Мошеническа фирма за асансьори - за новодомците!

  • 21 296
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 359
Мерси, Сиренце!
Днес идва техническия на нашия строител да огледа повредите и да ги докладва (освен паркета имаме и два теча). Ама течовете били, видиш ли от това, че комшийката отгоре си полива цветята (две пършиви петунии, коита са точно на другия край на балкона)  #Cussing out!
А че зимата в стаята имаше ледени висулки от тавана, а тогава петунии не растяха?!?!  #2gunfire

# 76
  • Мнения: 248
Точно такава тема ми трябваше, момичета.

По подобна схема (като Уникен), ние сме "вързани" с фирмата Рей Лифт.
Вземат ни по 12 лева на месец на етаж + най-различни други такси "когато се наложи".

Честно казано историята е забатачена - собственика на строителната ни фирма се самоуби преди около година и вече нямаме никаква връзка с фирмата - всички телефони са изключени, офиса затворен и т.н.
Какви гаранции имаме за блока, асансьора и т.н. не е ясно, ама както и да е.
Дори не знаем кой го е монтирал този асансьор, колко и докога му е гаранцията.
Намерили сме начин да се "откачим" от Рей Лифт - не ги искаме по разни причини.
А сме на договор с тях, защото строителя ни ги натресе без обяснения преди година и половина.

Много моля, дайте ми имена и контакти на фирми за поддръжка на асансьори. За предпочитане от не много скъпите, защото само половина апартаменти са населени.
Даже, ако може и примерен договор за абонаментно обслужване, защото сегашния, който имаме е едностранчив и дава права само на фирмата.
Блока е в Младост, София.

И още нещо - колко плащате за ток на асансьор? Ние около 80 лв на месец - не е ли малко множко?

Много благодаря предварително.

# 77
  • Мнения: 359
За тока - и ние горе долу толкова плащаме. Ама то зависи от големината на асансьора.

А как се откачихте от асансьорната фирма?

# 78
  • Мнения: 248
Асансьорът е малък, за 4 човека, с автоматично отварящи се врати.
От мои познати, които живеят в нови кооперации и асансьорите им са много подобни на нашия, знам, че плащат около 30 лв на месец, та затова питам.
Още не сме прекратили договора с фирмата за асансьора, защото не сме намерили друга. (Иначе в самия договор има 1-2 случая, в които можем да го прекратим).
Препоръчайте ми фирма за поддръжка, защото все пак искаме от другата фирма първо да кажат, дали могат да го обслужват нашия асансьор и токава да разваляме договора със сегашната.
Моля и за примерен договор.

# 79
  • Мнения: 359
Коя е фирмата на твоите познати?
Аз, за съжаление, не мога да ти препоръчам друга фирма - ако можех, отдавна да не сме при Уникен! А договор имахме някъде, ама къде съм го бутнала..... Не беше нищо особено. Ще потърся.

# 80
  • Мнения: 248
Не съм се изразила добре, исках да кажа, че плащат около 30 лв на месец за ток.

Общи условия

Активация на акаунт