Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора

София

Здравейте!
Бих искала да попитам дали някой се е сблъсквал със следният проблем - оттоци по крайниците в края на бременността?
От две седмици ми се появиха оттоци по крайниците - ръцете и краката. Гинеколога казва, че това не е проблем, но от няколко дни оттоците по краката ми доста се засилиха и на моменти не мога да си сгъвам даже ставите, толкова са подути.  Tired Качила съм през бременността 15 кг, пия доста течности на ден - около 2.5-3 литра, нямам албумин в урината. Днес бях последно на преглед и ми казаха, че околоплодните води са започнали да намаляват и се очаква скоро да родя и че бебето е добре. Но мен много ме притесняват тези оттоци и моля някой да сподели дали е имал същият проблем и как го е преодолял.
Благодаря предварително!
Цитирай

Плевен

щом нямаш албумин и всичко с бебо е добре не се притеснявай,и аз в края бях отекла,след като родих отоците изчезнаха,леко раждане Hug
Цитирай

Oтичаха ми краката, че и ръцете, без да имам албумин. Бях си свалила даже пръстените, а в някои от обувките не можех да си пъхна крака. Всичко се нормализира почти веднага, след като родих, най-много след седмица.
Цитирай

И аз имах отоци,добре че беше лято та ходих с джапанки-друго не можех да обуя ConfusedСлед раждането всичко се оправи.Щом нямаш албумин,и бебчо е добре-спокойно.Пък и малко ти остава,вече си на финала Very Happy
Цитирай

София

И на мен ми отичаха краката и ръцете. Полягвах си честичко. Ама толкова много вода не съм пила, за мен това е седмичната дажба!
Цитирай

София

много е гадно-боли,щипе,сърби....като родиш,ще мине
Цитирай

Sofia

При мен отоците бяха от високо кръвно и албумин, мериш ли си кръвното?
Но доколкото знам при бременните е нормално в края на бременноста да има леки отоци.
Цитирай

Много ти съчувствам.
Щом албуминът е наред и лекарката не вижда повод за притеснение, значи няма проблем. При мен отоците започнаха в 4-ти месец и в момента (2 седмици до термин) съм толкова подута, че все едно са ме надували с помпа. Нося обувките на мъжа си (3 номера по-големи), не мога да обуя чорапи, вечер не мога да си сгъвам коленете, за стъпалата и дланите изобщо да не говорим. Иначе всичките ми изследвания са си наред. Ама ще го преживеем, няма как  Smile
Цитирай
На мен ми отичаха леко краката към края на бременноста.Докторът каза, че всичко е нормално и няма причина за притеснение.По-интересното е, че  след секциото започнаха да отичат наистина много, но и това било нормално и отшумя за 3-4 дни.Ако албуминът ти е в норма и нямаш високо кръвно няма причина за притеснение.
Цитирай

София

И при мен се появиха последната седмица, беше яка жега. И аз си пийвах водица. Една приятелка твърди, че появят ли се отоци,съвсем скоро се започва (раждането). Ама има и хора, които от 5-6м отичат. Леко раждане Smile то е ясно, че при теб ще е съвсем скоро.
Цитирай

На бял кон в Pierrefonds

Ще мине след раждането. Задържаш течности. Аз от това свалих 2 кг без да усетя  Mr. Green
Цитирай

Аз имах такива отоци   ooooh!,че ми е трудно да ги опиша ! Последния месец не можех да си закопчая обувки 41 номер. Когато казах на лекарката тя ме изследва за албомин. Нямах проблеми . Peace Лекарката ме посъветва да ям колкото се може по-малко солено,кисело и люто.Т.е всичко което задържа вода.
Цитирай

Краката ми отичаха някъде от 6-ия месец, та до края. Пръстите на ръцете също, но леко, свалих си пръстените в началото, че после нямаше да мога. Подутите крака ме дразнеха много, но аз не почивах, все бях на крак, ходех на работа и т.н. След като родих, като с магическа пръчка краката ми се нормализираха. Съветът ми е да си почиваш повече, вдигай си краката по-нависоко от таза като лежиш, това много помагаше при мен. На финала си, стискай зъби. Успех!  Peace
Цитирай

Brossard, QC, Canada

Аз бях по същия начин, но имах и албумин. Въпреки това си изчаках двете седмици и щерката се роди без проблеми, здравичка. Така че споко, щом нямаш албумин съвсем няма за какво да се притесняваш.
Цитирай

Моя приятелка беше така с големи оттоци и лекъря и каза да си почива много,по малко разсходки.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора