Хапчета за спиране на кърма...?

  • 76 651
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 288
според мен може малко да поизцедиш, щом гърдите са толкова напрегнати. ако са много твърди и вече на бучки, сложи топли компреси преди цедене. но цеди малко, колкото да се пооблекчат. можеш да носиш зелеви листа в сутиена за намаляне на кърмата. успех!

# 31
  • Мнения: 2 829
msbilt,
Може да изцеждаш по малко, само колкото да нямаш напрежение и болки, както и бучки в гърдите. Можеш да пиеш отвара от градински чай (салвия), както и да слагаш намачкан лист от зеле на гърдите (сменя се като увехне листото). Против запушвания на гърдите можеш да пиеш лецитин-съвсем безвредна хранителна добавка е.
Копирам ти линк към друга тема, прочети поста на {desi}, и на други места съм чела, че витамин Б намалява лактацията.
Това е в случай, че искаш да си спреш кърмата без медикаменти. Ако решиш да използваш хормонални хапчета-непременно се консултирай с лекар!
Съчувствам ти много за това, което си преживяла и ти пожелавам бързо възстановяване! Hug

# 32
  • Мнения: 781
Аз имах малко кърма и по лекарско предписание я спрях с Парлодел/който си е биокриптин/по схема.Единственото кофти беше, че първите дни ми падаше зверски кръвното, след това вкичко се нормализира.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 541
ДОСТИНЕКС - 2 дни  4 хапчета през 12 часа и си супер -не се изцеждай

# 34
  • София
  • Мнения: 8 280
Достинекс са такива хапчета Изпиват се 2, 3 или 4 и спира кърмата. За по-сигурно трябва да се консултира с гинеколог или по-добре с мамолог. Те са по-скъпи от другите, струват между 29 и 56 лв. за 2 хапчета. В С офия по 29 лв. са в аптека Ремудиум.
Може да слага в сутиена листа от прясно зеле и да се цеди само за намаляване на напражението в гърдите и при поява на бучки.


Аз си ги купих по 9 лв/бр. т.е. за 2 бр. 18 лв.(Аптеки Медеа, има в Младост и Дианабад) Но съм купувала и 2 бр. за 48 лв.
Схемата бее и 2та пъти следната.
Изцеждаш се под душа се доизцеждаш, изпиваш едното хапче на трета вечер пак 1 хапче и през това време не пипаш гърдите, слагаш си по-стегнат сутиен и го сваляш само за къпане.

# 35
  • Мнения: 516
Desem, би ли ми обяснила тоно през колко време да е приема на двете хапчета. Имам по около 20 грама кърма,но ми омръзна да я изцеждам през ден. Само 2 таблетки ли се вземат,преди теб прочетох 2,3 или 4? Една акушерка ми беше казала,за тези хапчета,но тогава още кърмех и не я попитах за подробности. Сега преживях спонтанен аборт и имам чувството,че гърдите ми са по-тежки и големи. Не знам от бременните хормони ли е или от кърмата. Благодаря за помоща предварително! Темата ,макар и стара , е много полезна ! Първия път гинеколожката ми ме кара да се стягам и без хапчета да я спра,беше кошмарно,още имам белези под мишмиците.

Общи условия

Активация на акаунт