Кашлица при деца

  • 61 526
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Намазват се 4 салфетки със смес от 2 супени лъжици мед и 1 супена лъжица сол. Поставя се по една на крачетата и се обуват вълнени чорапки, по една на гръбчето и гърдичките (без областта на сърцето), и се облича вълнено елече.
////////////////////////////////////////////////////////
    
Цветът на слънчогледа, а също и семето, приготвени като чай, лекуват детска кашлица, получена след настинка.
///////////////////////////////////////////////////////////////

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз две вечери слагам на гръбчето само мед и една кърпичка отгоре. Не знаех, че трябва вълнено елече да се слага. Детето първият ден започна да отхрачва, а днес все още не се е изкашляла. Дано да има ефект.

# 2
  • Мнения: 89
250 мл. сок от лимон
250 мл. сок от черна ряпа
250 мл. мед
250 мл. зехтин
Разбърква се, докато стане хомогенна смес, изсипва се в стъклено шише и се оставя в хладилника.
Дава се по една суп. лъжица половин час преди хранене.
Мисля, че има ефект.Дъщеря ми е с лека астма на алергична основа и когато нещо я подразни има ужасна суха кашлица/особено нощем/.От както давам това лекарство само отхрачва от време на време.Ще видим след месец как ще е и дали наистина има ефект, както казват

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте,Цвети Терзиева-а може ли един въпрос,колко време детето трябва да стои с тези салфетки и дали да го направя на синът ми,който е на 2,8год.От вчера кашля и има един секрет в гърлото,който му пречи да спи.Благодаря предварително Praynig

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 20:55 от krasinasi

# 4
  • у нас
  • Мнения: 5 715
и още един въпрос - колко вечера трябва  да се прави?

# 5
  • Мнения: 1 484
Здравейте  извинявам  се  че  подновявам  темата  но  да  не  пускам  нова  ще  ви  питам  тук.Моя  син  от  нощес  взе  да  кашля  ,през  деня  1-2  пъти.На  обяд  заспа  и  пак по  кашля.Водих  го  при  личната  и  ми  изписа  Флавамед  по  4 пъти  дневно  и  Тамтум верде  да  пръскам.Искам  да  ви  питам  за  тази  рецепта  със  медът  и  кърпа  от  горе  със  него ли  трябва  да  се  спи  и  за  малко  се  слага.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Така спи цяла нощ.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте  извинявам  се  че  подновявам  темата  но  да  не  пускам  нова  ще  ви  питам  тук.
Моя  син  от  нощес  взе  да  кашля , през  деня  1-2  пъти.
 На  обяд  заспа  и  пак покашля. Водих  го  при  личната  и  ми  изписа  Флавамед  по  4 пъти  дневно  и  Тамтум верде  да  пръскам. Искам  да  ви  питам  за  тази  рецепта  със  медът  и  кърпа  от  горе  със  него ли  трябва  да  се  спи  и  за  малко  се  слага.

  Кашлицата е естествена защитна реакция на организма.
  Не ви ли минава мисълта, че потискайки кашлица: "1-2 пъти през деня", с Флавамед и пръскайки го с Тандум верде, вместо да изпишем вежди... може да навредим?

# 8
  • Мнения: 1 484
Спрях  му  сиропа  на  другата  вечер не е  кашлял.Сутринта  го  натиснах и  му  издърпах  доста  секрет  от  нослето.Явно от  там е  идвала  кашлицата.

# 9
  • Мнения: 425
КЛЕЕВА ТИНКТУРА !!! Peace

# 10
  • Мнения: 1 484
От къде  се  купува. Hug

# 11
  • Мнения: 425

АПТЕКИТЕ, 2,30ЛВ. ! Peace

х 2 капки на навършена година, проф.доза 1 път дневно, ако сте болни х 3 пъти на ден , НАГЛАДНО И ПОСЛЕ 30 МИН.НИЩО ДА НЕ ПИЕ И ЯДЕ !!

Направо се родихме !!! Peace

# 12
  • Мнения: 1 484
ок  мерси  за  информацията Hug

# 13
  • Мнения: 425

АПТЕКИТЕ, 2,30ЛВ. ! Peace

х 2 капки на навършена година, проф.доза 1 път дневно, ако сте болни х 3 пъти на ден , НАГЛАДНО И ПОСЛЕ 30 МИН.НИЩО ДА НЕ ПИЕ И ЯДЕ !!

Направо се родихме !!! Моята кашлица е алергична с астматични пристъпи, с това се преродих и захвърлих Вентолина !!!:peace:
И малката ми е като мен,чак се давише нощем, ВЕЧЕ ГОВОРЯ В МИН.ВРЕМЕ благодарение на Клеевата тинктура !!!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

  Не ви ли минава мисълта, че потискайки кашлица: "1-2 пъти през деня", с Флавамед и пръскайки го с Тандум верде, вместо да изпишем вежди... може да навредим?[/color]
Да понякога става точно така. Но жалкото е , че и лекари процедират по този начин...

# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Често при децата е резултат от задна хрема. В тези случаи:чайове: подбел, машерка /не и ако пие хомеопатия ако не бъркам/, салвия, босилек, шипка; много течности, чист въздук, разходки и да му е топличко на детето. Разтривала съм с пулмекс ли се казваше? - ароматното мазило... Промивки на носа. Етерични масла в изпарител - мащерка, евкалипт, евентуално малко борово.

Клеева  тинктура не знаех, че се продава в аптеките, Мерси!

# 16
  • Португалия
  • Мнения: 3 945


х 2 капки на навършена година, проф.доза 1 път дневно, ако сте болни х 3 пъти на ден , НАГЛАДНО И ПОСЛЕ 30 МИН.НИЩО ДА НЕ ПИЕ И ЯДЕ !!

Направо се родихме !!! Peace

навсякъде досега съм Чела Х 1 капка на навър6ена година живот Peace
 
а за6то на гладно -каква е логиката?

# 17
  • Мнения: 425


х 2 капки на навършена година, проф.доза 1 път дневно, ако сте болни х 3 пъти на ден , НАГЛАДНО И ПОСЛЕ 30 МИН.НИЩО ДА НЕ ПИЕ И ЯДЕ !!

Направо се родихме !!! Peace

навсякъде досега съм Чела Х 1 капка на навър6ена година живот Peace



"Давате си по 2- 3 капки 2 пъти дневно .По веднъж на ден стига, при ситуация когато повече деца са болни, 2- 3 пъти дневно. По- добре преди хранене, но действа във всички случаи. "
ПО СЪВЕТ НА Д-Р МИХАЙЛОВ ЗА ДЕТЕ НА 1 И някой месец Peace

 
а за6то на гладно -каква е логиката?
ДЕЙСТВА ПО-ЕФИКАСНО НА ГЛАДНО ,АКО ИМА6 ПО ГЪРЛОТО НЯКЪКВИ КОКИ ТРЯБВА ВРЕМЕ ЗА ДА ГИ УМОРИ, АКО ПОЕМЕ6 НЕЩО ЩЕ Я ОТМИЕШ... Peace

# 18
  • Мнения: 1 484
Здравейте  извинявам  се  че  подновявам  темата  но  да  не  пускам  нова  ще  ви  питам  тук.
Моя  син  от  нощес  взе  да  кашля , през  деня  1-2  пъти.
 На  обяд  заспа  и  пак покашля. Водих  го  при  личната  и  ми  изписа  Флавамед  по  4 пъти  дневно  и  Тамтум верде  да  пръскам. Искам  да  ви  питам  за  тази  рецепта  със  медът  и  кърпа  от  горе  със  него ли  трябва  да  се  спи  и  за  малко  се  слага.

  Кашлицата е естествена защитна реакция на организма.
  Не ви ли минава мисълта, че потискайки кашлица: "1-2 пъти през деня", с Флавамед и пръскайки го с Тандум верде, вместо да изпишем вежди... може да навредим?

Кажете си  вашето  мнение.При  нас  няма  хомеопати  и  като  питам личната  за  хомеопачно  лекарство  и  тя ме  гледа Shocked

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много джипки изписват по едно лекарствпо за всеки симптом, а кашлицата е такъв. И в нашата ситуация, там е мястото където родителите решават кое да, кое не...

# 20
  • Мнения: 425
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА НЕ Я ПОДТИСКА, ПРОСТО НИ ИЗЛЕКУВА БЪРЗО,ЕФИКАСНО И БЕЗ СТРАНИЧНИ ДЕЙСТВИЯ ! Peace

# 21
  • Мнения: 3 929
Аз две вечери слагам на гръбчето само мед и една кърпичка отгоре. Не знаех, че трябва вълнено елече да се слага. Детето първият ден започна да отхрачва, а днес все още не се е изкашляла. Дано да има ефект.
Вълненото елече загрява още повече и усилва загряващия ефект на меда. Но, разбира се, може и без него.

# 22
  • Мнения: 3 929
и още един въпрос - колко вечера трябва  да се прави?
Докато започне да отхрачва. Когато започне да се подобрява. Обикновено става за около 3-4 вечери. Аз съм слагала и на обяд, когато го слагам да спи.

# 23
  • Мнения: 425
Аз две вечери слагам на гръбчето само мед и една кърпичка отгоре. Не знаех, че трябва вълнено елече да се слага. Детето първият ден започна да отхрачва, а днес все още не се е изкашляла. Дано да има ефект.
Вълненото елече загрява още повече и усилва загряващия ефект на меда. Но, разбира се, може и без него.

Вместо вълнено еле4е може над меда слага6 вестник,отгоре найлон и после обли4а6 ПОТНИК/БЛУЗА+пиЖамката !!! Peace

# 24
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
GIULIA ,по вестника има токсиЧно пеЧатарско мастило Peace

# 25
  • Мнения: 425
GIULIA ,по вестника има токсиЧно пеЧатарско мастило Peace


ТОГАВА ОРИЗОВА ХАРТИЯ без мастила! Peace
АМИ НИЕ И МЕДА НЕЗНАЕМ ДАЛИ НЕ Е ДОБИТ ДО КРЕМИКОВЦИ... Blush Mr. Green Hug

# 26
  • Мнения: 2 249
Здравейте  извинявам  се  че  подновявам  темата  но  да  не  пускам  нова  ще  ви  питам  тук.
Моя  син  от  нощес  взе  да  кашля , през  деня  1-2  пъти.
 На  обяд  заспа  и  пак покашля. Водих  го  при  личната  и  ми  изписа  Флавамед  по  4 пъти  дневно  и  Тамтум верде  да  пръскам. Искам  да  ви  питам  за  тази  рецепта  със  медът  и  кърпа  от  горе  със  него ли  трябва  да  се  спи  и  за  малко  се  слага.

  Кашлицата е естествена защитна реакция на организма.
  Не ви ли минава мисълта, че потискайки кашлица: "1-2 пъти през деня", с Флавамед и пръскайки го с Тандум верде, вместо да изпишем вежди... може да навредим?

съгласна!!! дъщеря ми беше скоро болна-(не разбирам родители дето си пускат болните деца на градина-изумена съм направо-следващия път тяхното ще е заразено от болно дете на безотговорни такива,но това е друга тема #Cussing out)-и се радвах като по4на на втория ден след като дадох хомеопати4ното да кашля и да отхра4ва-зна4и изкарва от организма Peace
а ина4е за облек4ение на кашлицата моята хомеопатка ме съветва-мед на гръб4ето и да яде по лъжца мед и 4ай от подбел-кризата с кашлянето беше един ден-силна и после намаля и за 3 дни е ок Peace

# 27
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Аз давам чй от мащерка предимно и малко подбел с мед.
Освен тва за смучене билквите лукчета

# 28
  • Мнения: 3 929
а ина4е за облек4ение на кашлицата моята хомеопатка ме съветва-мед на гръб4ето и да яде по лъжца мед и 4ай от подбел-кризата с кашлянето беше един ден-силна и после намаля и за 3 дни е ок Peace
Аз съм много доволна от чая от подбел. Вече 2-ра година го давам на сина си, когато започне да кашля. Взех го отрецептите на Ванга.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 11 918
а ина4е за облек4ение на кашлицата моята хомеопатка ме съветва-мед на гръб4ето и да яде по лъжца мед и 4ай от подбел-кризата с кашлянето беше един ден-силна и после намаля и за 3 дни е ок Peace
Аз съм много доволна от чая от подбел. Вече 2-ра година го давам на сина си, когато започне да кашля. Взех го отрецептите на Ванга.
  Как заваряваш подбел- колко слагаш и колко време го държиш да стане запарката, набрах си тази година от района на Снежанка в Родопите

# 30
  • Мнения: 2 249
а ина4е за облек4ение на кашлицата моята хомеопатка ме съветва-мед на гръб4ето и да яде по лъжца мед и 4ай от подбел-кризата с кашлянето беше един ден-силна и после намаля и за 3 дни е ок Peace
Аз съм много доволна от чая от подбел. Вече 2-ра година го давам на сина си, когато започне да кашля. Взех го отрецептите на Ванга.
аз го правя
  Как заваряваш подбел- колко слагаш и колко време го държиш да стане запарката, набрах си тази година от района на Снежанка в Родопите
аз го правя както пише на опаковката-2 суп.лъжици с 400 мл вряща вода-стои 2 4аса и после се дава 3 пъти на ден по 2лъжици 15 мин преди ядене

# 31
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Забравих да попитам, има ли отхрачващо действие подбела

# 32
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Забравих да попитам, има ли отхрачващо действие подбела
да
http://www.pharmacy-bg.com/search_herb.php?cmd=herb&id=109

# 33
  • Мнения: 719
Аз давам чй от мащерка предимно и малко подбел с мед.
Освен тва за смучене билквите лукчета
Е това с лукчетата, и аз съм го открила, изумена съм от ефекта им.  Crazy  Peace

# 34
  • Мнения: 10
250 мл. сок от лимон
250 мл. сок от черна ряпа
250 мл. мед
250 мл. зехтин
Разбърква се, докато стане хомогенна смес, изсипва се в стъклено шише и се оставя в хладилника.
Дава се по една суп. лъжица половин час преди хранене.
Мисля, че има ефект.Дъщеря ми е с лека астма на алергична основа и когато нещо я подразни има ужасна суха кашлица/особено нощем/.От както давам това лекарство само отхрачва от време на време.Ще видим след месец как ще е и дали наистина има ефект, както казват

zdraveite momicheta,
moiat vapros e kolko goliamo triabva da e detenze za homeopatia, zashtoto moeto e samo na mesetz i polovina i veche kashlia..... Sad

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Аз съм доволна от Умкалор. Особено за сина ми.

Билковите лукчета действат и на мен, но за по-леки ситуации.

# 36
  • Мнения: 473
Моят син цяла седмица кашля страшно и му намазах гръбчето с мед по време на сън. Изключително действие, направо се шашнах. Кашлицата намаля още при първото намазване. Благодаря ви момичета!  bouquet

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
При кашлица давам: чай от подбел, или мащерка, или липа, бъзов цвят, борови връхчета, малко ленено семе, ако имам лист индрише,..
Понякога ги смесвам.
Към чая добавям 3-4 счукани орехи с черупките и семките на една дюля или ябълка...
Ако е сезон: сока от издълбана черна ряпа с мед.
Небетшекер. Пчелен мед. Боров мед.
Вечер компрес с мед върху надупчена хартия върху гърдичките и гърба.
Помага.  Peace

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 21:09 от Бенджи2710

# 38
  • Мнения: 719
Бенджи2710, кога/как добавяш орехите към чая, заедно с билките ли ги вариш?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Да ви похваля чай от борови връхчета, продава се в аптеките!

# 40
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Бенджи, колко време държиш запарката

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Орехите - даже преди чая. малко да поврат.
Завира - слагам чая и изключвам, запарвам малко, 15 - 30 мин. , всъщност, не съм засичала. ако е подбел - 30 мин.,така пиша на пакетчето.

# 42
  • Мнения: 3 929
а ина4е за облек4ение на кашлицата моята хомеопатка ме съветва-мед на гръб4ето и да яде по лъжца мед и 4ай от подбел-кризата с кашлянето беше един ден-силна и после намаля и за 3 дни е ок Peace
Аз съм много доволна от чая от подбел. Вече 2-ра година го давам на сина си, когато започне да кашля. Взех го отрецептите на Ванга.
  Как заваряваш подбел- колко слагаш и колко време го държиш да стане запарката, набрах си тази година от района на Снежанка в Родопите
Аз го купувам от аптеката в опаковка, на която пише, че 1 с.л. подбел се запарва с 500 мл вряла вода за 30 мин. Прецежда се и се дава по 1 каф. чашка няколко пъти през деня. Слагам му повече мед, небет шекер или дори само захар, за да не остава неприятният му вкус.

# 43
  • В уютен дом!
  • Мнения: 76
Хубави рецепти милечки, благодаря на Всички ви  bouquet

# 44
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Още нещо, което май е доста ефикасно - лъжица мед със сода.

# 45
  • Мнения: 249
това може ли да се дава за 2 годишно?

# 46
  • Мнения: 425
  Още нещо, което май е доста ефикасно - лъжица мед със сода.

 PraynigСОДАТА Е ВРЕДНА ЗА ДЕЦА !  Blush

# 47
  • Мнения: 249
благодаря   bouquet

# 48
  • Мнения: 236
Моят син цяла седмица кашля страшно и му намазах гръбчето с мед по време на сън. Изключително действие, направо се шашнах. Кашлицата намаля още при първото намазване. Благодаря ви момичета!  bouquet
Ей това мисля да направя тази вечер на децата ми  Peace

# 49
  • Мнения: 656
Здравейте, момичета!

Да попитам и аз - това с меда може ли да се практикува при по-малки деца? Бебо няма още 10 мес., а се разболя, почна и да кашля и искам да го облекча малко.. Същият въпрос имам и за клеевата тинктура - чела съм, че се правят капки за нос със сребърна вода, но имам някакво съмнение, че ни е рано за такива. Може ли да коментирате? Благодаря!  Hug

# 50
  • Мнения: 473
Smiling_Sisi, мисля че външното намазване с мед ще е полезно за бебето, а за клеевата тинктура може би е рано, тя се приготвя със спирт, но не съм сигурна.

# 51
  • Мнения: 236
Моят син цяла седмица кашля страшно и му намазах гръбчето с мед по време на сън. Изключително действие, направо се шашнах. Кашлицата намаля още при първото намазване. Благодаря ви момичета!  bouquet
Ей това мисля да направя тази вечер на децата ми  Peace
Да кажа че според мен има ефект..баткото сравнително по малко кашля днес....мисля пак да направя Peace

# 52
  • Мнения: 1 219
Я разкажете как точно мажете меда.ПОсле слагате ли някаво парцалче да затопли гръбчето?Ние също сме от днес с кашлица и сега правя масаж на гърба с Пулмекс-бебе,но ми се ще и аз да опитам с масажа с мед

# 53
  • Мнения: 236
Аз направих следното..взех си парче вестник и го надупих на няколко места с вилица и намазах тънък слой с мед...сложих на гръбчетата,отгоре блузка и така..не съм слагала нищо повечеза да затоплям...и на давамата им беше дискомфортно в началото ама като заспаха всичко беше ок

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз ползвам амбалажна хартия вместо вестник, заради мастилото...

# 55
  • Мнения: 690
медът може да се постави и върху голямо парче памук  и се слага върху гърдите. По-меко е от хартията е не се усеща  Peace така редовно ме мажеха като дете, но дали става за бебета - незнам ...

# 56
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Здравейте, момичета!

Да попитам и аз - това с меда може ли да се практикува при по-малки деца? Бебо няма още 10 мес., а се разболя, почна и да кашля и искам да го облекча малко.. Същият въпрос имам и за клеевата тинктура - чела съм, че се правят капки за нос със сребърна вода, но имам някакво съмнение, че ни е рано за такива. Може ли да коментирате? Благодаря!  Hug



За меда не знам, но искам да споделя за сребърната вода.
Миналата година по това време лепнах конюнктивит на едното око - 2 дни опитвах самолечение с Офталмосептонекс и като не стана нищо отидох на очен лекар. Изписаха ми капки и мехлем (не помня какви - едното 12-13лв, другото към 7лв). Три дни капах по мисля 3 пъти на ден и в двете очи - ефект - нулев. В разговор с колежка тя ми предложи да пробвам със сребърна вода - купих веднага от аптеката и ефекта беше, че след 24ч нямаше и помен от конюнктивита.

След това, вече 4 пъти ми се случва малкия ми син да писва посред нощ от възпалено ухо и да овладяваме болката в рамките на 40-45 мин с капане на сребърна вода (концентрирана лечебна доза) в ухото.

Вчера сутринта, пак той ми се явява с гурелясало ляво око (честито на печелившите  Wink ) - цял ден капах в окото сребърна вода през 1ч примерно (като се сетя) + измиване с тампонче памук, напоено с концентрирана сребърна вода (вместо преварена). Вечерта окото беше здраво.
Обаче нямаше кой да се сети да третира и двете очи - та вечерта се разболя и дясното му оче - веднага същата процедура - сутринта имаше съвсем малко секретче в ъгъла на очето - още 1-2 промивки и капане и в момента никой не би допуснал, че вчера детето е било с конюнктивит.

Освен като капки за уши, очи и нос ползваме сребърната вода и за спешна аптечка при наранявания - винаги имам в себе си спрейче за пръскане и шишенце за капане, пълни със сребърна вода. Освен това - като се поразкашлят - слагам в инхалатора сребърна вода и правим така инхалации.
Имахме и период, в който пиехме профилактични дози сребърна вода вместо обикновената.

И сега едно предупреждение - пиенето на сребърна вода се оказа нож с две остриета - малкия ми син започна да доказва среброто като хомеопатично лекарство. Това преди няколко седмици - разкашля се - правихме инхалация 1 + 4 дни му давах лечебни дози за килограмите му и тъй като не помогна особено се обадих на хомеопатичката ни, за да вземем да си решим проблема и като и разказвах какво му е поведението и какво сме правили - направо щеше да ми падне шапката, като ми го каза това за доказването. Като се замислих обаче и като върнах лентата назад - наистина това му поведение се появи лятото, след като почнахме да пием сребърна вода.

Та сега вече поне при малчо - само като капки се ползва сребърната вода, иначе аз си пия през ден, два профилактични дози - имаме си уред за йонизация на водата със сребро и се грижим да не го оставяме без работа - за какво иначе сме го купили.

Мисля, че няма проблем да се ползва сребърна вода дори и при пеленачета.

Успех от мен в преодоляването на всякакви болести.

# 57
  • Мнения: 219
Тина, а какво означава:
малкия ми син започна да доказва среброто като хомеопатично лекарство

# 58
  • Мнения: 1 219
Да,и аз съм чувала и чела много за сребърната вода и за нейните изключително полезни свойства.Но не ми допада идеята,че трябва да си я купувам.Не мога ли сама да си я приготвя.Аз имам сребърна лъжичка и други сребърни прибори.

# 59
  • Мнения: 4 204
250 мл. сок от лимон
250 мл. сок от черна ряпа
250 мл. мед
250 мл. зехтин
Разбърква се, докато стане хомогенна смес, изсипва се в стъклено шише и се оставя в хладилника.
Дава се по една суп. лъжица половин час преди хранене.
Мисля, че има ефект.Дъщеря ми е с лека астма на алергична основа и когато нещо я подразни има ужасна суха кашлица/особено нощем/.От както давам това лекарство само отхрачва от време на време.Ще видим след месец как ще е и дали наистина има ефект, както казват


Знаете ли за по-големи деца и възрастни дали е по-голяма дозата? Интересува ме за синът ми , който е на 8години и за мен?

# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Тина, а какво означава:
малкия ми син започна да доказва среброто като хомеопатично лекарство
И аз не можах да разбера тоя пасаж с доказването, какво поведение се е появило, какво е станало, нещо се обърках. Ако може да поясниш!

# 61
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Що е хомеопатия?
Произхода на думата “Хомеопатия” е гръцки: Homoios – подобен; pathos – страдание и отразява основният й принцип:   ПОДОБНОТО СЕ ЛЕКУВА С ПОДОБНО (Similia similibus curantur). Веществото, от което е създадено хомеопатичното лекарство, дадено в по-големи дози на здрав организъм, предизвиква подобни симптоми като на болния човек.


Ето тук е обяснението. Тъй като или не му е била необходима точно сребърна вода или сме превишили дозата - получил се е ефект на "доказване"
Надявям се Александър да се включи и да даде по-прилично обяснение.

Много съм лаконична, но ни е нападнал грип от сряда вечер баткото, от събота вечер малкия, а сега прави опити да ме хване и мен и не се чувствам добре - отивам да си лягам.

# 62
  • Мнения: 3 411
при кашлица правя чай "биобронхо", купуваме го от хранителния магазин или аптеката. всички се повлияваме много добре от него има и много бърз отхрачваш ефект. синът ни не иска да го пие обаче и му приготвям попарата с него. Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 1 155
и аз съм на тази вълнА. Малкия 2 нощи през 20 сек. кашля #Crazy, има хрема и му се стича в гърлото. Давах Стодал, но имам чувството, че повече почна да кашля. И все пак нощес беше и детето трябва да спи - се сетих един изпитан метод (от баща ми го знам) - давам 1 лъжичка захар (или захарче в пличке) и детето спря да кашля (за няколко часа) и се наспа.
Другия метод,който в момента процедирам е да се намаже една бял салфетка със свинска мас и се слага на гърдичките и гърба и така спи - поразителен ефект Peace. Но си трябва и време де. Тук прочетох подобен метод с мед,който повече ми допада и мисля и него да пробвам.

# 64
  • Мнения: 719
Хм, това със захарта за сефте го чувам. Довечера ще пробвам с баткото.  Peace

# 65
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
днес купих клеева тенктура.след прекаран вирус с температура,повръщане,болки в главата и стомаха,започна такава суха кашлица,че нощем не може да спи.съответно ни изписаха флавамед,тантум верде,есберитокс/за усилване на имунната система/ и септадин за жабурене/появи му се гингивит/.трети ден пием хапчета-файда йок.в нашия град нямаме хомеопат и аз вече съм се видяла в чудо!дано клеевата тенктура помогне!

# 66
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте
имам дъщеря на 3г и ние сме с кашлица и хрема от градината.
Правим чай от подбел, ряпа с мед. Искам да ви попитам за мазането с мед. Слагахме 4 вечери подред мед на гърба, защото тя не даде въобще да сложим на гърдичките. Имам неприятното усещане, че се влоши след това мазане с мед. Кашлицата стана много по-дълбока. Възможно ли е да настива вечер докато е намазана с мед, има ли (силно) загряващ ефект според вас? Тя непрекъснато спи отвита  Sad
И така се борим с кашлицата сума време...вместо да ускорим процеса ...стана по-лоша кашлицата.
Благодаря и да са здрави дечицата  Hug

# 67
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
TINA.K
Цитат

  ...Ето тук е обяснението. Тъй като или не му е била необходима точно сребърна вода или сме превишили дозата - получил се е ефект на "доказване"
Надявям се Александър да се включи и да даде по-прилично обяснение...

  Не от превишаване на дозата, а от честото и повтаряне може да се получи ефекта на "доказването" дори и при приемане на химически елементи или билки.
  Това зависи и от индивидуалната чувствителност на човека.
  Чрез всекидневен прием и то по 3 пъти на ден, на определено хомеопатично л-во от група доброволци в продължение на 20 до 40 дни, те започват да доказват определени, характерни за това хо л-во симптоми (само симптоми, без патология) които всекидневно, самостоятелно и независимо един от друг, се описват от хомеопати - супервайзори.
  Накрая ръководителят анализира всички симптоми и така се прави началната картина на дадено хомеопатично л-во, която после в продължение на години се допълва и обогатява. Тази картина е толкова богата, че всяко хо л-во с което работим има хиляди симптоми и модалности.

 Пример: Знаете че чай от лайка успокоява. Но ако този чай се пие много дни по няколко чая на ден, накрая вместо да се успокои, човека ще бъде страшно изнервен! Ето това е доказване.

 Среброто - Argentum metallicum има в "картината" си много страхове, като страх от зъболекар, страх от летене със самолет, нощно напикаване, сърцебиене, слабост в краката и т.н.

 Затова не пийте сребърна вода, а я ползвайте само локално.
  

# 68
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
Aleksander , това за сребърната вода,важи ли и при капенето в носа- нали пак се поема в лигавицата  newsm78

# 69
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
TINA.K
Цитат

  ...Ето тук е обяснението. Тъй като или не му е била необходима точно сребърна вода или сме превишили дозата - получил се е ефект на "доказване"
Надявям се Александър да се включи и да даде по-прилично обяснение...

  Не от превишаване на дозата, а от честото и повтаряне може да се получи ефекта на "доказването" дори и при приемане на химически елементи или билки.
  Това зависи и от индивидуалната чувствителност на човека.
  Чрез всекидневен прием и то по 3 пъти на ден, на определено хомеопатично л-во от група доброволци в продължение на 20 до 40 дни, те започват да доказват определени, характерни за това хо л-во симптоми (само симптоми, без патология) които всекидневно, самостоятелно и независимо един от друг, се описват от хомеопати - супервайзори.
  Накрая ръководителят анализира всички симптоми и така се прави началната картина на дадено хомеопатично л-во, която после в продължение на години се допълва и обогатява. Тази картина е толкова богата, че всяко хо л-во с което работим има хиляди симптоми и модалности.

 Пример: Знаете че чай от лайка успокоява. Но ако този чай се пие много дни по няколко чая на ден, накрая вместо да се успокои, човека ще бъде страшно изнервен! Ето това е доказване.

 Среброто - Argentum metallicum има в "картината" си много страхове, като страх от зъболекар, страх от летене със самолет, нощно напикаване, сърцебиене, слабост в краката и т.н.

 Затова не пийте сребърна вода, а я ползвайте само локално.

Аха. Явно ситния е И по-чувствителен (освен, че може и другаде да е грешката) - никой друг в семейството не реагира, но май не е добър вариант да си самопредписвам на себе си и децата пиенето на сребърна вода. Ще я ползваме само за дезинфекция. Определено ще поговоря с хомеопатичката да си избистря нещата.
Макар че лично за нас в семейството общо взето май вече няма да ни е нужно да ползваме каквито и да било лекарства, или ако ще ползваме е защото нямаме време за да седнем на едно място за 1 час, а децата не издържат 1ч - трудно. Нали при грипа ги пробвах - и двамата едва издържаха. Минаваме на следващото ниво - засега имаме стационарна апаратура, но се надявам скоро да можем да вземем мобилната - носиш си я в джоба - много е яко.

Май това, което си писал за симптомите на среброто може да обясни нощните ревове, които имаше - казваше ми, че сънувал кошмари. Като го питах какви казваше "Просто кошмари" - чудя се дали знае смисъла на думата или повтаря като папагал наши коментари по въпроса с ревовете. Сега, след грипа и лечението отминаха.
Тя ми спомена за други симптоми - нещо от сорта на раздразнителност, а той точно подобно поведение имаше - ни се води ни се кара, а си беше много сговорчиво дете - сега пак почва да е сговорчив, още има много редки моменти на цупене и сръдня, ама и те ще минат. Вече знаем какво ще пие, само чакаме да отмине малко време.

# 70
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  В аптеката исках да си купя сребърна вода.
Бързах много и поглиднах какво съм купил едва на другия ден. Установих, че са ми продали ACAROL бензилов бензоат  newsm78

# 71
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksander , това за сребърната вода,важи ли и при капенето в носа- нали пак се поема в лигавицата  newsm78

 Нали правите разлика м-у нос, лигавица и..... стомашно/чревен тракт?
 Laughing

# 72
  • Португалия
  • Мнения: 3 945
Aleksander , това за сребърната вода,важи ли и при капенето в носа- нали пак се поема в лигавицата  newsm78

 Нали правите разлика м-у нос, лигавица и..... стомашно/чревен тракт?
 Laughing

ами ,истината е ,че между нос и гърло/респективно  стомашно-чревен тракт /има връзка!
на мен поне в 100% от случаите,когато си капя капки,те се вливат и в гърлото ми Peace

Общи условия

Активация на акаунт