Бебо БОЛЕН ние на ТРЪНИ!!!!!!!

  • 7 642
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46
E,AБ,който изписаха се казва Семамед и той ли е ЦЕК newsm78
А носа го промивах днес няколко пъти със спрей морска вода,помага.Хремата намалява.Но и на мен ми се струва,че такава кашлица като на малкия си реве за АБ.Спомням си когато бях болна от пневмония имах същата кашлица и бях на инжекции,да не говорим за АБ.Затова съм пощръкляла от притеснение и утре ще им извадя нервната система за по адекватни изследвания

# 61
  • Мнения: 46
Немога да понасям тая посредственост при тези средностатистически докторчици,побеснявам вече.Личната ни има слава на доста добър спец.При нея има много деца и много доволни хора,но аз като че ли вече съм разочарована.Ако бях лекар щях да назнача още от раз купа изследвания,да се базирам на резултата и тогава да изписвам рецепти.

# 62
  • Мнения: 1 484
Как  сте  имате  ли подобрения.Ако  искаш  координати на  добър  доктор  в  Плевен  ми  пиши  на  лични.Аз  ти  писах  но  си изчерпила  лимита изчистиси  съобщенията.

# 63
  • Мнения: 46
Здравейте,днес бяхме на преглед сутринта.3тия педиатър,който прегледа бебчо се произнесе,че има хрипове,много лоша кашлица със съмнения за  пневмония  и ни прати на кръвна картина и рентген.след като излязоха резултатите,се оказа че дробовете са чисти,еднакво просветлени и слава Богу Praynig  bouquetзащото бяхме изтръпнали.Изписаха ни глюкоза за пиене,заради обезводняването,защото бебо така и не яде още както трябва и един сироп за кашлица,който е за потискане да го пием заедно с Вентолина,който пък предизвиква откашляне и отхрачване,за да се изчистят дробоветв newsm78.комбинацията ми е малко непонятна и затова ще давам само Вентолин-а.За момента останахме със Сумамед-АБ,Вентолин-сироп и глюкоза.Понеделник сме на преглед отново.Диагнозата според лекарката е остър бронхит.Оказва се ,че АБ ни е направил услуга,защото ако не бяхме взели пневмонята ни беше в кърпа вързана.така и не проумявам как се стигна чак до това,като не сме прекалявали с нищо,не сме били в контакт с болни,чудя се.Сега от няколко дни давам на малкия клеева тинктура-Прополис по 3 капки дневно,като имуностимулант.Мисля да продължа след оздравяването с нея и да прибавя ехинацея профилактично.По съвет на хомеопат.Поне докато мине грипавия период.Станах спец и аз с някои неща.иначе малкия е игрив и весел,инати се да яде и се смее като стане на неговата Mr. GreenИма още да минава тоя бронхит,защото тая кашлица влачи седмици.Наистина е ужасна Twisted EvilНадявам се да отмине по-бързо!

# 64
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Контеса, какъв е вторият сироп Rolling Eyes?
Според мен си го пийте, Вентолина ще намали спазмите, а другият ще спомогне да не кашля много. Аз бих давала и двата /и съм давала така/.

# 65
  • Мнения: 1 163
Е добре че не е пневмония а Сумамета е добър антибиотик. За глюкозата дето са ви я изписали е добре ще му възвърне апетита и силите. А Вентолина и на нас са ни го изписвали със сироп потискащ кашлицата ефекта е невероятен. Толкова бързо и спря кашлицата. За два три дена нямаше и следа от нея.
Контеса, какъв е вторият сироп Rolling Eyes?
Според мен си го пийте, Вентолина ще намали спазмите, а другият ще спомогне да не кашля много. Аз бих давала и двата /и съм давала така/.
Peace Peace

# 66
  • Мнения: 46
а вашата кашлица хрипава ли беше бронхитна?А това второто което е изписано е Синекод-капки за пиене,противокашлични,подтискащи кашлицата #CrazyЗначи мога да ги дам и тях,тогава.Дано има ефект,но все си мисля,че тая хрипозна кашлица трябва да откърти и открачи секрета а не да подтиска,но тук вече моята компетенция може и да е безпочвена Crazy

# 67
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
 При спастичен бронхит пихме Вентолин + инхалации с него, Синекод капки, после за доизчистване май Проспан...забравила съм ,беше отдавна Rolling Eyes, но по-добре давай и Синекода - няма да навреди Peace.

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
...така и не проумявам как се стигна чак до това,като не сме прекалявали с нищо,не сме били в контакт с болни,чудя се....

Недей го мисли. Не е задължително е да било детето в контакт с болни.
 Моята от един сопол за три дни прави пневмония...
Оздравявайте!

# 69
  • Мнения: 1 484
В  тая  рязка  промяна  на  времето  най-големите  вируси  тракват.Днес  при  нас  беше  много топло   и   моя  си хвърли  якето ,не  дава да  го  облича  и това  е.Но  той  така  тича че  се  беше  чръвнал  от    всякъде.

# 70
  • Мнения: 269
Дъщеря ми боледува от спастичен бронхит два пъти тази година.
Първият път я излекувах с комбинация от Мукосолван и Салбутамол /мисля, че е същото като Вентолин като състав/. Отне около седмица докато се изчисти кашлицата. Антибиотик не дадох.
Вторият път кашлицата се повлия много добре от един хомеопатичен препарат - Тартефедрил на фирма Хийл. Без антибиотик всичко приключи за 3 дни.
И двата пъти я лекувах под лекарско наблюдение.
Тартефедрилът беше идея на педиатърката и подейства много бързо - кашлицата се променяше - ту беше лаеща, ту влажна и в двата случая - мъчителна...
15 мин след първата доза Тартефедрил едва не повърна от това което изкашля Sick Оттам вече много бързо започна да се подобрява.
Не се шашкайте   bouquet, колко още има да Ви боледува ooooh!! Просто си намерете читав педиатър и наблюдавайте детето. Общо взето всяко дете си има "модел на боледуване". Като го преживеете няколко пъти вече сами ще сте в състояние да прецените какво става, колко е зле и кога е нужно да се вземат по-сериозни мерки.
Желая  бързо да оздравеете и вирусите да стоят далеч от вас!

# 71
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Общо взето всяко дете си има "модел на боледуване". Като го преживеете няколко пъти вече сами ще сте в състояние да прецените какво става, колко е зле и кога е нужно да се вземат по-сериозни мерки.

 Peace

100% съгласна!

Баткото гърлото му е слабото място. Всичко започва директно с висока температура - като ми изтрещи 39,5 ooooh!...и почти в 75% от случаите минава с антибиотик Confused. Мъчили сме го с личната по3-4 дни без, но като гори постоянно с такава температура...що течен аналгин е изпил Tired...
Е, вече е по-голям, закрепи се, но ние наблягаме на профилактиката - задължително курс Респивакс есента, зимата осцилококцинум, изопринозин, инфлуенцинум.

# 72
  • Мнения: 46
  bouquet  bouquet  bouquet newsm51МОМИЧЕТА,СТРАШНО СТЕ МИ ПОЛЕЗНИ! smile3501 smile3525 newsm51
БЛАГОДАРЯ ВИ!на 100%увереността ми,че всичко ще се оправи идва от вас!Чакаме тази влажна тежка кашлица да се изчисти.ще взема впредвид съветите ви!От онзи ден водя бебо в парк-гората''Кайлъка'' до квартала ни на въздух и мисля,че добре ще му се отрази

# 73
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Забравих - ако няма температура - мажи гръбчето и гърдичките /без областта на сърцето/ с Пулмекс бебе - преди лягане - загрява, прониква дълбоко и също е много добър при кашлица Peace. Струва около 4 лв.

# 74
  • Мнения: 46
Момичета,сигурно вече сме банални с нашата болнава сага,но имаме новина:БЕБО ВЗЕ,ЧЕ ПРОХОДИ! newsm32 smile3533 newsm64
Така както си боледува,милия,така и прохожда!!!!!!!! LaughingИначе:Острия бронхит се оказва много упорит!Вчера бяхме на преглед и лекарката каза,че не се е оправил още:зачервено гърло,много лоша хрипозна кашлица,хрема.......Изписа нов курс лекарства с нов АБ.
От друга страна спря диария,повръщане,напротив даже се появи един апетит,даже немога да му смогна.За което,естествено се радвам много.детенце е игриво и закачливо,смее се.Само тая кяшлица да изчезне....Забелязвам иначе малка промяна след смяната вчера на лекарствата към подобрение.В момента сме с Флудитек-сироп за кашлица и Панцеф-АБ и имуностимулант-Изопринозин(по мое настояване).Дано след тоя курс вече да приключим Wink

Общи условия

Активация на акаунт