Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Здравейте мили мами,

Вече от два-три дена кърмя малката на поискване и доста по-спокойна и силичките и се увеличават с всеки изминал ден Simple Smile
Искам да споделя какво помогна на мен при кърменето.

Бебенцето днес прави 7 дни, и няма много силички да сучи дълго и още на 10 мин заспива. Затова аз започнах да кърпя 5 мин от едната гърда и после 5 мин от другата, докато съвсем се унесе и не иска повече.

След което сменям памперса. Тя много се дразни докато я чистя и преобличам и се събужда отново. Тогава е редът на втория опит за кърмене - обикновено успешен.  Така увеличавам времето на кърмене с още 5-10 мин и малката наистина успява да се нахрани, за разлика от преди.

Благодаря на всички ви още веднъж за подкрепата в първите дни, която ми вдъхна увереност и сили.

# 16
  • Мнения: 3 718
beboshuni , добре се справяте, още малко и ще стане още по лесно. Бебето ти ще стане по силно и ще суче още по активно. След време пък ще успява да изсуче много по голямо количество за много по кратко време.
Само още нещо, по повод това, че сменяш гърдите след 5 минути. Попаднала ли си на тази статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0 . Много хубаво е написана и дава отговор на много въпроси. Хубаво е бебето да изсуква гърдата "до край" за да получава и от предното и от задното мляко. Ето малко от статията:
"Началното мляко, първото мляко, което бебето получава след като засуче, е много подобно на обезмасленото мляко. То задоволява в началото, обилно е и е с ниско съдържание на мазнини и калории. С напредването на кърменето, съдържанието на мазнини се покачва и съответстващото мляко наподобява пълномасленото мляко. Накрая, към края на храненето крайното мляко е богато на мазнини, с високо съдържание на калории и малко като количество."
Надявам се да съм ти била полезна.

# 17
  • Мнения: 60
определено ми беше много полезна. Сега повтарям гърдите. Не винаги успява да изсуче остатъка и от двете, но имаме напредък, което дължа предимно на вас и ви благодаря  Simple Smile  bouquet

# 18
  • Мнения: 657
Разбира се, че на поискване, момичетата са ти обяснили подробно. Успех с кърменето! Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 3 752
И дума не може да става за режим при кърмачетата.Давай си му да суче,когато е гладно за да не ти стане раздразнително.

# 20
  • На топло...
  • Мнения: 584
ludmilana, a как се развиха нещата със зълва ти (от темичката, която си пуснала), извинявам се за отклонението Blush, но ми стана интересно...

# 21
  • Мнения: 489
Опитвам се да спазвам някакъв режим, но при кърмачетата това е мисията невъзможна. Понякога се храним по- рано, др. път по късно.

# 22
  • Мнения: 9 481
Честита бебка!  bouquet

Тъкмо щях да пиша същото каквото вече е написала Шаманката Peace

Изцеждай гърдата от която не кърмиш за да поддържаш лактацията, а изцеденото-замразявай Wink
Желая ти дълго и безпроблемно кърмене! Hug

# 23
  • Мнения: 374
Честито, бебче!
Момичетата  преди мен са били достатъчно изчерпателни!
Кърми детето на поискване, това е най-добрия вариант и за двете ви Peace
Спокойно, с времето ще си създадете ритъм, бебнцето ще става все по-силно, ще се научи да "бозае", за него това все още е нещо ново и не чак толкова лесно.
Пожелавам ти успех и дълго време да се кърмите! Hug

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Здравейте момичета  Hug
Първо искам да се извиня на майката пуснала темата,но искам да ви попитам нещо.На 05.02 ми се роди момиченце.Тя е доста сънлива прави едни дълги серии сън по 4-5 часа и направо се чудя дали да я събуждам ,за да я кърмя.Не знам какво да правя-тя си спи толкова сладко -след всяко кърмене се пълни памперса ,но тези 7,8 храненея на ден не можем да ги изпълним .Не знам -засища ли се ,че чак толкова много спи  newsm78.Моля ви за съвет-трябва ли да я будя за да я кърмя ?

# 25
  • Мнения: 141
Според мен няма нужда да будиш бебето за да яде.Още повече ,че е още много малко и е съвсем в реда на нещата да е по сънливо,особено ако е с по-тежка форма на жълтеница.Моето бебче беше така и не съм го будила.Но можеш да пробваш това-бебетата много добре засукват и в полусънно състояние и щом имаш съмнение ,че не се храни достатъчно можеш да пробваш този вариянт.При мен проработи.Успех! Hug

# 26
  • Мнения: 3 718
zabche, честито бебенце  Simple Smile
Наистина бебето ти е много малко и е възможно да е по сънливо особено ако жълтеницата не е преминала. Но има опасност за 7-8 хранения на денонощие да не получава необходимото количество кърма и съответно да не стимулира гърдите ти достатъчно. За толкова малко бебе е хубаво да има около 10-12 хранения в денонощие. Възможно е, особено ако бебето се е родило по мъничко, да няма сили да суче дълго и да заспива от умора. Така има опасност да се получи един порочен кръг.
Предполагам си прочела вече в Библиотеката за това как можеш да прецениш дали бебето ти приема нужното му количество мляко. При ситото бебе мокрите пелени за денонощие са около 6-8 бр. Бебето изглежда доволно и жизнено, не е отпуснато и има добър цвят и тургор на кожата.
Ако искаш опитай да предлагаш гърда, както Najda ти е казала, в полусънно състояние. Бебетата могат да си сучат и докато спят. Само трябва да си измислиш удобно място и позиция, така че хем бебето да си спи, хем ти да можеш да го кърмиш. Опитай да предлагаш гърда на 2,5, максимум 3 часа поне на първо време. Когато момиченцето ти позаякне и ти се увериш, че наддава добре и суче ефективно, спокойно можеш да я оставяш да си подремва. Но за твое спокойствие сега можеш да пробваш по този начин.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Благодаря ви за отговорите  Hug
Бебка се роди 3650 гр.,изписаха ни 3470 гр.-не е малка според мен.Относно пелените всеки път са пълни -най-малко 6 пъти.Ще се пробвам да я кърмя заспала  HugСпоред мен суче много добре,за около 30 мин се насуква и после заспива след 15 минути.Единствено вечер доста плаче и свива краченца -явно коликите я хващат  Sad

# 28
  • Мнения: 3 718
Звучи добре  Simple Smile А и скоро предполагам ще я премерите контролно и надявам се съвсем да се успокоиш. Ако имаш притеснения, пиши  Peace

Общи условия

Активация на акаунт