Вярвате ли в зодии?

  • 8 436
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Знам една история за професор по физика, който раздал хороскопи на всичките си студенти. След време ги попитал, случило ли се е това което им е предказал.
80% отговорили положително - хороскопът им бил се сбъднал. Професорът много се смял..... хороскопът на всички бил еднакъв  Mr. Green

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Но когато упорито си налагаш мнението в област, за която е ясно, че не познаваш, е добре да се позамислиш.
 
Aз никъде в изкаването на Ред не виждам "упорито налагане на мнението".
Споделям го напълно, макар че познавам астрологията. Ако не ми вярваш - може да ми пратиш на лични място, дата и час на раждане.
Ще получиш натална карта и пълен астрологически профил. Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 7 190
Добре, поправям се - донякъде "познавам" астрологията - най вече от една книга, която не беше точно по темата, но обширно разглеждаше и това явление.
Но книга от областта на културологията - "Алхимията като феномен на средновековната култура" на Рабинович.
Има какво да се научи от нея.

# 123
  • София
  • Мнения: 38 476
Вярвам в зодиите и астрологията и личните, добре направени хороскопи.
Имам си достстъчно собствени наблюдения, които потвърждават колко характерни черти имат отделните зодии и колко често се повтарят те.
Въпреки че има някои неточности и там, като например че всяка зодия трябва да си има планета.

Ежедневните хороскопи са пълна глупост. По вестниците имат 20-тина заготовки и само ги размешват малко всеки ден или седмица. Това е системата на писане на хороскопи.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Но когато упорито си налагаш мнението в област, за която е ясно, че не познаваш, е добре да се позамислиш.
 
Aз никъде в изкаването на Ред не виждам "упорито налагане на мнението".
Споделям го напълно, макар че познавам астрологията. Ако не ми вярваш - може да ми пратиш на лични място, дата и час на раждане.
Ще получиш натална карта и пълен астрологически профил. Wink
На мен точно така ми изглежда.
Не ми пука особено кой в какво вярва, но когато има съпоставяне на позиции, нека има някаква база. Wink

Не знам какво точно те е разочаровало в астрологията, но не се съмнявам, че си запозната.
Мерси за предложението, не искам да те затруднявам с такъв ангажимент, въпреки че ми е интересно да видя нивото ти. Hug

# 125
  • Мнения: 465
Повярвах в зодиите след като в живота ми се появиха Скорпионите.Единият- син,другият- мъж.Хем да им се любуваш,хем да се пазиш от опашката.И една Овчица се роди преди 3 години..И тя -началник.
А съм зодия Риба.И ги обичам всичките.

# 126
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не знам какво точно те е разочаровало в астрологията, но не се съмнявам, че си запозната.
Мерси за предложението, не искам да те затруднявам с такъв ангажимент, въпреки че ми е интересно да видя нивото ти. Hug
Не, нищо не ме е разочаровало.

Преди време и аз си мислех, че сигурно има нещо вярно, щом от толкова години съществува Астрологията и има толкова хора, които и вярват и разчитат на нея.
По-късно обаче навлязох в дебрите на Астрономията и разбрах, колко глупави и безпочвени звучат всички астрологични аргументи.
И понеже не обичам да отричам неща, които не разбирам, трябваше да се запозная подробно с "опонента". Интересното е, че колкото повече четях и експериментирах по този въпрос, толкова по-измислено и фалшиво ми се струваше всичко.

Имам много познати и приятели, които се влияят от астрологията, затова и избягвам да говоря на тази тема пред тях. В крайна сметка всеки си избира сам в какво да вярва. Мнението ми по темата може и да е категорично и крайно, но определено не е от липса на знания и разбиране в обалстта.

Не отричам обаче, че всичко това с астрологията и хороскопите може да бъде и много забавно. Например моята козметичка, която е луда на тази тема скоро ми каза "По-лошото от това да имаш мъж Водолей е това да имаш син Водолей. Щото първия може и да го намразиш..." Joy
За справка, тя има мъж Водолей, а аз - син.

# 127
  • Мнения: 606
Привет момичета,

На път съм да повярвам в зодиите. ooooh!

Една приятелка ми каза, че влошеното ми здравословно състояние вече 6 месеца се дължи натова, Сатурн се намира в Дева. А аз съм зодия Дева.

Ето това: http://www.temura.net/%d1%81%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%80%d0%bd-%d0%b … 0%b5%d0%b2%d0%b0/

Общи условия

Активация на акаунт