Смяна на колянна става. Препоръчайте ми специалисти в София.

  • 53 486
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 591
Здравейте,
На майка ми също и предстои смяна на колянна става. Някой знае ли колко време се чака? Докторът в Горна Баня и е казал най-рано в  август.

anabell_78 , кой доктор в  Горна Баня ще прави операцията?Моля те пиши ми на лични координати на лекаря. Praynig успешна операция и бързо възстановяване на майка ти.  Hug
Няма значение коя кръвна група са кръводарителите.Кръвта,която ще дадат те няма да се прелее на майка ти.

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 16:54 от vancheto

# 16
  • София
  • Мнения: 973
Момичета, на майка и предстои смяна на колянната става също, но тепърва започваме да проучваме къде да я правиме - ВМА, Горна Баня...Някаква нейна комшийка е правила операцията в Токуда и е останала доволна....само толкова знам засега де, но ще я разпитам като я видя.
 Cry anabell_78  много добре те разбирам, това което си писала ти все едно аз съм го писала и на мен ми се къса сърцето като я гледам как ходи.
Иначе и аз не знам колко време се чака. При повече инфо веднага ще пиша.

# 17
  • България
  • Мнения: 166
Ние се спряхме на доц. Румен Златев от ВМА и не сгрешихме. На седмият ден от операцията свекърва ми ходеше с петерици, а сега четири месеца след операцията даже и бастун не използва. Гледа детенцето което е на почти четири и е много палаво.
Златни ръце има този лекар.
За тези, които си правят операции в Стара Загора разбирам, че не им дават да стават от леглото два месеца и след това започват раздвижване.
За това торещо ви препоръчвам ВМА.

# 18
  • Мнения: 5 591
krisi_mb ,може ли да дадеш координати на доц. Румен Златев от ВМА и повече информация за марката(българска,американска) и цената на ставата?

# 19
Моята майка е в същото положение! От Пловдив сме и правим проучване също за добри специалисти. За съжаление, май тук в Пловдив не ни препоръчват никой. Аз също се интересувам за сумата, която е за цялата операция ставата + останалите съпътстващи.

# 20
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Миналата година на съпруга ми му смениха тазобедрената става в ВМА-Доцент Златев-златни ръце-много сме благодарни на него и целия екип,страхотно отношение.Тъй като съпруга ми е млад и се предполага,че дълго време ще ползва ставата ние поръчахме най скъпата и най добрата за в момента-тазобедрена става струваше 4800лв издравната каса поема 1080лв,останалото от 3720лв го доплатихме ние.Колянните стави са по ефтини,зависи каква ще вземете.Успех на всички на които им предстои операция,не се страхувайте не е толкова страшно колкото изглежда.

# 21
  • Мнения: 135
Ние се спряхме на доц. Румен Златев от ВМА и не сгрешихме. На седмият ден от операцията свекърва ми ходеше с петерици, а сега четири месеца след операцията даже и бастун не използва. Гледа детенцето което е на почти четири и е много палаво.
Златни ръце има този лекар.
За тези, които си правят операции в Стара Загора разбирам, че не им дават да стават от леглото два месеца и след това започват раздвижване.
За това торещо ви препоръчвам ВМА.




За Стара Загора не е точно така,майка ми сменя колянна става при д-р Братоев.На 7-ия ден започнаха да я изправят и да я учат да ходи с патерици.Беше с тях 2 месеца,успоредно с това и правеха раздвижване на крака,до 4-ия месец беше с бастунка,след което и нея махна.Ние сме много доволни от д-р Братоев и го препоръчвам на всички.Следоперативния период според мен зависи от самия човек,трябва да се настоява и да се прави раздвижване ако не се прави и 1 година можеш да ходиш с патерици,но за това не е виновен доктора а самия човек.

# 22
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Когато оперираха моя съпруг в съседната стая имаше един мъж на който му смениха колянна става на 3я ден вече беше на крака и ходеше с 2 патерици,на 7я ден го изписаха,той каза,че се чувства страхотно,болката която я е чувствал преди операцията я няма.

# 23
  • Мнения: 5 591
anabell_78 ,не мога да ти пиша ЛС,защото кутията ти е пълна.

Извинете за спама.  bouquet

# 24
Един познат скоро си направи операция в Горна баня, при доктор Патриков. Всичко е минало ок. Отношението към пациентите е на много добро ниво и т.н. Според мен Горна Баня
 е много добър избор

# 25
  • Мнения: 453
Баща ми го оперираха освен за ТБС и за смяна на колянна става. На 2 ден след операцията беше на крака. Операцията беше във ВМА София. Там са много добри специалисти, но се чака доста за насрочване на операцията.
Късмет на всички.

# 26
  • Мнения: 5 591
Баща ми го оперираха освен за ТБС и за смяна на колянна става. На 2 ден след операцията беше на крака. Операцията беше във ВМА София. Там са много добри специалисти, но се чака доста за насрочване на операцията.
Късмет на всички.

crow,кой лекар  извърши операцията?

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 21:42 от лава

# 27
  • Мнения: 453
Не съм много сигурна, понеже е имало и други лекари, но май е бил доц. Йотов.
Казвам че не съм сигурна, тъй като няма как да се знае с точност кой какво точно е правил. Доцента така или иначе е присъствал.

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 400
Майка ми има гонартроза. Болките й вече са ужасни. След последната снимка й казаха, че хрущяла на дясното й коляно е напълно износен. Болкоуспокояващи почти не може да взема, защото има язва. Доц. Лилянов й е казал, че може да й сложи инжекция в ставата, от която ще получи облекчение за 1 година. Но, от това което прочетох в нета, ефекта от нея (ако изобщо има ефект) е много по-кратковременен. Казаха й, че има начин безкръвно да се направи само почистване около костта на парченцата хрущял, от което също ще получи облекчение, но тя има разширени вени и този вариант също отпадна. странното е, че докторите й казват в никакъв слуай да не се съгласява на смяна на колянната става, тъй като тези операции са доста неудачни. А от това което чета тук оставам с друго впечатление... къде всъщност е истината? Дали да не я изпратя и при този Румен Златев? За консултация... Thinking 

# 29
  • Мнения: 453
Според мен само операция решава проблема в случая ! А и не е чак толкова страшно. Всички тези инжекции и безкръвни почиствания само временно ще я облекчат.
Късмет !
А за Златев се чака много доколкото знам, затова по-добре не губете време, а действайте !

Общи условия

Активация на акаунт