Помощ! Мама в беда!

  • 6 911
  • 66
  •   1
Отговори
В настоящето писмо искам да изложа пред всички майки, болката, която не ми дава мира и чувството за безизходица, в което се намирам.... Като моля всеки който може да ми помогне да ми даде съвет, защото аз наистина се чувствам в задънена улица, а съм сигурна, че има хора, които са минали по моя път и могат да ми помогнат с полезен и навременен съвет....
Майка съм на три деца – момичета. По-голямата ми дъщеря Весна е на 7г., а двете по-малки Борислава и Мирослава са близначки и са на 2г. и 6м.
Родом съм от Искрец, но от осем години и половина живея в София под наем в кв. „Христо Ботев”. Дойдох в Столицата, за да потърся работа и шанс за реализация.
Имам специализация в сферата на текстилната промишленост като „Гладач на преса” и съм работила по нея пет години и половина преди излизането ми по майчинство за двете близначки.

В живота се боря и справям почти изцяло сама. Роднините ми живеят в Искрец, но материалното им състояние не им позволява да ми помагат. С биологичния баща на децата съжителстваме в квартирата, в която живея сега с децата ми, но с него не сме в добри семейни отношения, нямаме брак и статусът ни е нестабилен - той не е признал двете ми по-малки деца. Понякога ми помага с малки суми, но по-често не мога да разчитам на това, поради което сама осигурявам необходимото за ежедневните грижи за дъщерите ни.

Месец януари 2007г. две от децата ми – Весна и Борислава получиха тежки бъбречни кризи и бяха приети по спешност за лечение съответно във „Втора Градска Болница” и „Институт за Спешна Медицинска Помощ Пирогов”, където им бяха направени серия от изследвания, след което децата ми бяха подложени на тежки хирургични интервенции. Диагнозите на двете са идентични: вродени аномалии на бъбреко- и пикочопроводните системи, които изискват активно лечение и проследяване в амбулаторни условия. Оттогава насам почти всеки мой ден преминава в регулярни влизания в болници ту с едното, ту с другото ми дете, правене на поредици от изследвания, които се налага да заплащам аз, тъй като не всички се поемат от Здравната каса, заплащане на лекарства, както и престоя ми като придружител на децата в болничните заведения.
След излизане окончателната епикриза на Борислава от „Пирогов”, детето ми премина през ТЕЛК и му бяха постановени 70% трайно намалена възможност за социална адаптация с чужда помощ. На по-голямата ми дъщеря – Весна тепърва и предстои процедура по издаване на експертно решение.
Финансовото ми положение е драстично влошено, защото двете от децата ми изискват постоянни медицински грижи, закупуването на скъпи лекарства, част от които не могат да бъдат намерени на територията на България и аз търся начин за закупуването им от чужбина, защото състоянието на децата ми е нестабилно и много деликатно. Освен това поемам месечния наем и сметките по квартирата, която в момента обитава семейството ми.
Месечният ми бюджет в момента се формира единствено от социални помощи – детски надбавки, помощи по ЗИХУ за Борислава, които са крайно недостатъчни за поемането на скъпото лечение на дъщерите ми. Здравословното състояние на двете ми деца не ми позволява да започна работа към настоящия момент.
Това, което желая най-много е здравето на децата ми да се стабилизира, за да мога да започна отново работа и да осигуря стабилност на децата си.
Поводът, поради който пиша това писмо към Вас с молба за помощ и надежда е следният:
На 26.01.2009г. в „Пирогов” бе поставена окончателна диагноза на дъщеря ми Весна, която гласеше: Рефлукс на единия пикочопровод. Лечението на заболяването е неотложно, поради естеството му и опасността кръвта на детето ми да бъде отровена от урината, която пикочопроводът връща обратно към бъбрека, поради разширение, което може да бъде коригирано чрез процедурата „Дефлукс”, която за жалост е непосилна за мен от финансова гледна точка, защото инжекцията, с която се поставя гелът в уретъра на детето не може да се намери на територията на България, доставката му се случва от чужбина, поради което самата инжекция е много скъпа: 800 лева. Лекуващият лекар на дъщеря ми пое ангажимента, че ако осигуря сумата, той ще съдейства за доставянето на медикамента и осъществяването на манипулацията с него. Тази сума, обаче за мен е непосилна към настоящият момент поради по-горе изложените факти, а с всеки изминал ден здравословното състояние на дъщеря ми се влошава...
От друга страна хазяйката при която живеем сега ми даде ултиматум да напусна квартирата, която е една стаичка на последния етаж на къща, защото неин роднина ще заеме пространството. Жената е в своето право, но това, което ме безпокои е, че от 10.03.2009г. когато е крайният срок за напускане на квартирата аз и трите ми деца оставаме на улицата. Аз нямам финансовата възможност да поема голям наем поради всички факти, които изброих по-горе. Търся квартира усилено, но засега нямам успех...
Моля всички, които могат да ми помогнат с информация - дали и къде мога да намеря сравнително евтина квартира за мен и децата ми? А така също - знае ли някой дали този медикамент Дефлукс е наистина добър? Дали помага? Как мога да го набавя? Дали някой знае дали може да го намеря на по-ниска цена? Или ако това е невъзможно - дали някой знае програми, в които мога да се включа с децата ми, за да мога да взема медикамента с намаление, защото сумата е непосилна за мен.... Единственият шанс, който в момента виждам е в съветите на съпричастни хора.... Отчаяна съм, а за мен, като за всяка друга майка здравето, щастието и бъдещето на децата ми са най-важни в този живот!

# 1
  • Мнения: 2 521
lonely_eyes  историоята ти ме трогна ,но едва ли бих могла да съм ти полезна с информация.Не живея в София,а и този дефлукс за пръв път го чувам Thinking.Надявам се да се включи някой който е по-запознат с това.Искренно съжалявам за това което се случва с децата.Не може ли да се отвори сметка да се съберат парите?Не са много.

# 2
  • Мнения: 2 082
ако има начин да се изпратят парички,мисля че доста хора ще помогнат...сметка или адрес-незнам...

# 3
  • Мнения: 2 821

Поводът, поради който пиша това писмо към Вас с молба за помощ и надежда е следният:
На 26.01.2009г. в „Пирогов” бе поставена окончателна диагноза на дъщеря ми Весна, която гласеше: Рефлукс на единия пикочопровод. Лечението на заболяването е неотложно, поради естеството му и опасността кръвта на детето ми да бъде отровена от урината, която пикочопроводът връща обратно към бъбрека, поради разширение, което може да бъде коригирано чрез процедурата „Дефлукс”, която за жалост е непосилна за мен от финансова гледна точка, защото инжекцията, с която се поставя гелът в уретъра на детето не може да се намери на територията на България, доставката му се случва от чужбина, поради което самата инжекция е много скъпа: 800 лева. Лекуващият лекар на дъщеря ми пое ангажимента, че ако осигуря сумата, той ще съдейства за доставянето на медикамента и осъществяването на манипулацията с него.


Как е точното название на медикамента, защото говориш за процедура "Дефлукс"? И това не би следвало да се извършва от личният лекар, манипулацията по поставяне на инжекцията имам предвид.

# 4
  • Мнения: 413
Положението в което се намираш е доста сложно,'Българската коледа" не отиват ли средства от нея точно за деца в нужда?Нямам представа това ми идва първо наум,сумата не е голяма и както са посъветвали мамите преди мен мисля че с общи усилия можем да помогнем,ако имаш отворена банкова сметка newsm78
Незнам,дано се включи някой по-запознат Peace
Дано да се оправи детенцето Hug

# 5
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 058
В Българската Коледа децата се включват предварително. Peace

Сумата наистина не е голяма, мисля, че можем да ги съберем. Най-добре дай банкова сметка.
А бащата на децата къде е сега? Нали голямото момиченце е законно негово? Нека той осигури парите Crossing Arms Не може ли да му се поиска сметка за това?

# 6
  • Мнения: 135
Искрено ти съчувствам и дано скоро намериш решение на проблемите си.Бъди силна и помни,че след всяко зло идва добро!!!

# 7
Благодаря от сърце на всички, които сте съпричастни на моята болка.
Аз самата незная каква е процедурата за отваряне на банкова сметка за дарения, досега не ми се е случвало да отварям такава. Но ето, че нуждата ме изправя пред това. Знае ли някой как мога да направя това?
Личният лекар на детето няма да постави инжекцията, а лекуващият й лекар в "Пирогов". Той предложи ако намеря парите да се обърна към него и да му кажа, а той щял да ме свърже с доставчиците на инжекцията. Аз самата не съм наясно какво точно представлява медикаментът. Не ми бе обяснено добре на разбираем език, а в интернет открих, че наименованието "Дефлукс" е на цялата процедура, т.е. това е инжекция, която се вкарва през уретъра, съдържа гел, който се впръсква в засегнатия пикочопровод и спомага за свиването му, за да не може урината да се връща обратно към бъбреците. Това, с което в "Пирогов" ме стреснаха най-много е, че ми казаха, че трябва да бързам, защото има опасност от отравяне на кръвта на дъщеря ми, поради това връщане на урина обратно към бъбреците и съхнене на едното бъбрече. най-странното за мен е, че три месеца преди тази диагноза:Рефлукс на единия пикочопровод, на цветната снимка на дъщеря ми докторите не забелязаха такъв пробле,а сега ми казват че проблемът е в напреднал стадий. Възможно ли е за толкова кратко време да се стигне до тежък стадий? И се питам как не са забелязали наченките на проблема, като се има предвид, че три месеца не са преди толкова много време и все трябва да е имало нещо на снимката... незная и аз. Чувствам се в безизходица.
Бащата на децата ми няма възможност да помогне - първо говорих с него по въпроса, но той си намери работа едва преди два месеца, която не е сигурна и не е добре платена и казва, че няма да му отпуснат заем от банка. Докато чакам обаче да минат шестте месеца необходими за евентуален банков кредит, ако той се задържи на тази работа може нещата за детето ми да станат необратими.
Наистина сумата не е голяма, а мен най-ме боли, че не мога да я осигуря....

# 8
  • Мнения: 2 082
да помолим модератор да премести темата в клюкарника или някъде ,където ще я видят повече хора и ще помогнат за банковата сметка или с мнения...

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Историята наистина е много тъжна.Със съвет за лекарството немога да помогна, но наистина миличка открий си сметка по най бързият начин, за да съберем парички за дъщеряти.
Кураж и късмет Hug

# 10
  • Мнения: 135
Защо не се обърнеш към някоя фондация или към предаването "Часът на мама"те са по в час с нещата и биха могли да те насочат.Или просто отиди в някоя банка и помоли да ти открият банкова сметка за набиране на средствата.Пробвай дано има успех!!!

# 11
  • Мнения: 2 068
преди месец разбрах че дават под наем една самостоятелна стая за около 100-150лв. Намира се на предпоследната спирка на 79.
Разбрах го в магазина на последната спирка до аптеката.

# 12
  • Мнения: 457
Спешно поискай среща със зам.кмета по социални дейности в СО- Албена Атанасова. Има приемни дни. http://www.sofia.bg/display.asp?ime=whois_adm-0711&title=%20 … 20%EA%EE%E9%20%E5

Обади се и се срещни с Минка Владимирова тук: http://www.sofia.bg/template3.asp?ime=SOCDEJ%7D&title=%CE%E1 … F2%F0%E0%F6%E8%FF

# 13
  • Мнения: 908
Записвам се, ще ти пиша лично  Peace

За БГ коледата мисля, че сега се събират молби за деца, които да бъдат включени в кампанията за края на годината, но детето няма толкова време да чака  Confused

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 14:55 от MMka

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 239
Извинявай, а кой е лекуващият лекар в Пирогов? Защо не отидете при Проф. Огнян Бранков, той е отличен детски хирург и би могъл да те посъветва относно лечението, може и да има друг начин, знам ли?

# 15
  • Мнения: 958
Иди в някоя банка, направи сметка и дай Ибан-а тук, 800 лв все ще ги съберем.
Ако кажеш как се казва лекарството мога и да помогна, има много западни онлайн аптеки, цената на медикаментите е доста по-евтина от ЕС.
За наем не мога да помогна съжалявам, но с пари ще помогна за дечицата.

# 16
  • София
  • Мнения: 110
За да разберат повече хора за твоя случай и да му се даде гласност най-добре се обади на btv или К1 или Нова ТВ за да излъчат репортаж за теб и положението в което се намираш в новините. Гледат ги страшно много хора. Със сигурност преди това ще трябва да си откриеш банкова сметка, която да излъчат по телевизията - предполагам някои от репортерите (Ани Салич или Миролюба Бенатова) ще следят за теб и състоянието на банковата ти сметка и от време на време ще информират по телевизията колко пари са се натрупали. Сумата е малка и вероятно за много кратко време (може би по малко от седмица) ще се натрупат 800 лв. че дори и повече.
Това ми хрумва като идея за сега. Намерих е-мейлите на Ани Салич ani_salich@btv.bg и на Миролюба Бенатова miroluba_benatova@btv.bg Желая ти страшно много късмет и успех!!! 
newsm17

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 16:10 от ivahilator

# 17
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И аз съм на мнение, че ние можем да съберем парите за лекарството.

# 18
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Не зная дали си подавала документи за общинско жилище, но по мое мнение и като чета разпоредбата за настаняване в Софийска община имаш право да бъдеш настанена в общинско жилище. Това предполагам значително ще ви облекчи финансово, а и предполага някаква сигурност.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0 а тук може да попиташ и да получиш повече информация за заболяването.
Относно откриването на сметка не знам как става, но мисля,че имаше някакви изисквания по набирателните сметки за лечение.

# 19
  • Мнения: 2 068
RAVIA  и аз се бях замислила за общинско жилище но доколкото знам се иска да имаш регистрация в София най-малко 10 години. 

# 20
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 newsm78 Пише 3 години, аз затова предложих варианта.
http://www.pavlikeni.bg/OS/naredbi/naredba-jili6ta.pdf

# 21
  • Мнения: 553
Какви са ви отношенията с "таткото"? Що за човек ще живее в къщата, ще вижда че са болни, а не го е грижа за здравето на децата?
Ако решиш да го осъдиш за бащинството на близначките и за издръжка на трите насреща съм, няма да ти струва нищо за юридическата работа.

# 22
  • Мнения: 10
Миличка това с банковата сметка ми се вижда най удачно тук сме хиляди една трета да пратят по 10-15 лв. и ще се съберат даже и повечко парички.Така мисля аз.
Не губе кураж Hug Hug Hug newsm10

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Кой е лекуващия ви лекар в Пирогов?
Във форум "деца с увреждания"  има тема за деца с бъбречни увреждания. Пиши непременно там за да ти помогнем с повече информация относно лечението на децата. Ако тряБва да се събират пари сумата не е голяма и тук може да се събере, но първо разбери дали това е правилното лечение и дали си попаднала на правилния лекар.

# 24
  • Мнения: 6 029
Чакам да се появи сметка, 800лв. ще се съберат много бързо.

# 25
  • Мнения: 4 491
Готова съм да помогна финансово веднага, щом кажете сметка. Успех, моля се за вас!  Praynig  Hug

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Направи сметка, мило майче, ще съберем парите  Peace
От нещо друго имат ли нужда дечицата - дрешки, обувки?
За мъжа ти нямам думи - или по-точно имам, обаче са много грозни  #Cussing out
Стискам палци и чакам номер на сметка  Hug

# 27
  • Мнения: 932
И аз чакам номер на сметка.Това,с което можем да ти помогнем и от което имаш нужда,са парички.Не само за инжекцията-за квартира,транспорт,престоите в болницата...и какво ли още не.Така че,когато се открие сметката,нека не броим оставащата сума до 800 лева,а се опитаме да съберем много повече.Желая ти много,много,много,много късмет!!!

# 28
  • Мнения: 519

   Мило майче,искренно ти съчувствам за положението в което се намираш.Не съм от София и не мога да ти помогна с информация за квартира,но ще се радвам да видя банкожата сметка,за да ти помогна финансово поне.Исках да те питам и още нещо.Състоянието  и съответно диагнозата на детенцето ти явно са доста тежки.Докторите обясниха ли ти,дали тази инжекция се поставя еднократно или на определен период от време.И ако трябва да се поставя периодично,попитай дали оперативно няма да се реши проблема,а ние с каквото можем ще помогнем,дори и сумата да е по-голяма.Желая ти здрави нерви и късмет Hug

# 29
  • Мнения: 165
Аз също бих помогнала с каквото мога и знам,  че с мамите тук ще съберем необходимото. Миличка не се отчайвай нещата ще се наредят. Не е толкова трудно да отвориш банкова сметка (дори без да е регистрирана като дарителска) Отиваш в ДСК или в която банка решиш и казваш че искаш да си отвориш банкова сметка. Някъде чух че отварянето на дарителска сметка е по-трудно атова съвета ми е да си направиш обикновена и да публикуваш номера тук. Наистина сме много хора и мисля че ще сме ти в помощ. Аз ще пусна темичката ти във другите форуми които посещавам така че ще се привлече вниманието на още мами. Само публикувай ноомера. Моля се за теб и дъщерите ти.

# 30
  • Мнения: 3
УСПЕХ ще се моля за вас и ще те подкрепя финансово само кажи как.

# 31
  • Мнения: 908
Ето, че в бг-мамма още една майка се е сблъсквала с подобна диагноза при детето си и ето какво е писала тя:
Цитат
deflux е гел съставен от два компонента единия е полизахарид "dextranomer" , а другия е хелуронова киселина. Този гел се инжектира около уретрата като по този начин се създава нещо като клапа която спира връщането на урината.
В интернет прочетох че в редки  случаи ако първото инжектиране не помогне е необходимо да се направи и второ което е и последно ако и то не помогне се пристъпва към операция като поставения дефлукс не пречи и не затруднява по никакъв начин операцията. Успешността след първото инжектиране е 86%
 
ето и сайта от където може да се прочетат още интересни неща само че е на английски

http://www.deflux.com/Templates/Page.aspx?id=979

Цитат
Да припомня че ние сме с двустранен рефлукс и ходих да питам за безкръвната операция
И така отидохме на преглед при д-р Чаначев в клиника Малинов той каза че може да се направи безкръвната операция на Тео само че трябва да си поръчаме ние това вещество "дефлукс" даде ни координати на фирмата която го внася - в нашата аптечна мрежа го няма вече проверих. Операцията се прави в Пирогов той ще дойде там да я направи.
Какво представлява самата операция - под пълна упойка със статоскоп се влиза през пикочния канал достига се до каналчето което води към бъбрека и там се инжектира "дефлукса" същото се прави и с другото каналче и след 4 дни изписват детето, няма рязане или дупчене.
За цените - дефлукс 1 доза струва 760лв на нас ще ни трябват 2 тъй като сме с двустранен рефлукс
- трябва да платим  и за избор на екип защото искаме Чаначев да я направи

Това е профила на майчето: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=27967
А самата тема е тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.20

Мисля, че ще е много полезно да се обърнеш към майка преминала вече през това. И да получиш инфо от къде е как се е сдобила с инжекцията  Peace

# 32
  • Мнения: 210
Много ме трогна тази история .  Комбинация от всички неудачи - безпаричие ,   квартирата , некоректен баща и като капак - заболяването на милите дечица . Предлагам на отчаяната майка да посети www.apbz.eu - секретаря на асоцияцията Иван Димитров , може да даде информация за процедурата , за лекарството и т.н.
Учудваме защо майката трябва да плаща този медикамент . Нека се обърне и към Национална здравно-осигурителна каса - ул. Кричим 1 .
За съжаление не мога да помогна финансово  .

# 33
  • Мнения: 712
Ще се моля за дечицата - само това мога да направя  Sad. Както и да помогна с малка сума, когато майчето ни даде банковата сметка. Форумът е сила,  вярвам че за нула време ще съберем поне тази начална сума за манипулацията. Дано да помогне!  Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 309
Мило,майче,чакаме да дадеш номера на сметката!Не са толкова много парите,но наистина трябва да се разбере дали инджекцията е еднократна или трябва да се купува периодично.
Децата имат късмет с борбена майка като теб-продължавай в същия дух! Hug Hug Hug

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Готова съм и аз да помогна. Историята ме трогна много. Дано по бързо си откриеш сметка и деацта да започнат да се лекуват на време. Дано лекарите, които са се заели със случая са добри и коректни! За квартира не мога да дам информация, но и аз бих те посъветвала да се обърнеш към Общината за помощ. А защо не и към медиите. Успех миличка, чакам банковата сметка.

# 36
  • Мнения: 453
Миличка, в Прокредит банк ще ти открият точно такава дарителска сметка. Имат фонд "Протегни ръка", който помага на болни деца. За целта трябва да им представиш документите и епикризите на дъщеричките ти.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз съм насреща за оказване на помощ. Но ми трябват номерата на сметките ви...
Много ме трогна историята ти, пък имам колежка (От ТУ-то), която е женена в Искрец. Много хубави хора сте   Hug

Само не се отчайвай... 800лв. не са много пари. Мигом ще ги съберем.   bouquet

# 38
  • Мнения: 318
Мило майче,форyмът на БГ Мамма е помагал неведнъж в безисходни ситyации.Сигyрна съм че много хора ще откликнат на зова ти за помощ,така че не се отчайвай!Aз също ще помогна с каквото мога.Кyраж,миличка,бори се за дечицата си! Hug

# 39
  • Мнения: 6 274
Записвам се и аз да следя темата...
Със съвети не мога да помогна, но ако дадеш номер на сметка, ще ти изпратя парички...
Най-страшно е да е болно детенцето ти, а ти да си безсилен да му помогнеш...  Sad
Желая ви много късмет и на теб и на дечицата...
Дано всичко завърши добре и ви остане само лошият спомен от него...
Късмет, миличка...
  Peace

# 40
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Дано да пропише момичето, че нещо работата закъса. И дано причината, че не пише не е че нещо лошо се е случило.

# 41
  • Мнения: 135
 Praynig Praynig PraynigДано всичко при тях е добре,и в най кратко време се появи с добра новина.Искрено се надявам да е така. Hug

# 42
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
 Веднага след като написах предната си реплика - Вторник, 03 Февруари 2009, 09:26 видях, че авторката е активна и си помислих, че ще напише нещо. Ама сега като проверявам виждам, че не е.

# 43
Съжалявам мили хора, че не съм писала от толкова време. Аз нямам компютър, това е лукс, който не смея да си мисля, че мога да си позволя въобще, за това ползвам услугите на интернет кафе в квартала, в който в момента живея - Хр. Ботев и услугите на позната, която е по-добре от мен в тази област. Финансовата част е основна причина да не мога да ходя всеки ден в интернет кафето, но съм я помолила тя да проверява темата когато има възможност и да ме информира.
Искам да благодаря на всички, които искате да ми помогнете! Това наистина е нещо много за мен! Думите не могат да изразят начина, по който се чувствам в момента. А също и вълнението, което изпитвам, когато виждам, че има хора, които не познавам и те не ме познават, но така съпреживяват проблема ми.
Да, аз изготвих писма и с помощта на моята близка ще ги пусна. Писала съм до кметицата на Община "Слатина" и съм следвала всичките съвети, които получих, откакто съм във форума.
За общинско жилище кандидатствах. Точно на 26.01.09 отидох да подам изкараните след  доста ходене по инстанции документи в общината, но не ми ги приеха , защото се оказа, че трябва да имам навършени десет години регистрация в София, а аз имам осем и половина. Служителката ми каза, че след година и половина ще мога да пусна отново молба декларация и документи за кандидатстване. Обяснено ми беше, че не може да има изключение, макар че обясних, за ситуацията, в която се намирам и за здравословното състояние на децата ми.
Да, ще си направя сметка в банка и ще я публикувам, като искам да кажа, че ще направя всичко което е необходимо, за да има прозрачност на разхода на средствата.
Съвсем скоро ще има и снимка на мен и децата. Ще помоля познатата ми да я добави тук, защото на мен и на по-малката ми дъщеря Борислава ни предстои влизане в "Пирогов" и няма да мога да пиша аз. И сметката ще трябва да направя като ни изпишат. Влизането ни е по спешност, защото след последните изследвания се оказа, че състоянието на дъщеря ми се е върнало в изходно положение и е много тежко - т.е. операцията направена преди не е успешна. Отново уретерите са запушени и доцентката, която направи изследванията спомена, че може да се наложи извеждането на уретерите през коремчето на Боби, за да уринира през пъпчето, което може да продължи дори една година, защото освен запушените уретери дъщеря ми има т.нар. "ленив" пикочен мехур, който връща урината назад към бъбреците, няма стеноза, но положението не търпи отлагане и трябва спешна хирургична интервенция.
Много ме е страх от вероятността от извеждането на уретерите през коремчето, защото зная, каква стерилна обстановка трябва да има, за да обгрижвам детето си и да го предпазвам от бактерии и инфекции, тя ще е много податлива след тази манипулация. Незная какво ще се случва ако останем без квартира. Познатата ми също търси по обяви, засега нямаме успех.
Незная какво ще ни кажат окончателно утре в "Пирогов", сърцето ми се свива, имам чувството, че ще се пръсна отвътре....
Дъщеря ми Весна  все така пишка малко и задържа много урина. Състоянието й не е добро. Докторът отново ми каза, че трябва бързо да реша за Дефлукса.
Не съм писала имената на лекарите в "Пирогов", които са оперирали децата ми и които сега са им лекуващи, защото ме е страх от реакция, ако прочетат имената си по някакъв начин тук. От една майка разбрах, че е била буквално изгонена от "Пирогов", след като до лекуващият лекар на детето й в урологичното отделение в "Пирогов" достигнала информация, че е потърсила мнение на независим лекар от друга болница. Страх ме е да не ни изхвърлят и нас, защото нямам никаква друга възможност, а лекуващият лекар на малката ми дъщеря Борислава вече веднъж ми се скара много, само защото негов колега пак от "Пирогов" погледна детето ми на ехограф и каза, че първата операция не е била успешна и ще се наложи повторна. Това се случи преди три месеца и когато казах на лекуващия лекар на Боби за съмненията на колегата му, той се развика, нагруби колегата си и ме предупреди да не слушам никой друг освен него и участвалите в операцията лекари и да не водя никъде другаде детето.
Уплаших се, но и съмнението си остана в мен. Именно поради това съмнение настоявах на Боби да й се правят често контролни прегледи и сега се оказва, че е имало защо....
Утре ще влезем, но незная кога ще ни изпишат от "Пирогов" Ще помоля познатата си да следи темата. Тя ще пише за това, което става. Аз ще пиша веднага, когато мога. Дано не ни задържат дълго в "Пирогов", но това на което се надявам с цялото си сърце е ,да има някаква грешка и да не се налага да отварят пак Боби и да й изваждат уретерите..... Но ако това е единственият начин, по който ще спасят бъбреците й ще стисна пак зъби и ще се боря.
С благодарност към всички вас: Ели

# 44
  • Мнения: 6 274
.............съм следвала всичките съвети, които получих, откакто съм във форума.
За общинско жилище кандидатствах. Точно на 26.01.09 отидох да подам изкараните след  доста ходене по инстанции документи в общината, но не ми ги приеха , защото се оказа, че трябва да имам навършени десет години регистрация в София, а аз имам осем и половина.

Т.е. ти си кандидатствала за общинско жилище още преди да пишеш тук, във Форума, така ли ?  newsm78

# 45
Моля се всичко да бъде наред и да бъда простена за съмненията, но начинът, по който е написан първоначалният постинг - правопис и словоред - не отговарят на социалния статут, така както е представен от lonely_eyes. Написаното е от много по-образован човек, който би трябвало да се очаква, че живее на съвсем друго място, а не в кв. Христо Ботев. Освен това, когато човек пише от интернет кафе, както тя твърди, е нормално да допусне грешки и не е естествено да внимава толкова много за запетаите:

Думите не могат да изразят начина, по който се чувствам в момента. А също и вълнението, което изпитвам, когато виждам, че има хора, които не познавам и те не ме познават, но така съпреживяват проблема ми...... Обяснено ми беше, че не може да има изключение, макар че обясних, за ситуацията, в която се намирам и за здравословното състояние на децата ми.
Да, ще си направя сметка в банка и ще я публикувам, като искам да кажа, че ще направя всичко което е необходимо, за да има прозрачност на разхода на средствата.

Съжалявам, но на мен този постинг ми прилича повече на социален експеримент. Да ме прости Господ, че съм толкова подозрителна, но се занимавам с анализи и в случая се задейства професионален рефлекс. Реших да пиша, за да обърна внимание за предпазливост, а не да преча на помощта към жената. Дано всичко бъде наред с децата й и с нея.

# 46
  • Мнения: 6 274
И аз за това зададох въпроса си....
Наистина съжалявам, ако съм много подозрителна, но това с общинското жилище ме накара да се замисля...
Защо (и само на мен ли) ми се струва, че има някакво несъответствие ???
  newsm78

# 47
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Аз и вярвам и съжалявам, че съм толкова далеч и само мога да стоя и да чета какво се случва. Който може нека иде да ги види в болницата, дори да подаржи ръката на тази изтерзана, но много смела и интелигентна жена. Тя е дала толкова подробности, че вероятно с малко усилия човек може да достигне до нея в действителност.
А като си помисля, че деца й си имат "баща", а той дори не е до тях, камо ли също да се бори и търси варианти...
Имала глава да пати!
Нека на когото е възможно да бъде до нея.

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хич не мога да съм мнителна...

# 49
  • Мнения: 6 274
Честно казано, предпочитам историята да е измислена....
Но, ако все пак не е, щом жената ни даде сметката, ще й изпратя парички...
Дано да направим нещо добро...

# 50
  • Варна
  • Мнения: 63
Не мога да си представя,че нормален човек би могъл да злоупотреби с доверието на хиляди добронамерени и състрадателни потребители.Да ги разтърси и разтревожи така с измислена история.
Ще следя темата за информация,ще се моля за децата и ще помогна.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 423
Мило майче, съжалявам за всичко, което се е случило с теб и малките деца.
В кв Хросто Ботев, колко ви е наема? там има главно цигани и предполагам, че наемът е доста нисък. До какъв наем може да си позволите излизане в друга квартира.

# 52
  • Мнения: 256
lonely_eyes, стискам ви палци. След два месеца се прибирам в България и ще ти подаря компютър. Дано дечицата се подобряват!

# 53
Здравейте! Пиша от името на приятелката ми, която не е в състояние да поства отговори, защото по спешност вече са приети тя и детето й в болница . Намират се в институт "Пирогов" в детското урологично отделение и се очаква до края на седмицата да ги изпишат, ако няма някакви усложнения и след като направят поредицата от необходимите изследвания на малката Борислава. За момента състоянието на Борислава е стабилно. Не бих писала от името на приятелката ми, защото смятам, че е редно тя да седи до мен, но както съм й обещала проверявам системно темата и прочетох едни от последните постинги, които ме натъжиха - ето защо се осмелих да пиша от нейно име.
Всеки има своето право и съображения да вярва или не на дадени неща.
Това, което искам да кажа само е, че ако тази история бе просто социално проучване щеше да е най-добрият вариант, но уви, историята е истинска и болезнена за всички участници в нея.
Да, аз помагам на приятелката си в писането на постингите, не защото тя не е капацитетна за това, а защото й се насъбира твърде много и макар че финансово не мога да я подкрепя за основните и най-важни за нея неща свързани със здравето на децата й, то поне мога да й оказвам емоционална и морална подкрепа.
Направих малко снимки днес, след настаняването им в отделението, ще приложа и няколко снимки правени на децата по Коледа.
Ще отговоря на въпроса за картотеката: аз я придружавах по време на ваденето на документите. Тя пристъпи към постване на тема във форума именно защото незнаеше какво повече може да направи по отношение на намирането на квартира, след като й бе даден отказ за приемане на документите и защото е притисната от обстоятелството, че не може да си позволи да остане на улицата с две тежко болни деца. Аз самата живея под наем и зная колко е трудно намирането на квартира.






# 54
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 058
И през мен мина сянката на съмнението, като видях изрядния правопис...
Но ... повярвайте ми, има хора, които са природно интелигентни, но не са имали възможността да получат добро образование и съответно добра професионална реализация. Причините могат да бъдат най-различни Tired
А правописът се учи в училище Wink

ПП. Наистина не е зле някоя/и форумка/и да я посетят в болницата. Хем напълно ще отпаднат съмненията, хем жената ще се почувства малко по-несама Simple Smile

# 55
# 56
  • Мнения: 256
Милите невинни душички! Моля се  Praynig да се преборят заболяванията и да имат щастливо детство!
Кой се грижи за Весна и Мими, докато Боби и Ели са в болницата?

# 57
  • Мнения: 413
Стискам палци за светлина в тунела, какво стана с банковата сметка?

# 58
За Весна и Мими помагам аз, когато мога, иначе наемателката от съседната къща също й помага с воденето на Весна на училище и грижата за Мими. Бащата на децата също е идвал да ги види днес, както разбрах  е донесъл храна и играчки, но не е ходил в болницата. Сърцето му може би ще омекне, когато знае, че става дума за децата му, а не за отношенията с майка им. Не смея още да давам прогнози.
Банковата сметка доколкото знам, може само Ели лично да отвори, а за сега това ще й е невъзможно. Но когато ги изпишат с Боби от болницата, ще я направи.

# 59
# 60
  • Мнения: 419
Sad
Ще дам пари и аз. Много ми стана тъжно, не знам как да помогна по друг начин. Стискам палци всичко да мине добре.

# 61
Колко находчиво, че направихте стилистичен анализ на постинга на дамата. А логическата рамка успяхте ли? Колкото до социалния експеримент...да не дава Бог да молим за помощ, а хората да намират отчаяния ни зов за кьорфишек. Аз доколкото схващам няма никакво противоречие, защото написаното е от жена, която е близка на Ели, и която преглежда мненията, информира я, за да знае какво се случва тук. А какво не разбрахте за картотеката...какво противоречие пак намериха някои мами? И с картотека, и без картотека...имате ли познати, които живеят в общинско жилище (без да са давали рушвети) и знаете ли колко време са чакали за тази привилегия. Тук се поражда едно друго подозрение в мен...нямате такива познати. И дано не се налага на ваши близки да опират до държавната машина. Аз лично имам предложение към вас...нека направим нещо градивно и оттук насетне мислим как да го развием като практика. Нека си има клуб от мами, в който на фокус са подобни случаи и нека има настоятелство, което пряко е ангажирано с контакт със съответното семейство, за да не се стига до злоупотреби или до съмнение относно достоверността на информацията. В конкретния случай...нека се разберем с дамата, която подкрепя Елица да я посетим съвместно в Пирогов и да се разберем оттук насетне как можем да действаме. Това "настоятелство" от две или три "форумски мами" ще гарантира за прозрачността на цялата кампания, защото виждам, че много хора искат да са полезни и тяхното доверие трябва да бъде оправдано, за да знаят дали помощта им отива по предназначение. Това е моето предложение...казвайте дали сте съгласни и да действаме. Иначе ще продължаваме да се дебнем като хрътки кой какво пише, дали има логически неиздържани моменти, дали пише грамотно или не и т.н. Дайте да действаме...стига сме се молили и плакали тайничко. Поздравявам ви всички.  bouquet

# 62
  • Мнения: 6 274
....В конкретния случай...нека се разберем с дамата, която подкрепя Елица да я посетим съвместно в Пирогов и да се разберем оттук насетне как можем да действаме. Това "настоятелство" от две или три "форумски мами" ще гарантира за прозрачността на цялата кампания, защото виждам, че много хора искат да са полезни и тяхното доверие трябва да бъде оправдано, за да знаят дали помощта им отива по предназначение. Това е моето предложение...казвайте дали сте съгласни и да действаме. Иначе ще продължаваме да се дебнем като хрътки кой какво пише, дали има логически неиздържани моменти, дали пише грамотно или не и т.н
Това много ми хареса като предложение...   bouquet
Прости ни, че се съмняваме, ама в тая държава вече нищо не би ме учудило...

# 63
Джуличка, всички са ни лъгали и всеки се е опарил от някакъв вид измама тук...Затова предложих да се случи срещата с майката, за да си изясним насоката на помощта. Казвай и ти ако си ОК с това предложение, ще намерим още една мама ентусиаст и още тази седмица отиваме да се запознаем с това майче. Колкото до съмнението...съвсем естествена реакция е, често именно това ни помага да оцелеем. 

# 64
  • Мнения: 6 274
С най-голямо удоволствие, но мамите, които ме познават знаят, че през деня ми е невъзможно да отида до където и да било...
Имам бебе и батко вкъщи и няма на кой да ги оставя....
Съжалявам, аз за това казах, че с друго не мога да помогна, само ако се стигне до там, че да пращаме парички, тогава ще се включа...
Иначе бих се радвала, ако някои мами, чиито дечица са по-големи (или има на кой да ги оставят) успеят да отидат до там и да се видят с жената...
Радвам се, че се разбираме...
  Peace

# 65
  • Мнения: 908
Някой беше казал "съмнявай се във всичко, за да разбереш истината"  Peace Бих дошла, ама току що се прибрах във Варна Confused

# 66
  • Мнения: 4 390
Правилата какво казват, относно регването на повече от един акаунт, от един и същ потребител?  М?
Заключвам темата, докато я видят администраторите и решат какво да я правят.

Общи условия

Активация на акаунт