Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 213 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Искаме да спрем парното от абонатната  станция, трябва 2/3 от апартаментите да са съгласни,не можем, на половина сме против другата половина са за, но тези другите не пускат радиатори а само на тръби и така им било добре, а плащаме луди пари за загуби в сградна инсталация пойскахме тетрадката на фирмата за дялово изчисление където минава всеки месец да отчита и никой няма начислена единица на топломера а на главния топломер имаме над 3000 единици , има голяма разлика , и на всички им е ясно че във входа се краде парно, та кажете някой справил ли се е с подобен проблем и как.
Цитирай

На главния топломер не се отчитат единици, а разлика в мегават-часове от предишното отчитане.
Единствения начин е да предизвикате проверка и да се установи дали някой краде, но съм почти сигурна, че никой няма дойде и да направи такава, защото не им пука на фирмите за счетоводство. Важното е някой да плати сметката.
И при нас имаше същия проблем миналата година, от 20 и няколко апартамента имаше само 2 с реално потребление, другите само сградна инсталация, ама като стане въпрос да се спре парното са против. Мин. година за януари платихме 80 лв. за сградна инсталация само.
Тази година обаче решението беше да се спре абонатната станция.
Цитирай

София

Жалбите за кражба са не към фирмите за топлинно счетоводство, а към Топлофикация.
В нашият блок се чува как се подменят радиаторите пролет и есен и какво..нищо. Няма как  да докажем ,че се краде. Crying or Very sad
Цитирай

Е то жалба и аз съм пускала до топлофикация, заради много висока сметка в предишното ни жилище, при минимално ползване, но от там препращат жалбата пак към топлинния счетоводител и отговора от там беше.
Освен това фирмата счетоводител минава да проверява (уж) радиаторите и прикачените към тях уреди преди всеки отоплителен сезон. Така че спада към техните задължения.
Цитирай

От 21 апартамента само два ползваха парно. И не бяха съгласни да се изключим целия вход. Направих списък с имената от апартаментите и всички , които искаха да се изключим се подписаха. Ходих три пъти в ТЕЦ-а  и все ми казваха, че няма да ни изключат. Те са на загуба от изключването и нямат сметка да го направят, но бяха длъжни в нашия случай. Костваше ми големи неприятности и разправии. Накрая им казах, че искам писмено да ми напишат въз основа на кой член и закон ми отказват изключваното на входа , защото ще се съдим. Може би това ги стресна и ни изключиха. Целият вход ми благодариха. Даже тези двамата си сложиха климатици и на следващата година и те ми благодариха. Това беше преди 4 години. За парно плащахме тогава по 700 лв. на сезон, а само за тръбите, кото се беше изключил преди - 80 лв. Температурата у дома беше 14 градуса.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.