Още една анонимно-объркана

  • 4 453
  • 46
  •   1
Отговори
Омъжена съм, имаме страхотно детенце на почти две години, мъжът ми е страхотен баща, отговорен съпруг и много добър човек.
Аз съм тази, която не се чувства на мястото си, ама хич.
От известно време /откакто родих всъщност/ нямам никакъв интерес към секса. Първо си мислех, че е в следствие на тежкото раждане, после че е следродилна депресия и.т.н, но в последствие се оказва, че просто мъжът ми вече не ми е интересен сексуално.
Искам да ви питам - така ли е и при други семейства? /ако е така, знам че няма никой да си признае/
Ние сме заедно от 4 години, аз от година и нещо съм тотално охладняла, това ли е, което ще бъде до края на живота ми?
Обичам го този човек, но другото - страстта, тръпката, влюбването - няма го. Липсва ми ужасно.
А аз съм много влюбчива, лесно се влюбвам, лесно разлюбвам и през изминалата година ми се случи да се влюбя два пъти.
Да, минава ми... не - не съм го споделила с мъжът ми много ясно, не - не съм изневерявала, просто чакам да отмине.
Трудно ми е, изморително, разсейващо.
Изглежда, че имам два варианта.

-поддавам се на емоциите и си консумирам влюбванията, като по този начин се чувствам щастлива и пълноценна, но виновна, че изневерявам;
-не се поддавам на емоциите, подтискам си влюбванията, правя секс по задължение и поддържам илюзията, че съм щастлива;


Въпросът ми не е към тези, които някак си успяват да се задържат влюбени дълго време  и връзката им с времето да не се променя /ако изобщо това е вярно/
Търся хора, които са като мен? Не ми казвайте, че няма.
Има ли друг вариант който не виждам, според вас?
Изключвам развод, понеже и двамата сме положили адски много усилия да изградим едно стабилно семейство, нещата са си на мястото /като изключим моят проблем/, той е страхотен баща и детето го обожава.

Изглежда имам нужда от пренареждане на представите ми за живота като цяло, или нещо подобно. За първи път незнам какво да правя и имам чувството, че каквото и да направя - все ще е грешно, затова просто седя и ...пиша във форума една от многото анонимни теми.

# 1
# 2
  • Мнения: 157
Ти сама си си отговорила.

# 3
  • Мнения: 4 068
Никой не се задържа чак толкова време влюбен. Влюбването минава и на негово място идва едно много по-силно и стойностно чувство-обичта.
Не знам какво да те посъветвам. Никога не съм имала твоя проблем, а сме заедно вече почти 10 години. Ще ти кажа едно обаче-за мен секса е около 80% от една връзка и ако там не върви то всичко друго започва да куца рано или късно. Така мисля аз. Дано отмине този ти период, защото аз не знам как може човек да живее цял един живот без да желае половинкта си и като прави секс по задължение. Това сигурно изнервя адски много и все в един момент ще избие нанякъде.

# 4
Мила,
сигурна ли си , че наистина всичко ви е наред? Замисли се, защото наистина няма начин всичко да е о.к, а сексът - не.
Аз минах през това, само дето ние сме заедно 14г. и той ми е първият мъж. И аз като теб се увличах 2 пъти, не стигнах до секс, но използвах тръпката, която другия събуждаше(не съм си го представяла по време на секс), за да правя секс с моя мъж. Да, знам, че е кофти, но за около година работеше. Вече не. И наистина и аз не знам какво да правя.
Явно вече не ме привлича и не го обичам като преди.

# 5
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Минала съм през нежелание за секс, но при мен беше на хормонално ниво.
Просто не ми се правеше секс с никой.
Проблемът ти е съвсем друг, ако може да се счита за проблем - във влюбчивата ти натура,
и всъщност те мъчи борбата, която водиш със себе си.
Незнам дали ако разумът победи над чувствата, в един момент ще успееш да се научиш да водиш сърцето си.
Това ще е голямо постижение - защото сама знаеш, че не не искаш мимолетното, колкото и да те тегли натам.

# 6
  • Мнения: 10
Надявам се, да е от хормоните или може би умора покрай детето, изнервеност...
 А от кога всъщност забеляза, че не те влече сексуално мъжът ти? Може би в момента си влюбена в друг?

# 7
  • Мнения: 2 448
От 4 години сте само заедно, а от година и нещо вече си тотално охладняла.  newsm78
Аз първите седем години от брака си си бях точно влюбена, не обичаща, а влюбена в мъжа си.
Но пък не съм от лесно влюбчивите.
Явно тези дето на седмица може да си паднат по двама са ти така по принцип. Нито обекта на чувствата им е виновен с нещо. Тръпка от ден до пладне. Щом си си такава, който и да хванеш , пак до тук ще я докараш. Така, че за развод изобщо не те съветвам, след като имате дете.
Ще изкараш така в мислени любови до някое време, докато някой не ти завърти главата повече , че да кръшнеш.
Не, че не може така да си караш цял живот кръшкайки и без тръпка, но не знам съпругът на какво мнение е. Ако той те обича страстно все още и иска такава връзка с теб , тогава ще имаш проблем. Не знам до колко добра актриса си, че да го лъжеш за емоциите си цял живот.


п.п. Забелязвам, че най често нежеланите съпрузи, винаги са описвани от жените си като страхотни бащи. 
А тези, които създават куп проблеми , жените тръпнат по тях и ги обичат, въпреки страданието на семейството, което носят. Защо ли се получава това?  Thinking

# 8
  • Мнения: 13
    Не виждам нищо страшно в терзанията и съмненията, които описваш. Ние, жените, сме склонни непрекъснато да анализираме живота /своя и на останалите/,ситуациите,чувствата си, брака си, сексуалните си пориви и копнежи. Търсим някакво съвършенство, но то, за съжаление не съществува!
   Всяка нормална жена има "фригидни" периоди. Недей да ги анализираш толкова обстоятелствено. Те ще преминат. Не си мисли постоянно дали и точно колко обичаш съпруга си,просто се радвай на всеки миг от краткия ни живот!
   Прекрасно е,че можеш да се влюбваш! Не потискай емоциите си, изживявай си филмите,нооооооооо само, ако наистина си заслужава!!! А дали си заслужава, това можеш да го прецениш- само и единствено ТИ! Слушай само собствената си интуиция!
   Р.Р. На въпроса на Pasinet  - може би отговора е,че в повечето жени живее един истински душевен мазохист!

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 10:38 от Lorra

# 9
  • Мнения: 266
А това случвало ли ти се е при предишните ти връзки, преди да се омъжиш? Пишеш, че не си изневерявала, а искало ли ти се е и ако да, кое те е спряло?  В какви мъже си се влюбвала- различни от съпруга ти, мъже които познаваш от преди или с които си се запознала сега? Еднообразието омръзва и ти се иска да изпиташ нещо ново, само че проблема е когато не се опитваш да го изпиташ със мъжа до себе си. Може би това се дължи на еднообразието от това, че си стоиш в къщи с детето.

# 10

Получава се това, което е написала Lorra, а именно имаме огромни очаквания и изисквания към мъжете ни, вглеждаме се и анализираме прекалено много собствените си чувства и емоции, очакваме от мъжете ни чудеса в секса, четем много книги и гледаме филми Laughing и очакваме нещата в живота да са като на кино , но уви.
На въпроса на авторката, дали има и други съпруги, които да се чувстват или да са се чувствали по този начин, ще й отговоря - разбира се,че има. Да, чувствала съм се така в някои периоди от 20 годишния ми брак с 23 годишна връзка. За повечето от пишещите тук това е доста време ,нали? В брака има различни периоди, не може една връзка винаги да е на висота, дори единият от съпрузите да обича както винаги е обичал, другият ще изостава и тогава идва изкушението да пробваме с друг, ей така за малко разнообразие. Не съветвам това да се прави, защото връзката неминуемо е неакърнена, дори да не стане  явна изневярата, тя тежи на този който я е извършил и дава отражение точно в сексуалното общуване, а там нещата са деликатни. Какъв съвет да дам?! Вгледай се по-добре  в мъжа ти, открий и се се съсредоточи върху чертите на характера му който харесваш, заради които го обичаш и не би го заменила с друг, разговаряй за качеството на секса, кажи му в подходящ момент и с подходящ тон ще си много щастлива с него , но би искала еди какво си да се промени между вас. Знай ,че мъжете не се вглеждат в тези неща , не са добри психолози и сигурно твоят мъж си мисли ,че има най-страхотната жена и семейство, които го обичат. Пък ако той подхожда към теб със страст и обич, би следвало и ти да му отвърнеш. Никога един проблем не е едностранен...

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
след ето това
Цитат
Омъжена съм, имаме страхотно детенце на почти две години, мъжът ми е страхотен баща, отговорен съпруг и много добър човек.

ми е ясно какво ще бъде написано ....
 Popcorn

Цитат
п.п. Забелязвам, че най често нежеланите съпрузи, винаги са описвани от жените си като страхотни бащи.
А тези, които създават куп проблеми , жените тръпнат по тях и ги обичат, въпреки страданието на семейството, което носят. Защо ли се получава това?

имам същите наблюдения ...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Много е сложен въпросът, и на мен това ми е най-големия страх от семейното съжителство и ужаса ако този мъж ти омръзне, но не искаш да изневеряваш - какъв е изходът ?  Щастливки са тези като renci, нека сподели как го постига. Гадно е, защото ви е свързала любовта, имате ангажименти, отговорности за деца, разбирате се, а пък едно охладняване и накуцване в секса може да развали всичко Sad

Съвет към авторката: дай си време да провериш дали е временно, или е тенденция.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064

п.п. Забелязвам, че най често нежеланите съпрузи, винаги са описвани от жените си като страхотни бащи. 
А тези, които създават куп проблеми , жените тръпнат по тях и ги обичат, въпреки страданието на семейството, което носят. Защо ли се получава това?  Thinking

Да, това показва, че липсата на проблеми кара хората да си измислят такива.
А колко по-добре би било просто да ценим това, което имаме.

По темата - имала съм такива периоди, но съвет не мога да дам. Може би повече вглеждане в положителните му черти и някакво самовнушение са нужни. Но ако нещо е угаснало, едва ли ще се запали отново. Може да е период, може и да е задълго. Не смея да давам акъл в случая.

# 14
  • Мнения: 22 414
Само 4г със съпруга ти и вече нямаш никакъв сексуален интерес към него?
Но пък към други мъже имаш....
Ами тогава действай с тях, гледай мъжа ти да не разбира, а и той рано или късно ще си хване любовница (здрав и прав мъж без секс не стои). И ще си живеете щастливо и задружно. ))

Общи условия

Активация на акаунт