Отговори
# 15
  • Мнения: 396
Кърмех сина си на поискване и по подразбиране почти не спях. В началото мислех, че ще умра от умора, но с това се свиква. Като му видех блажената физиономия, засмукал цицата, умората ми веднага се "изпаряваше". Или като имитира папу с устата и премлясква, като ме видеше...
Господи, на какво ли не сме готови заради нашите слънца?!

И аз кърмя на поискване.
Кърмила съм и щерката - наистина е блажено усещането!
Нямах търпение да родя отново и да гледам една малка муцунка да премлясква сладко сладко!

# 16
  • Мнения: 396
nizza, ти си вмного по-тежка ситуация от мен!
Знам , че всичко ще мине и после ще се смеем на това дето се случва сега...
Нашия тати не може много да помага, защото ако не спи се разболява/буквално/.
То и затова ми е трудно. Но като разбере , че не съм спала въобще, отменя ме.
И ние сме три деца и сме много щастливи.
Замислям се ...може би след като си почина и забравя безсънните нощи...

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Здравей,И аз като другите майки лягам,ако имам възможност,когато ляга и детето,та да си почина.Иначе съм като парцал.А ако не успея да легна през деня,то правя го ввднага след като  приспя малката.

# 18
  • Мнения: 6 713
Ето ме и мене в темата! Crazy
Какво да кажа - спали сме от 24.00 до 3.00 и после от 6.00 до 6.30 днеска! Направо едвам гледам на сутринта, а съм и на работа! Tired Whistling

# 19
  • Мнения: 1 981
Крепи ме мисълта, че всичко е до време...като никой не знае кога ще дойде и моето време за сън през нощта! За съжаление, моят син не ляга по-рано от 23.30, така че и вариант ранно лягане не съществува при мен! Вярно е, че като легне около 24ч. и след като се буди поне 4-5 пъти нощем, на другия ден спим до 9.30-9.45 /както днес!/, но това е рядко! Ще видим дали като стане на 2г. нещо ще се промени?! На мен не ми се вярва и още отсега преживявам кошмара безсънна нощ и след това отиване на работа!  Crazy  Но пък нищо друго не си заслужава подобни жертви, както най-сладкото дете на земята - моето, твоето, нашите деца! Peace

# 20
  • Мнения: 498
Свикнала съм,вече безсънието не ми прави впечатление.Пия по-много кафе,нещо ,което ти не ползваш,през деня малката почти не спи,нощем с ебуди много често.Добре че поне баткото спи  Grinning

# 21
  • Мнения: 543
След първите три месеца, когато се дереше по цял ден и по цяла нощ от колики, сега няколко събуждания на нощ ми се виждат песен. В началото наистина ми беше много тежко, тъкмо успявах да заспя след няколкочасово дундуркане и идваше време за кърмене. Мъкаааа. А през деня не мога да спя. Ила ако успея, то пак докато се унеса, идва време за кърмене. Затова сега и да пореве час-два-три през нощта, нещо не може да ме впечатли  Mr. Green

# 22
  • Мнения: X
Ето я моята темаааа   bouquet, все се надявах да се спре с това будене по около...хм, не съм ги броила точно, но може би около милион пъти на нощ и си чакам, ли чакам.........дано го дочакам де. Значи казвате има шанс около втората година да се пооправи положението  Thinking, ами остава ми да се хвана за това като удавник за сламка и да си чакам, то се е видяло, че не командвам аз парада. За сега вечер се буди поне 5-6 пъти, а аз по принцип спя много леко, но за сметка на това записвам много трудно и през деня не мога да спя......и аз все си мисля, че просто някой ден няма да мога да се надигна от кревата или ще умра от безсъние, но туй женския организъм се оказва нечувано издържлив.....

# 23
  • София
  • Мнения: 3 823
Свикнах с безсънието Rolling Eyes.
Следобед не мога да легна, първо, защото това ми е свободното време и трябва да свърша по - голяма част от дом. работа и второ, ако легна да спя после ме боли главата.
Наистина след като навършат 2 - 2,5 години спират да се будят нощем Peace. От опит го казвам  Mr. Green.

# 24
  • Мнения: 396
туй женския организъм се оказва нечувано издържлив.....

Така се оказа в крайна сметка!
А вие работливи майчета - как изобщо се справяте?!
С дъщерята започнах работа когато беше на 2г и 3м.
И сега ще трябва да се върна на работа, но кааак...

# 25
  • Мнения: 317
Наистина нещата се понаместват леко след 2/2,5год,но и друго ме измъчваше много ,когато някоя майка на,,спящо бебе,, ми кажеше,че не мога да му създам режим за спане и затова така ми се качвал на главата #2gunfire.Само който не го е изпитал той не може да разбере #Crazy

# 26
  • Мнения: 396
Наистина нещата се понаместват леко след 2/2,5год,но и друго ме измъчваше много ,когато някоя майка на,,спящо бебе,, ми кажеше,че не мога да му създам режим за спане и затова така ми се качвал на главата #2gunfire.Само който не го е изпитал той не може да разбере #Crazy

Абсолютно!
Ето на - моя сладур току що пак ми се"качи на главата"

# 27
  • Мнения: 494
Mойто се буди по няколко пъти на нощ, но все пак е още малък. Надявам се до - месеца да махнем ношното хранене, че мама да може да спи повечко.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Вече не ми прави впечатление, като машина съм...Кафето ми е пръв приятел през деня  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 295
"Любимата" ми тема...  ooooh! Дъщеря ми е спала 2 пъти през живота си по 7 часа без прекъсване и това е. Кърмих я 1 год., нощем включително, като след шестия месец просто вече не знам по колко пъти се будеше... Май единственото решение е да спя с нея през деня, ако разбира се нямам друга работа за вършене. Определено ми действа добре и да прекарам някъде навън 2-3 часа без детето. За кафето - ясно. Но изобщо не се виждам да ходя и на работа при този ритъм, направо не знам как издържат работещите майки на такива деца. Е, чакам я да направи 2 г., че да видим тогава... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт