Да живееш със свекърва и малко бебе?!

  • 11 618
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
Абсолютно съм на мнението на Мадам Х.Тук мъжете се държат за полата на мама до 40 годишни.Аман от такива мъже.Мама на фъстиче,и с теб съм съгласна,понякога се налагат неща,които не желаем.Но тогава просто трябва да ги преживеем,нали така?Тази девойка,дето е пуснала темата от какво се оплаква?От свекървата или от мъжа си?Щото май мъжа и е за бой.

# 61
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Другото което е съм на 21,мъжа ми е на 27....от русе съм,а сега живея в сливен,не познавам никой и града ми е малко непонятен....нямам приятели и семейството ми е далече...
Един 27 годишен мъж е крайно време да се изнесе от бащината къща.

Крайно време, ама то зависи от човека.
И аз съм не на 27, а на 26 и като гледам моите набори от мъжки пол какви са... ooooh!

Това имах предвид с коментара ми за възрастта. Някой ме беше цитирал по-горе.

# 62
  • Мнения: 263
Бях в същото положение 1,5 г. Одем месеца с бебе...знам какво е...особено изнервящо е когато се държат с теб като с дете. Все да ти сготвят, да ти изперат, да ти изгладят, да ти напазаруват. Някой беше писал да си гледала положителните страни - е в твоето положение няма как да ги видиш Rolling Eyes Хормоните разказват играта на здравия ти разум , и аз бях така. Особено тежко е първите 3-4 месеца след раждането. Не исках никой да ми пипа бебето, да стои при него и т.н. Е то не беше " Ама да поседя при него ти иди да пиеш едно кафе", " ама да го гушна" , " ама да го приспя" е до истерия съм стигала (никога не съм си позволявала да крещя, само аз си знам как стисках зъби) . Сега вече сме сами и ...няма по хубаво от това Peace
Наистина трябва да говориш с мъжа си , достатъчно възрастен е и мама няма винаги да е до него. Нямаш друг избор. И за детето ти е по - добре, то има нужда от спокойна и щастлива майка, а не изнервено същество което за най - малкото започва да реве Naughty

# 63
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз като чета такива неща се питам едно нещо  Thinking: Вие с тези мъже въпроса кой,къде,как ще живее не го ли обсъждате предварително, не правите ли преди бебето и сватбата /точно в този ред Simple Smile/ някаква проба - как се справяте сами, стигат ли  паричките, ще стигнат ли ако единия не работи и гледа дете? Ей такива едни въпросчета ми се въртят в главата. Не бих родила дете на човек, който го е страх да поеме отговорност.

# 64
TIHA VODA  е права, че трябва да търсим положителните неща при едно съвместно съжителство. И аз знаех, че е така и наистина се опитах, но една година живот със свекито и полудях, защото моята нито готвеше, нито чинии миеше, прането също никога не я интересуваше и аз трябваше да върша всичко това. Питала съм я дали може да гледа детето за 1-2 часа през деня и винаги ми е отказвала. Е как да кажа, че ми е помагала. Забравих да кажа, че е на 53 и не е болна, за да е възпрепятствана да върши домакински дейности. Тя просто се интересува повече от себе си и своя комфорт. Когато дъщеря ми беше съвсем малко бебе, свекито все недоволстваше, че не се е наспала от плача на детето през нощта.

Така че трябва да се въоръжиш с търпение и ако се наложи поставяш ултиматум на съпруга си.

# 65
  • Мнения: 2 353
Ами тя жената още нищо не ми е казала на криво,ама все мърмори и се отнася с мен като с дете,нито мога да си изчистя,нито да си наготвя,изпера и като излизаме каде отивате и дъра дъра,всичко трябва да знае ама всичкоооо

  Никак не е лесно, преживяхме го и ние, знам за какво говориш. Моят съвет е да започнеш да се грижиш и ти за нея. Моята свекърва разбра, че не съм дете в момента, в който започнах да правя разни неща за нея, усети някаква грижа. А аз разбрах, че и на нея също не й е лесно да се приспособи на мига и да свикне с новото статукво. С времето и двете израснахме и сега просто гледаме да поддържаме баланс - да бъдем близки, но без да прекрачваме границите, които са ни комфортни.
  Пожелавам ти да си спокойна и щастлива, и много скоро да си стъпите на краката и да заживеете отделно Hug
P.S. Защо не я поканиш да посърфирате из нет-а? Да погледате бебешки сайтове, да й почетеш за новите тенденции, изследвания...Щом е добронамерена сигурно и на нея ще й е приятно да се разбирате.

# 66
  • София
  • Мнения: 537
някой ме беше цитирал, че при такива коментари оставала безмълвна понеже съм написала Да правят каквото си знаят... е така си е
свеки никога не е прала, чистила и мила Докато ние бяхе при нея( 3 г. ) и с цялата си наглост еДин път се развика кога ще хванем а изчистим ние, че само тя чистела #2gunfire .....................
 

# 67
  • Мнения: 12 662
Едната готви - другата не готви. Едната не чисти - другата много чисти. Все лошо.
Полина 87 - ти каза ли й Майко, лельо, Пенке, или там както й викаш - Днес искам да сготвя еди какво си. Имаш ли нещо против? Харесва ли ви тази манджа.
- на мен ми се яде ...Би ли ми го сготвила.

# 68
  • Мнения: 884
Ами тя жената още нищо не ми е казала на криво,ама все мърмори и се отнася с мен като с дете,нито мога да си изчистя,нито да си наготвя,изпера и като излизаме каде отивате и дъра дъра,всичко трябва да знае ама всичкоооо

  Никак не е лесно, преживяхме го и ние, знам за какво говориш. Моят съвет е да започнеш да се грижиш и ти за нея. Моята свекърва разбра, че не съм дете в момента, в който започнах да правя разни неща за нея, усети някаква грижа. А аз разбрах, че и на нея също не й е лесно да се приспособи на мига и да свикне с новото статукво. С времето и двете израснахме и сега просто гледаме да поддържаме баланс - да бъдем близки, но без да прекрачваме границите, които са ни комфортни.
  Пожелавам ти да си спокойна и щастлива, и много скоро да си стъпите на краката и да заживеете отделно Hug
P.S. Защо не я поканиш да посърфирате из нет-а? Да погледате бебешки сайтове, да й почетеш за новите тенденции, изследвания...Щом е добронамерена сигурно и на нея ще й е приятно да се разбирате.
Peace

# 69
  • Мнения: 421
кой какво си няма ,за това си мечтае ..нали знаете.аз пък си мечтая да имам постоянно някй под ръка да ми помага за децата.защото досега незнам какво е това помощ

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
кой какво си няма ,за това си мечтае ..нали знаете.аз пък си мечтая да имам постоянно някй под ръка да ми помага за децата.защото досега незнам какво е това помощ

ОООО повярвай ми,бързо ще ти омръзне... Peace

# 71
  • Лондон
  • Мнения: 403
Към авторката.

Как и къде си се представяте  ,със съпругът ти след 1 година, а след 2 ?Но не какво ти искаш,а какви са плановете ви заедно?

# 72
  • Мнения: 1 289
Имам приятелка с бебе, която живее със свеки и майката на свеки smile3511 Полудяла е милата. А лошото е, че мъжа й си пада мамин и й е казал, че се е споразумял да гледа мама, до като умре Shocked Много я тормозят, чудя се всеки път какво да й кажа, как да я посъветвам.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Страшно заглавие има тая тема. Куче и бебе, коте и бебе зная от подобни теми че могат да съжителтсват, но свекърва и бебе - не съм сигурна.
Ако говорим сериозно, моето мнение е отделете се и си гледайте живота. Живееш ли на някой в къщата не очаквай да той да се съобразява изцяло с теб.

# 74
  • Мнения: 387
не съм чела цялата тема, но да си кажа моето положение...живея със свекърите от половин година...за мое щастие се изнасят до месец...но пък аз понеже съм с твърд характер не се оставям да ми се меси...
дава много акъл, но аз си знам моето...иска да мажа детето с мас, не го правя...иска да му давам вода и това не правя...иска много неща, но правя само това, което аз искам...все пак детето е мое и на сина й...важното е че той е зад мен...и не я оставя да ни се меси...ако мъжа ти е зад теб на 100% няма от какво да се притесняваш...не е много приятно, но се свиква...ако е временно обаче като при мен...успех... Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт