Трябва ли велосипедистите да имат книжка или друг документ?

  • 2 486
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Пешеходците дали и на тях не трбва да им се забрани да пресичат, понеже могат да пресекат не на пешеходна пътека и така да застрашат психическото състояние на шофьорите?

Съвсем сериозно - абсолютно съм съгласна  с тази част от поста ти.

# 31
  • Мнения: 4 555
Естествено, че си съгласна. Сигурно си съгласна и да се забрани на другите автомобили, освен твоят, да се движат по пътищата, защото и те има вероятност да те блъснат и да ти причинят дискомфорт.

# 32
  • Мнения: 8 999
Не, Ескарина, просто просто ми прави впечатление, че от всички, които са участници в уличното движение - автомобилисти, мотоциклетисти, колоездачи и пешеходци, само шофьорите на МПС са длъжни да спазват правилата и за неспазване им се налагат глоби. Всички останали се лутат между тротоарите и уличното платно, определено предизвиквайки инфарктни ситуации, но за сметка на това не подлежат на санкции. И да - пешеходците и колоездачите са най-върлите врагове на правилата за движение по пътищата. Сигурно ще врекнеш до небесата ако автомобил мине на червено, или прецапа за по-пряко през тротоара. Но, ако пешеходец или колоездач се защурат като замаяни между движещи се автомобили, то това се смята за напълно нормално и редно.
Дори когато съм обикновен пешеходец спазвам стриктно законите. Нещо, което не забелязвам да се прави масово от останалите.

# 33
  • Мнения: 4 555
Всички спазват/не спазват абсолютно еднакво правилата. И пешеходците и шофьорите и колоездачите. Хората са едни и същи и не ми се вярва един човек когато е зад волана да кара стриктно, а като слезе от колата, да пресича между колите на зиг-заг. И сред трите групи има и нарушители и спазващи правилата.

Проблемът не е в броя на участниците в движението и съответно решението му не е в отстраняване на тези, които ни пречат.

# 34
  • Мнения: 8 999
Всички спазват/не спазват абсолютно еднакво правилата. И пешеходците и шофьорите и колоездачите. Хората са едни и същи и не ми се вярва един човек когато е зад волана да кара стриктно, а като слезе от колата, да пресича между колите на зиг-заг.

За жалост е точно така. Защото не са предвидени глоби за пешеходци, а само за шофьори. Човекът е странно същество - когато не го гледат, е склонен да прегрешава.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Всички спазват/не спазват абсолютно еднакво правилата. И пешеходците и шофьорите и колоездачите. Хората са едни и същи и не ми се вярва един човек когато е зад волана да кара стриктно, а като слезе от колата, да пресича между колите на зиг-заг.

За жалост е точно така. Защото не са предвидени глоби за пешеходци, а само за шофьори. Човекът е странно същество - когато не го гледат, е склонен да прегрешава.
Има глоби за пешеходците. Преди няколко години дори редовно глобяваха пред нашия блок, искат ти документ за самоличност и ти пишат фиш за 5лв. Не, че това помогна...

# 36
  • Мнения: 4 555
За жалост е точно така. Защото не са предвидени глоби за пешеходци, а само за шофьори. Човекът е странно същество - когато не го гледат, е склонен да прегрешава.
За жалост наличието на глоби не е спряло хората да карат без книжка, да карат след употреба на алкохол и да отнемат предимството на пешеходците. Ако правиш всички тези неща като шофьор, ще ги правиш и като пешеходец, не е въпрос на глоби. Би могло да бъде, ако имаше някакъв сериозен контрол и ако шофьорите бяха винаги сигурни, че ако извършат дори най-дребно нарушение, ще бъдат глобени. Но те са сигурни, че първо, никой няма да ги забележи и второ, винаги могат да бутнат 5 лева на катаджията. Затова и карат както си искат. Въпрос на манталитет е, не на това какъв участник в движението си.

# 37
  • Мнения: 646
Пешеходците дали и на тях не трбва да им се забрани да пресичат, понеже могат да пресекат не на пешеходна пътека и така да застрашат психическото състояние на шофьорите?

Съвсем сериозно - абсолютно съм съгласна  с тази част от поста ти.

Това с пресичането и аз го наблюдавам. Преди няколко години в близост до нас прасичащо на момиче, беше бласнато от кола и остана на масто, сложиха светофар, но положението не се оправи. Ежеднавено гладам как майки дърпат децата си за да минат на червено, за да не изчакат 30 сек.  да стане зелено. И най-фрапиращото беше ,че на една от годишнините от блъскането на това дете  се бяха събрали съученици за да почет на паметта и и те.....минаваха на червено. За велосипадистите поне като има прегради е доста по-трудно преминаването.  Sad

# 38
  • Мнения: 4 651
Vali:), запомни чичката и ще му спукаме гумите като родиш  Mr. Green

А сега сериозно, съгласна съм с това, трябва да върнат в училище часовете по безопасност на движението или както се водеха там едно време. Там ни учеха и как да пресичаме и как да караме колело. И ни беше интересно на всички, доколкото си спомням.

...., но трябва да има обучение за всички участници в движението. В моя град преди години имаше детски полигон и ни водеха от училище да се учим да пресичаме и да караме колело. Там хора от КАТ ни обясняваха движението под формата на игри и беше интересно и полезно.
....

И аз мисля като някои писали, че трябва да се прилагат по строго глобите за неправилно пресичане. Защото сега има, но все едно ги няма. Аз наказан за неправилно пресичане не познавам.

Общи условия

Активация на акаунт