С какво се занимавате през седмицата вкъщи - вечер?

  • 5 563
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 309
да не живеете в Свобода Wink

Не Grinningна Иван Асен 2.

# 61
  • Мнения: 11
Пипинс каза:
Оцветява доста - постоянно се купуват книжки за оцветяване. Всякакви.
Изрязва и лепи - с това може да откара повече от час дори.

Аз се изхитрих вече , давам на дъщеря ми принтирани картинки за оцветяване, и така учим лесно цифрите и азбуката.Иначе тя харесва също темата "Свържи и оцвети", макар да и е трудно с всички.Попаднах на доста забавен детски сайт  http://www.ocveti.net

# 62
  • Мнения: 2 084
7 дена ще сме в болнични и ... ако не ми се вика трябва да играя с тях. Вчера правихме меденки задно. Очаквах, че ще е доста по-зле, но те бяха блетящи. Отмерваха, бъркаха, изрязваха с формички, редиха в тавите ... И не оплескахме навсякъде. Дори меденките стават за ядене.
Днес играхме на Не се сърди човече /за първи път се запознават с играта/ Изкараха 20-тина минути, редихме пъзел, За следобед май ще е ред на компютъра да играе с тях.

# 63
  • Мнения: 299
С големия играем на морски шах , цели две седмици вече. Дайте някакви предложения за някаква подобна игра ако се сещате ,че вече ми писна.

# 64
  • Мнения: 588
       Разпечатвам картинки за оцветяване, за свързване по точките или цифрите, правя различни карти върху картон от тези два сайта:
http://picasaweb.google.bg/DesislavaPeeva79
http://picasaweb.google.bg/desislavapeeva799
       Специални благодарности на Деси.   bouquet

# 65
  • Мнения: 3 367
цвети77 ,biкове и крави (може да са малки) и танкове

# 66
  • Мнения: 1 958
С големия играем на морски шах , цели две седмици вече. Дайте някакви предложения за някаква подобна игра ако се сещате ,че вече ми писна.

игра на въшки  Wink 

# 67
  • Мнения: 4 195
как се играе на въшки Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми обожава да рисува.Най-напред ,след като се върне от градина,сяда и започва с рисунките.Като й омръзне,играем на "Не се сърди човече","черен Петър" и една игра с нареждане на плочки с рисунки на My little Pony.Като ми омръзне на мен Grinning,тя продължава да си играе с куклите.

# 69
  • Мнения: 2 491
И аз да питам за въшките, как се играе newsm78

# 70
  • Мнения: 2 084
Пишат се цифрите от едно до ... на лист. Играчите се редуват да свързват цифрите. При пресичане или докосване на линия се пишат едри точки, които се наричат въшки. През своите въшки можеш да минаваш, за да достигнеш следващата цифра. Играе се с различен цвят химикал. Нещо такова беше.
Ние днес измислихме нова игра - на клечки. Събрахме от близкия парк една купчина клончета. Оставих ги на двора да играят на клечки, като им подхвърлих идеята да построят на зайчето къща. Голямо строене падна и имаха уникални решения. Целия двор е пълен с боклюци, всъщност - съкровища.

# 71
  • Мнения: 178
Сега като чета направо се почуствах гузна. Ставам в 6ч сутрин, прибирам се с малката разбойничка (тя е на 2,9 месеца) около 19ч. Аз я водя и взимам от ясла. Като се прибереме приготвиме нещо за вечеря - тя се върти около мен и разнася играчки _напоследък пълни разни кутиики с бонбони и салфетки), после хапваме семейно и се къпеме и става почти 22ч. Време за игра почти не остава. Чудя се кога смогвате да рисувате, изрязвате и лепите и т.н...Приспиваме се около 1ч като я гушкам или и чета приказки и пееме песнички. Но на мен определено не ми стига денонощието за повече игри. Съсипана съм от умора. Браво на вас, които успявате с другите неща Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 096
Ние още не сме тръгнали на ясла, но мисля че би било от полза да споделя с какво с занимаваме денем у дома, пък на някой може да са му полезни нашите идеи.. най-често играем с коли защото са му любими.. правим писти от конструктор или от дъската за гладене подпряна на някой стол и засилваме коли надолу.. има и гараж с който също много си играе да паркирва коли и да ги спуска по пистите.. сутрин му е по творческо и е склонен да порисуваме заедно (като често сменяме средството за рисуване) или да играем с пъзели.. имаме една игра кой какво яде и храним животните.. представлява животни на плочки и видове храни на други и трябва да намериш храната на съответното животно.. учим се да броим. Правим си нещо като театър с пластмасовите животни, или реди кубчета на кули или в кутия.. ако съм в кухнята си домъква няколко коли и ги кара по первази или пълни пералнята с тях.. понякога готви.. обича да чисти с мен или да простираме заедно.. вече знае кое къде стои и като го пратя да го прибере, го прибира на място.. скача по леглото предимно вечер може и час това да прави.. разглеждаме книжки и назовава нещата които знае..разказваме по картинки, чертаем път на кучето до колибата или просто острим моливи.. песнички не пее, но ако му пусна да свирят е по спокоен, а на някой по мелодични и играе.. обича да прави гимнастика..

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От една седмица в нас е хит да се играе на Не се сърди човече семейно. Пада голяма веселба а понякога настъпва драма..., но такава е играта и много се забавляваме.

# 74
  • Мнения: 4 195
Сега като чета направо се почуствах гузна. Ставам в 6ч сутрин, прибирам се с малката разбойничка (тя е на 2,9 месеца) около 19ч. Аз я водя и взимам от ясла. Като се прибереме приготвиме нещо за вечеря - тя се върти около мен и разнася играчки _напоследък пълни разни кутиики с бонбони и салфетки), после хапваме семейно и се къпеме и става почти 22ч. Време за игра почти не остава. Чудя се кога смогвате да рисувате, изрязвате и лепите и т.н...Приспиваме се около 1ч като я гушкам или и чета приказки и пееме песнички. Но на мен определено не ми стига денонощието за повече игри. Съсипана съм от умора. Браво на вас, които успявате с другите неща Simple Smile
ти нали не смяташ, че го правим всяка вечер Wink
но да си призная, оставам домакинстването настрана, пред него - преди например пусках прахосмукачка през ден, сега само в събота до обед примерно отделям внимание на почистването на къщата, през седмицата най - много една метла да ударя Wink
а и вербувам таткото - изхвърли боклука, обели ми картофите и тн гадорийки, докато аз се гоня с дребния или играем Mr. Green
той какво да прави човека - по добре да ми помогне, отколкото да седи гладен Laughing
при мен хубавото е, че идва лято, а ние сме в къща, около нас деца бол, тиха ни е уличката, имаме огромна поляна, коли наблизо не минават, играят до 10 вечерта децата, ние си пием биричка около тях с другите майки, или готвя и го наблюдавам през прозореца ( много ми се карат, че оставям 4 годишно дете само на вън, но той ми е пред очите и го чувам и го виждам и големите деца го пазят) и така - купона е докрай.
В последния борй на едно списание ( мисля Мечо пух) има много сладка игра, точно за 3-4 годишни, с едни кубчета с един часовник, местиш ги и тн всички я играем вкъщи и пада веселба.
Напоследък си правим и Мюзик Айдъл - надпяваме се с тези по телевизията, а той ни е жури и само ни се подиграва Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт