Какво готвите на вентилатор?

  • 33 693
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Може и да е странен въпроса  Confused, но все пак какво готвите на вентилатор във фурната? Имам от скоро фурна с вентилатор и всеки път се чудя кога да го ползвам. Естествено, като пека сладки го ползвам задължително, но май това е единственият случай, когато съм сигурна, че е препоръчително да се ползва...

# 1
  • Мнения: 4 292
Всички тестени изделия приготвям на вентилатор. Например, баницата ми става по-хубава, по-бухнала.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Както Клото и аз така - всички тестени. Отделно пиле съм пекла така.

# 3
  • Мнения: 707
Всичко може да се пече на вентилатор. На всяка рецепта са оказани градусите ако ще се ползва вентилатор, грил или газ.

# 4
  • Мнения: 511
Почти всичко приготвям на вентилатор Peace

# 5
  • Мнения: 2 164
И аз приготвям всичко на вентилатор  Peace

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 830
Пека само на вентилатор Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Всичко, без пица  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 440
Пека почти само на вентилатор Peace Поне така съм сигурна, че месото ще се опече Wink

# 9
  • Мнения: 950
И аз така - пека почти всичко на вентилатор.

# 10
  • Мнения: 1 101
Пека вси4ко на вентилатор Peace
Но май кекса не ми става...все о6те не знам дали е от вентилатора ...надува се и после спада Thinking

# 11
  • Мнения: 27 524
Но май кекса не ми става...все о6те не знам дали е от вентилатора ...надува се и после спада Thinking

Има някои рецепти, които спадат после, зависи. Иначе си стават кексовете на вентилатор  Peace

# 12
  • Мнения: 1 101
Еми явно не6то друго бъркам newsm78..някой път става друг не...а и понякога експериментирам(т.е. не се придържам на рецепта) та затова може да е Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Обикновено т.нар. мокри сладкиши /много ги харесвам  Blush/ при печенето надигат доста нагоре една тънка кора, която след изваждането се залепва обратно  Grinning При другите, които цъфват и се разпукват като майски рози, не става така  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 101
Еми то4но такъв разпуква6т се искам Sad    а и мокрите оби4ам само 4е мойте стават клисави.... е не винаги де..
Извинявам се на авторката за разводняване на темата Embarassed

# 15
  • Мнения: 27 524
Еми то4но такъв разпуква6т се искам Sad 

Опитай този - става лесно и си го направи във форма или тясна тава, разпуква се супер и е вкусен, особено със сладко от смокини или ягоди   chef
Някои момичета го хвалеха и с шоколад, не съм пробвала.

# 16
  • Мнения: 2 957
Всичко пека на вентилатор.

# 17
  • Мнения: 3 641
Мусака, почти всики меса. Много хрупкава коричка прави Hug

# 18
  • Мнения: 930
аз също всичко пека с вентилатор, за да съм сигурна че е опечено добре Peace

# 19
  • Мнения: 3 379
Благодаря, ясно, значи да пробвам с всичко, докато видя кое става по-хубаво така Simple Smile Между другото, печейки солен кекс на вентилатор, направи ми впечатление, че му е нужно повече време за изпичане и става по-мокър вътре... не знам дали от вентилатора, но все пак имаше разлика.

А да използвам, за да не пускам нова тема - как ползвате грила за меса, освен стандартно за сандвичи, интересува ме основно за пържоли, кюфтета, меса на грил?

# 20
  • Мнения: 321
Аз също пека всичко на вентилатор.Имай предвид,че при такова печене температурата е по висока. В друга тема преди дни говорихме,че ако в рецептата ти пише да се пече на 200 гр. ти трябва да работиш на 180. ,ще рече ,че има разлика от 20 ггр. в полза на печене с вентил. Тази информ. е за да не ти прегарят нещата. успех  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 906
И аз от ското имам нова фурна с вентилатор и още не знам кога се ползва  Blush .
Когато се пече питка и се използва вентилатора, на колко градуса се пече?

# 22
  • Мнения: X
Всичко  Peace

# 23
  • Мнения: 3 379
mejdu drugoto tochno edna pitka mi stana gletava na ventilator (sorry za latinecata no pisha prez telefona)

# 24
  • Варна
  • Мнения: 472
Не ви ли се препичат прекалено нещата? И аз имам фурна с вентилатор отскоро и ми се струва, че нещата се препичат, зачервяват отгоре, а отвътре остават сурови   newsm78

# 25
  • Мнения: 1 906
mejdu drugoto tochno edna pitka mi stana gletava na ventilator (sorry za latinecata no pisha prez telefona)
И моята  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 3 379
Не ви ли се препичат прекалено нещата? И аз имам фурна с вентилатор отскоро и ми се струва, че нещата се препичат, зачервяват отгоре, а отвътре остават сурови   newsm78

Ami da, imenno, i moite nabljudenia sa takiva, zatova reshih da pitam tuk.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 849
До тук чушки съм пекла на вентилатор в промишлени количества - стават без забележка. Когато идсам да запека нещо, да стане с коричка отгоре също го пускам. Но със кексове не съм експериментирала. Еклери съм пекла на вентилатора, но сякаш като го пусна от единия край неката ми се зачервяват повече отколкото от другия.

# 28
  • Мнения: 90
Мусака и ястия с месо.

# 29
  • Мнения: 7 640
всичко пека на вентилатор с новта ми печка- просто става много по-бързо. Със старата не ставаше, з-то нямаше градуси, а някакви степени, напълно неясни за мен.

Другото предимство е, че мога да сложа 2 тави едновременно Grinning.
Не ви ли се препичат прекалено нещата? И аз имам фурна с вентилатор отскоро и ми се струва, че нещата се препичат, зачервяват отгоре, а отвътре остават сурови   newsm78

Мисля, че причината може да е много висока Т, аз пека на 160-180 и нямам проблем.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 472
...
Не ви ли се препичат прекалено нещата? И аз имам фурна с вентилатор отскоро и ми се струва, че нещата се препичат, зачервяват отгоре, а отвътре остават сурови   newsm78

Мисля, че причината може да е много висока Т, аз пека на 160-180 и нямам проблем.

може и така да е  newsm78
ще пробвам по-ниска температура, когато включвам вентилатора. По подразбиране в повечето случаи пека на около 200 градуса  Embarassed

# 31
  • Мнения: 305
Всичко пека с включен вентилатор! Когато например пека кекс или баница се вижда като ги разрежа как коричката е равномерна и отдолу и отгоре! Никога нищо не ми е оставало сурово отвътре а изпечено отвън! Имам приятелка, която споделя този проблем! Не знам от какво се получава, до марка и модел ли е не знам! Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 997
Пека всичко на вентилатор вкл. кексове и си стават нормални!
Кекс  с вентилатор - 180 градуса
при месата може и повече
при баници и питки - домашни - 250 градуса на решетката на фурната най- отдолу

нека някой обясни кога ползва  грила
 В упътването на моята печка пише ,че се ползва при полуотворена  врата на фурната? newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 14:43 от gabkata

# 33
# 34
  • Мнения: 3 379
Моята фурна е БОШ. Може би наистина има значение модела.

За грила и аз се чудя - пише в книжката, че меса се пекат на решетката, като отдолу се слага тава, за да капе в нея.. но не съм го ползвала така досега. Пробвах да пека кюфтета на грила (с вентилатор), но не на решетката, а в тава и загаряха отгоре, така че се наложи да ги сложа на обикновени реотани.

Питка не съм пекла никога на повече от 200 градуса  Confused

# 35
  • Мнения: 1 101
Аз кюфтета само на грил пека в тави4ката ..като се припекат ги обръ6там и са готови...а и пържоли така Peace

# 36
  • Мнения: 3 268
Моята фурна е от типа "Седем готвача",т.е. има програми за различните видове ястия.Но опитът ми показа,че всичко става най-добре и най бързо на вентилатор.Сега готвя почти всичко така,с изключение на ястия от месо,които трябва да се пекат по-бавно и по-дълго,като зъдушени пържоли например.

# 37
  • Мнения: 2 018
Всичко пека на вентилатор. Разликата с обикновеното печене е, че градусите се намаляват с 20. Примерно, ако си печете нещо на 200 градуса на обикновена, то при вентилатор е на 180. Поне при мен е така - Фабер и Нарди ми е фурната.
А при печене на пица /понеже правя едновременно 2 тави/, вентилатора е просто незаменим.  Peace

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 68

 Бо, би ли споделила пиците на колко градуса ги печеш на вентилатор и когато са две тави, на кои нива ги слагаш.

# 39
  • Мнения: 2 438
Всичко може да се пече на вентилатор, температурата се разпределя равномерно и става по-вкусно.

# 40
  • Мнения: 157
Az sym установила, че пицата става страхотна с вентилатор. Да, ама на моята печка Горение/ Веднъж бяхме на гости и приятелката ми ме накара да направя от моята пица, но в нейната печка въобще не се получи. Дали вентилаторът й беше друг? newsm78 Тя каза, че никога не го е ползвала. Пицата се ронеше като бисквита.

# 41
  • Мнения: 737
И моята печка е същата.Пека само на вентилатор-никакви проблеми,освен в началото,докато и аз намалих градусите при печене

# 42
  • Мнения: 7 640

нека някой обясни кога ползва  грила
 В упътването на моята печка пише ,че се ползва при полуотворена  врата на фурната? newsm78 newsm78 newsm78

пекла съм принцеси и разни пържолки на грила на второто ниво отгоре надолу, като слагам решетката в/у тавичката на фурната, за да не капе и пуши.
Резултатът е мн. добър.
Каква ти е фурната?

# 43
  • Мнения: 2 018
Бо, би ли споделила пиците на колко градуса ги печеш на вентилатор и когато са две тави, на кои нива ги слагаш.

Зависи с кое тесто, но напоследък правя само на Верди - /при вече загрята фурна/ 230 градуса за 15-20 минути /не съм го засякла точно/. Горната пица е на второто ниво /от горе надолу/, а долната, на най-долното ниво. Когато видя, че горната е готова я изваждам и слагам долната на нейно място за най-много 3-4 мин.
Така процедирам с всичко, което готвя с две тави /и пиле с картофи съм правила по този начин, само че на около... 200 градуса/.

# 44
  • Сливен
  • Мнения: 68

Бо, благодаря ти.   bouquet

# 45
  • Мнения: X
А пък аз досега съм ползвала вентилатора само като пека две или три тави едновременно. Не знаех, че се използва и при една тава, благодаря за инфото!!!   bouquet

# 46
  • Мнения: 751
Всичко готвя на вентилатор. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 204
Всичко готвя на вентилатор. Peace
и аз Peace

# 48
  • Мнения: 919
Абсолютно всичко пека на вентилатор. Peace
За пиците и аз така правя,когато пека две тави наведнъж. Peace

# 49
  • Мнения: 6 390
всичко пека и аз на вентилатор, много по бързо се опича

# 50
  • Мнения: 1 120
Абсолютно всичко пека на вентилатор Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 478
Абсолютно всичко пека на вентилатор Peace

и аз Peace

Общи условия

Активация на акаунт