Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Здравейте , на всички попаднах в този форум , написах в гугъла за бенки и ми излезе , и реших да попитам тук тъй като видях е имало такава тема за махане на бенки вече , реших че можете да ми помогнете...

Решил съм да си махам бенка точно под устните е така леко в страни , над брадичката , под устните и не е много голяма ама не е и малка , смисъл наще ми викат че е много чаровна еди кво си ама  на мен не ми харесва , друго си е да ти е чисто лицето  , решил съм да я махам ама не на мен ме е страх а на наще много и ми казват постоянно да не я пипам по добре щото после може да се получи ракови образование да излязат много и т.н и ме плашат с това нещо и , са ме хвана бъз малко да отида  Smile , та вчера накарах майками дасе обади на д-р Попова тук видях че я хвалите много и ми вика че била казала , трябвало да се подписва нещо първо предварително демек , ако стане нещо с мен докторката не носи отговорност , някви такива ми говори майками че казала ,ама аз мисля че ме лъже и че не е звъняла , ;д и реших да се консултирам с вас да ми кажете какво да правя ,иначе много искам да си я махна ама.. има косъмчета на нея ама като излезе и го махам с пинсета  baby_neutral ако някой помогне ще съм много благодарен просто да ме посъветва какво да правя ...   bouquet Money
« Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 01:12 от Asen Ronaldo »
Цитирай

Белгия/София

Опитай за начало с правописа беНка и после пак прецени  Smile
Цитирай

бенка бемка ;д има ли значение  newsm78
Цитирай

София

Ако не създава проблеми, здравословни, а не козметични, по-добре да се следи как се развива и при промяна да се търси хирургична намеса. Косъмчетата не се пипат. Най-много внимателно да се подстригват от време на време.
Информирано съгласие се подписва при всяка хирургична интервенция. Това не означава, че лекаря не носи отговорност, а че Вие знаете какво Ви очаква и сте запознат с всички възможни усложнения.
А за д-р Попова не мога да Ви кажа нищо, тъй като не знам за коя точно д-р Попова става въпрос.
Цитирай

Моят син, който е на 16 години също има 3-4 бенки по лицето /около 3мм диаметър/, дори бръсне вече косъмчетата от тях. Иска да ги маха, защото в тази възраст явно момчетата са суетни. За мое успокоение го заведох на преглед в онкодиспансер. Казаха, че не са опасни и ако искаме да ги махнем - с операция, козметична, със заплащане, само зимните месеци.
Засега не ми се занимава с операции. Иначе бенките наистина са чаровни.
Цитирай

Vancouver, BC

Момичета като стана въпрос за бенки знам , че не е много тук мястото , но аз имам една , която си я разчесах наскоро без да искам. Кафява е на цвят и леко издигната над кожата. Не е текло кръв от нея , но забелязах още същия ден , че се зачерви периферията й , явно от голямото чесане Rolling Eyes.Веднага я почистих с подръчни средства и на следващия ден зачервяването го нямаше , бенката не се е променила , само в периферията й все още има едно като кафеникаво петънце. Ох , не знам как да го опиша , така ме е страх с тия бенки .
Цитирай

там където не искам

Момичета като стана въпрос за бенки знам , че не е много тук мястото , но аз имам една , която си я разчесах наскоро без да искам. Кафява е на цвят и леко издигната над кожата. Не е текло кръв от нея , но забелязах още същия ден , че се зачерви периферията й , явно от голямото чесане Rolling Eyes.Веднага я почистих с подръчни средства и на следващия ден зачервяването го нямаше , бенката не се е променила , само в периферията й все още има едно като кафеникаво петънце. Ох , не знам как да го опиша , така ме е страх с тия бенки .

За да не живееш в страх има едно разрешение - преглед при специалист и по негова преценка и съответното по нататъшно поведение.
Цитирай

София

За повече информация влез в "Търсене", напиши "бенки", избери опцията за търсене смао в заглавията на темите и след това бутон "търси". Във форума има доста теми за бенките.
Цитирай

Ще споделя две неща:
Преди години си махнах една бенка при един много известен в Бургас лечител. Той всъщност не е точно лечител, а се занимава само с това - махане на бенки. Капва от някакъв разтвор върху бенката няколко капки, след няколко дни отново - и за седмица бенката завяхва като раничка и си пада сама. Разтворът не е известно какъв е - рецептата май е наследство от баща му, който също цял живот се е занимавал с този занаят.
В края на миналата година се случи обаче нещо, което дълбоко ме потресе - един близък почина, след като преди 4-5 години си махна една бенка с операция, при лекар. Махнали я, дали я за изследване, ама я загубили ... Момчето разви рак на кожата, бори се с него дълго време, претърпя операции, в следствие на което стана почти инвалид с едната ръка. Отиде си, Бог да го прости! 
Цитирай

Аз също имам една бенка,която досега не ме е притеснявала,но напоследък като че ли започна да ми прави проблем.Намира се под гърдата ми и сутиенът я натиска понякога(иначе самата бенка е малка колкото зърно леща)но се чудех дали е възможно нещо да се възпали или да ми направи някакъв по голям проблем newsm78
Цитирай

Ще споделя две неща:
Преди години си махнах една бенка при един много известен в Бургас лечител. Той всъщност не е точно лечител, а се занимава само с това - махане на бенки. Капва от някакъв разтвор върху бенката няколко капки, след няколко дни отново - и за седмица бенката завяхва като раничка и си пада сама. Разтворът не е известно какъв е - рецептата май е наследство от баща му, който също цял живот се е занимавал с този занаят.
В края на миналата година се случи обаче нещо, което дълбоко ме потресе - един близък почина, след като преди 4-5 години си махна една бенка с операция, при лекар. Махнали я, дали я за изследване, ама я загубили ... Момчето разви рак на кожата, бори се с него дълго време, претърпя операции, в следствие на което стана почти инвалид с едната ръка. Отиде си, Бог да го прости! 

Това е ужасно... и направо не мога да си представя как е възможно  Sad

Иначе и аз имам доста бенки, но си ги харесвам... мисля, че трябва да се приемаме такива каквито сме и ако операция не се налага по здравословни причини, не трябва да се прави.
Цитирай

На плажа

Царицата-майка,ти ходи ли преди това на преглед за да ти кажат става ли за махане или не.Моят мъж също ходи при този човек в Бургас и си махна една бенка,но преди това не се съветвал със специалист.Той има много бенки и иска пак да ходи,но този път ще го накарам да отиде да го види лекар.
Цитирай

в офиса

Аз си махнах три бенки на куп във Военна.Имам още две за махане,но вероятно ще стане тази есен
Цитирай

Vancouver, BC

Моята дето я закачих преди няколко дена се успокои. Имах едно като петънце кафеникаво около бенката дето съм я разчесвала , но сега се успокоява и самата бенка стои като завяхнала. Сякаш е изсъхнала и си стои една светло кафявичка.Мисля, че няма да имам проблем , но все пак ще ходя на лекар днес.
Цитирай

Царицата-майка,ти ходи ли преди това на преглед за да ти кажат става ли за махане или не.Моят мъж също ходи при този човек в Бургас и си махна една бенка,но преди това не се съветвал със специалист.Той има много бенки и иска пак да ходи,но този път ще го накарам да отиде да го види лекар.
Преди махането не бях ходила на преглед, но естествено, че би било добре ... 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора