Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 223 отговора

Здравейте,когато преди 2 месеца и половина се роди дъщеричката ми поради ред причини не успях да я науча да суче и затова изцеждам кърма и я храня със шише.Още в болницата много чинно миех всичко с веро,търках с четка и след това стерилизирах.Но когато се прибрахме вкъщи и педито дойде ме посъветва да не използвам препарати,а само гореща вода и четка да отмивам мазнината и след това,разбира се, задължителната стерилизация.Според доктора не е ясно колко точно се измива препарата и колкото по-малко химия се използва ,толкова по-добре.Позамислих се аз тогава и реших да пробвам,и така досега.Може би  сама,без съвет нямаше да взема подобно решение,то дори ми се стори безумно в началото,но сега го възприемам като нещо нормално и съм доволна че послушах педито.
Интересно ми е има ли и други родители дето не мият шишетата на бебето си със сапун?  Very Happy
Цитирай

София

"Миете ли  шишета и бибероните с веро?" - Да, мия ги с препарат за чинии. Така или иначе не изварявам, не съм привърженик.
Цитирай

ВИДИН, 10 км след края на света

и аз миех с препарат за съдове, иначе все не ми се отмиваше мазнината от "тлъстия стар" Аптамил 1   Peace
Цитирай
Аз в началото също миех с веро. После с бебешки сапун и много вряла вода. Поради редица обстоятелства и аз не можах да кърмя, но в род. дом не ми позволиха да давам кърма, изцедена с помпа. Сега сина ми е на 5 мес. и вече не стерилизирам шишетата както преди.
Цитирай

София

Миех ги с веро и след това ги стерилизирах Peace.
Цитирай

МИя ги с веро. В началото ги изварявах, вече не.
Цитирай

Миех ги с веро и след това стерилизирах със студен разтвор на Чико.
Цитирай

Пловдив

Миех ги с веро и след това стерилизирах със студен разтвор на Чико.
Peace
Цитирай

Plovdiv

мия с бебешки шампоан и после стерилизирам.
Цитирай

Бургас

6-7 месеца ги миех с бебешки сапун-после с веро.
Цитирай

София

Да, мия ги с препарата за бебешки съдове на Бочко и после в стерилизатора  Peace.
Вече само мия  Peace
Цитирай

в Надежда-та

Да мия с веро.
Цитирай

Варна

Да, стерилизирах само първите 2-3 месеца
Цитирай

Sofia

Струва ми се безумно.
Млякото е мазно и само с вода няма да се измие.
Можеш да ги плакнеш колкото си искаш - "докато пусне бяла перушина", ако те е страх, че ще остане от препарата (който всъщност се маха и след обикновено изплакване, още повече, при стерилизацията - което на практика, ако ползваш стерилизатор за МВ, примерно, си е стерилизация на пара - в химията се използва в Аналитичната Химия за пълно премахване на каквото и да било от [стъклени] съдове).

Моето лично мнение е, че си улучила доктор - опасен маниак.
Цитирай

София

Миех с нашето веро за съдове. Миналата седмица купих верото на Бочко.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 223 отговора