че не си е уредил добре бизнес делата и има големи предпоставки за повтаряне на сценката - за мен това е по-драматичното, защото говори достатъчно за личните качества на лирическия герой или по-скоро отсъствието им...
Зарязването в контекста на описаната ситуация не го коментирам, щото малко не го разбрах...

Общи условия

Активация на акаунт