Имате ли домашна помощница?

  • 5 931
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Имате ли домашна помощница? Колко често са посещенията и? Какво влиза в задълженията и? Колко струва удоволствието?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Има цял подфорум за това. Най-отдолу на падащото меню Peace

# 2
  • Мнения: 1 447
У нас аз съм домашна помощница,съпруга майка и любовница. Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 4 489
И аз като Мимоза04.  Grinning
Нямам помощница, защото, да си призная, предпочитам аз да си чистя. Поне знам кое как съм изчистила. Но понякога се изкушавам да предоставя работата на друг и някой ден сигурно ще се възползвам от тези услуги. Ето сега, например, имам да мия фурна  ooooh!, с което хич не ми се занимава, но няма как...

# 4
  • Мнения: 294
Темата по-скоро е за отношенията!

А относно миенето на фурна, да споделя, че след като напръскаш с подходящ препарат, шпатличката за керамични плотове върши чудеса!

# 5
  • Мнения: 294
Уф, исках да кажа шпатличката за керамични котлони!
Сори!

# 6
  • Мнения: 4 489
Окей, благодаря за съвета, иначе не е нужно да пускаш две мнения, може просто да си редактираш първото, ако забележиш грешка.  Wink Това за твое улеснение.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 554
нямам такава,сама си върша задълженията Peace

# 8
  • Мнения: 294
Верно бе! smile3538
Благодаря, уча се още! Embarassed

# 9
  • Мнения: 163
Аз имах, бях много доволна...... но беше отдавна Cry
За посещенията, идваше в петък и понеделник, но ако ми се наложеше винаги беше на разположение.
В началото исках само да ми оправя всекидневната и хола, защото ние имахме почти всяка седмица, събота и неделя гости и после за понеделник в повечето случай беше паднала бомба. Пускаше миялната, ако е останала някоя не пусната, подреждаше сервизите, стирки, прах и задължително тоалетната и отделно банята с тоалетна. После започна от само себе си и спалните да оправя, да пуска перални, да събира дрехите и понякога ми помагаше и в гладенето......... Просто нямам думи на какво лелче попаднах. За пари няма да коментирам, беше отдавна, но беше безкрайно доволна, никога не е оставях........

# 10
  • Мнения: 266
Не, за мое огромно съжаление  Tired
може би анкета ще даде по- добър резултат

# 11
  • Мнения: 3 804
нямам-въпреки,4е тук са масово явление.Някакси не мога да си представя 4ужд 4овек да ми се мотае из къщи

# 12
  • Мнения: 294
Идеята ми беше да се сподели опит!
Аз например имам жена, която се грижи почти изцяло да домакинството. Не идва само в четвъртък и през уикенда, но ние така или иначе сме на вилата! Определено нямаме нужда от толкова много посещения на жената, но през лятото тя ми помага да гледа малкия, докато градината не работи, големия е тогава при баба си! Баба гледа само по едно дете! (това е друга тема)
Всичко това е чудесно и направо за завиждане, но някак си влагам прекалено старание!
Когато идва заварва идеално подреден дом, то някак си е неудобно!Даже не разбира че сме имали гости! Всичко е оправено, почистено!Сутрин, колкото и да нямам време винаги оправям и децата и леглата!

И в същност за 4 дни идвания тя няма какво да прави!
А съм чувала за такива от рода - стават и не си вдигат масата - "Тя, чистачката нали ще идва?"
А не е хубаво така, нали?

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Не мога да преодолея това, чужд човек да ми пипа нещата. Знам, че тъпо, ама ...

# 14
  • Мнения: 163
А съм чувала за такива от рода - стават и не си вдигат масата - "Тя, чистачката нали ще идва?"
А не е хубаво така, нали?

Аз никога не съм си позволила да я наричам "чистачка" , а тя за нас е лелчето. Но това всичко е до възпитание и отношение към хората. Също не съм оставяла кочина, но баш да е подредено и почистено никога. Все пак за това съм я наела , някой да ми помага в чистенето, то ако можех да насмогвам , със сигурност нямаше да я има... Wink
А когато имах жена, която да ми помага за бебока, е при нейното идване къщата лъщеше/ тя беше на повикване- на часове / не съм й позволявала дори и шишета да мие на малката.

Общи условия

Активация на акаунт