Септември още е далече в коремчето живее малкото човече

  • 10 952
  • 320
  •   1
Отговори
# 15
ladysunny ,добре си ни дошла HugИскрено ти пожелавам тази бременност да е успешна и да те дари с огромно щастие PeaceТи обаче ме притесни сега с тази информация за Матерна ThinkingАз от вчера започнах да я пия,нямам никакво впечатление за тези витамини,защото от може би 10 години пия само бирена мая,обогатена с всички витамини и минерали.Доки обаче ме убеди,че трябва непременно да пия някакви витамини за бременни и горещо ми препоръча Матерна Thinking
Момичета,много ви моля,ако някоя от вас разполага с повече информация относно вредата от тези витамини,моля да я споделите PraynigАко това с наднорменото тегло на бебетата и прекомерното втвърдяване на главичките им е достоверна информация,си струва притесненията.Що касае напълняването от Матерна,дълбоко съм убедена,че не се дължи на витамините като марка.По принцип когато човек премине на режим с витамини,първоначалният ефект е подобряване на апетита.Но този страничен ефект отшумява,след като организмът приеме факта,че витамините постъпвят регулярно в организма.

# 16
  • Мнения: 71
 Хубав и усмихнат ден на всички.   Hug Hug Hug
Аз днес казах на работа че съм бременна. Предстоят съкращения и побързах да се застраховам от изритване точно сега  Laughing Почерпих ги с разни сладки нещица и в место да ми кажат нещо мило, повечето ме гледаха така все едно съм ги обидила нещо. Трябва да си много сбъркан да не се зарадваш на подобна новина, дори и за някой неприятен човек. ( пак аз даже не съм от тия, доста съм кротичка). Все едно, не ми пука. Просто бях изумена, защото са все жени с поне по 2 деца.
Та за витамините .....профилактично ги изписват? Аз съм в Лондон, и JP-то не ми каза нищо по-специално от фолиевата киселина. Дали да не потърся и аз някакви витаминчета като вас?

# 17
  • Мнения: 183
Хайде и аз в новата темичка. Благодаря на Clara за усилието!  Hug

И мен ме притеснихте с тази Матерна. Първия път я пих в края на бременността, детето ми се роди 2900гр. Но сега ми я изписаха още от сега и незнам дали да я пия.  newsm78 Подкрепям zasmyana, ако някой има наистина достоверна информация за тези витамини, нека я сподели.

ladysunny, добре дошла и от мен. Пожелавам ти успешна бременност и здраво бебче на финала.   bouquet

tsveta , не се ядосвай заради майка ти, сигурна съм че просто иска да ти угоди. Иначе знам какво е, на мен от вчера само ми се гади, но когато не ям ми става още по-зле. Затова хапвам често, но по-малко и така ми е по-добре, но пък ако помириша някаква манджа, веднага ми прилошава.

Venilove, не се учудвай, в моята работа също не всички бяха във възторг от новината, че отново съм бременна. Точно сега не бил момента, защото разбираш ли тази дето трябваше да поеме моята работа се издънила и не ставала за нищо и сега не знаели кой ще я поеме. Ама майната им, да казват каквото щат, няма да им се връзвам на глупостите и ще се наслаждавам на бременността си.

# 18
  • Мнения: 220
Здравейте момичета ,
аз се казвам Антония и според моите изчисления на 12 септември трябва пак да стана мама.
Много съм радостна и щастлива ,живот и здраве дано всичко е нормално.


А за витамините-аз още нищо не пия ,но ям много плодове .А това което последно пиеха бременните ми приятелки беше -неовит или нещо подобно .Тук в Плевен масово го изписват.

# 19
 tony25 ,добре дошла сред нас  Hug
Момичета,така като гледам,размножаваме се в отбора по силата на геометричната прогресия Party Peace
За който се интересува относно Матерна:порових се малко из и-нет и това,на което се натъкнах,малко ме поуспокои.Оказа се,че преди доста време имало някакви витамини Матерна,които наистина давали доста странични ефекти върху бременните жени и износения плод-жените наддавали неимоверно бързо много излишни килограми,а децата се развивали преждевременно по отношение на размерите си.Затова били спрени от производство със закон и всички налични опаковки по аптеките били конфискувани.Тези Матерна обаче,които пием сега,нямали нищо общо с онези-общото помежду им било само името!Влезнах и във форумите на Часът на мама в таязи връзка и там прочетох мнения и от двата полюса-едни са адски доволни от тях,други пък споделят,че трупали много излишни килограми от тях,а бебоците се развивали много едри.Какво да ви кажа,аз май ще изпия тази опаковка,която съм закупила и ще се пренасочвам към други витаминчета Peace

# 20
  • Мнения: 1
здравейте и от мен!
благодаря на Clara за новата темичка  Hug

добре дошли на новите мами  Hug   bouquet

да се включа и аз тук. аз точно си пия кафето (при мен е 11 сутринта  Grinning) и се опитвам да ви изчета. за кафето и аз сам чела че безкофеиновото е вредно и за това пия нормално, но гледам да е само сутрин и по възможност само 1.

относно мажете недей те така пазаруването си е навик. аз сам като тях  Embarassed, в хранителен магазин съм била последно преди месец и през цялото време говорих с милото по телефона да казва какво да взимам (консултация за цените, че тези пари вечно не стигат  Sad).

искам да ви питам как сте с килограмите, че аз маи ще имам проблеми както обикновено ( аз не мога да качвам а само смъквам  Sad). сега пак сам смъкнала 1.5кг.  newsm78. а не е да кажеш че не ям, ям си нормално дори почнах да закусвам сутрин  bowuu

приятна вечер от мен

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Не се вкарвайте във филми с Матерната.

Абсолютно същото се приказваше и преди над 6 години, когато бях бременна. (И за всички марки витамини за бременни, впрочем. Теорията е, че от излишния калций, който лесно се предозира, все пак го има и в много храни, фонтанелата става по-твърда от нужното и това усложнява раждането... в което не вярвам особено).

Но в интерес на истината и тогава, както смятам и сега евентуално да направя, не съм я пила редовно. Тогавашната гинеколожка я питах - да пия ли нещо? А тя се позамисли и ми каза, виж какво, на моята дъщеря не бих изписала. Това ми реши въпроса и пиех Матерна веднъж на 3 дена. Хем ако имам случайно някакъв сериозен недостиг на нещо си, да се компенсира, хем да не прекалявам. Сегашният гинеколог само вмята пия ли нещо витамини, но засега не пия, а и занапред не съм уверена, че искам да пия.

Общо взето, ако се храните нормално, балансирано и с продукти от всички хранителни групи според познатата ви хранителна пирамида, можете спокойно и да не пиете витамини Simple Smile Ако някоя хранителна група липсва или не е достатъчно консумирана, вече е различно (например недостатъчен прием на белтъчини или протеини).

Може би бирената мая е добър вариант, но аз и нея бих обсъдила с гинеколог. А иначе, основното е да се пие фолиева киселина, другото не е особено важно - с добър хранителен режим и без допълнителни витамини може, смятам аз.

Бременността не е болест.



За който се интересува относно Матерна
...
Тези Матерна обаче,които пием сега,нямали нищо общо с онези-общото помежду им било само името!
Покажи ми опаковка и ще ти кажа дали е същата отпреди 6 години Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 934
Е, не мога да ви смогна, честно  #Crazy Гледам имам за четене 5страници от старата тема и точно се зарадвах, че съм готова с четенето, айде 2страници от новата  ooooh!

Първо добре дошли на всички! За следващата тема маже и да сме повече от стотина  Laughing Много се радвам, че имаме и спец по кърменето  Peace Ще следя внимателно всички съвети!

Много се радвам и за поредните близнаци, дано има и още!

Поздравления на Клара за добре оформената тема   bouquet

За витамините първият път не ми изписаха, казаха ми че в последствие ако има нужда ще пия, иначе така профилактично - не. Точно това за твърдите главички на бебетата ми каза и моята лекарка.

Като стана въпрос за майки, моята ми къса нервите. Днес се карахме сигурно 2 часа  Twisted Evil Още ми е нервно  #Cussing out

ladysunny успех този път! И аз имам един злополучен опит  Confused Та по този повод вече съм се записала за всички ФМ е ще правя и ранния БХС. Вие ще правите ли ранните ФМ и БХС?

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора.
   Whistling

# 23
  • Мнения: 493
Здравейте, мами и от мен! Аз не бях поглеждала темата от снощи и ето че сме изписали старата и сме създали нова. Бих искала, ако е възможно да споделя мнението си по някои теми, които  беха обсъждани докато мен ме нямаше. За цигарите - пушачка съм от 7 години и в момента, в който реших да забременея ги отказах, което беше 3 месеца преди да се случи. От раз, без намаляне, без по една на ден и т.н. Наложих си за здравето на бебото. Сега и най-малкия дим ме дразни мноого. За кафенцето по същия начин, сега съм на чайченце Simple Smile
Много странно надлюдения имам от 2 дни не ме болят гърдите и не са ми толкова чувствителни като преди, надявам се че не е лощо..... сега поне мога да си спя на една страна както обичам  Flutter Следващата седмица съм на изследвания и нямам търпение да си видя пак бебчето на ехограф Simple Smile
Приятна вечер на всички!!! И късмет с отказването на цигарките...  Joy

# 24
  • Мнения: 314
Преди малко детето надраска килима с фулмастер.Ама направо си беше цяло произведение.Моят побесня,сега е сърдит и не ще да вечеря. ooooh!Ми ако ще!Чак пък толкоз нерви, изчистих го,хубаво че са от миещите се с вода.Тези дни дребното хич не слуша,днес ме подлуди направо. Twisted Evil
За хомеопатия си говорите...аз водя само детето,ние все още не сме се престрашили.Утре даже имам час към обяд.Имахме проблем с късане и лапане на коса и доста неприятен запек.Отшумяха,ама сега пък си гризе ноктите. ooooh!Иначе наистина всичко си е строго индивидуално,едно лекарство може да лекува мен,но да вреди на друг.Не си правете експерименти! Naughty
Витамини си пия някакви Мултивитамини и то от 2-3 месеца насам.Ми добре се чувствам.Почнах ги,когато половинката беше болен,после лепна сополи на детето.На мен ми се размина тогава,може би си подсилих организма с тях.Иначе не бих казала ,че тези дни се храня балансирано.Дори и зеленчуци и плодове не ми се ядът,а само тестяни неща. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 50
Еми аз за Матерната реших да използвам метода на Бу, струва ми се най-удачен а не ми се иска да ги спирам тъй че...през ден през два ще ги пия хем аз ще съм спокойна Simple Smile Мерси за съветите  Hug
А относно БХС и ФМ съм решила да ги правя всичките във Фемина при д-р Враглева, дотук добре но не за ЖК се колебая кой да ме следи - д-р Янкова (за нея знам със сигурност че води ЖК) или д-р Григорова (знам че тя води раждания във вода но за ЖК все още не знам) и двете са от Св.София бившата Тина Киркова. Някой има ли наблюдения относно двете лекарки? newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Добре дошли на новите мами и лека бременност на всички!
Бебешондел, и мен гърдите спряха да ме болят и много се радвам да ти кажа. Спя си по корем. И при първата бременност така ме боляха много първите седмици и после спряха, до края всичко си беше ОК.
Аз витамини не смятам да пия и без друго ям и количествено, и качествено. Ако пък е истина това за втвърдяването на главата  Crazy представям си, този път направо с каска ще го родя!  Laughing Нямате идея сина ми с каква голяма здрава тиква се роди, на последните консултации ехографа изобщо не приемаше данните и не го мереше - излизаше извън всякакви стандарти. И това без витамини.
Арлина, ние пък не се ядосваме за покъщината. Просто в другият живот ще знаем, че ремонт се прави след като поотраснат децата. Купихме много хубава маса за хола - масив дъб, е успя с количките да я надраска до безобразие. Живот и здраве като поотраснат малко чаветата ще извикаме дърводелец да я изшкури и пак ще си е като нова. Ламината също го драска с нещо всеки ден, и него ще сменим някой ден, за таива неща въобще не мога да се тровя.
Аз имам двама братя и сме на близка възраст, като се сетя у нас стените на какво приличаха   Party и нашите никога не са ни се карали.
За ФМ си записах час във 20 г.с. при Д-р Марков на по-ранните няма да ходя.

# 27
  • Мнения: 5 026
Привет!
И аз в отбора  Hug Днес видяхме сърдечната дейност на бебе. Предполагаем термин (според мен) 17.09.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 20:40 от Atrakcia

# 28
  • Мнения: 72
Привет и от мен моят термин е на 04.09.Леко бременеене и да са ви живи и здрави бебоците

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 11:53 от Mamma

# 29
  • Мнения: 314
Мда,така е...уж не копувахме скъпи мебели.Май месец се нанесохме...Ламината с графитен молив най-добре се драска...Масите ги наръфа със зъби,дамаската на подлакъдниците на дивана също ShockedОтглеждаме си питбул Mr. GreenА онзи ден счупи стъклото на камината,а уж е закалено.Много е способна. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт