Бременност и физическо натоварване

  • 7 792
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Знам, че има много писано назад във форума за спорта по време на бременност. Аз съм в 9 седмица, втора бременност и понеже се чувствам добре (с изключение на сутрешното гадене), вчера предприех една туристическа разходка до една хижа. Чувствах се чудесно на чист въздух, малко се поизморих, все пак ходихме 2 часа нагоре, и един надолу. Но сега се чувствам гузна, ами ако е било прекалено натоварване? Та въпроса ми е, вие доколко си позволявахте да спортувате и да се натоварвате физически през бременността?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 998
Зависи доколко си свикнала на физическо натоварване. Преди да забременея ходех на фитнес, тичах, по 3 часа разхождах кучето... За мен няколко часа пеш са приятна разходка, но за някой с програма вкъщи-колата-офиса и обратно е огромно натоварване. Щом се чувстваш добре и не караш рискова бременност, движението едва ли ще ти навреди.

# 2
  • Мнения: 2 110
Нищо прекалено не е хубаво. Нито да се натоварваш ,нито да лежиш цялата бременност. Всъщтност ти най-добре трябва да си знаеш. И всяка мама е различна.
Това което съм запомнила от моято лекарка е ,че небива да се затруднява дишането ти. Т.е. прави си натоварваня ,но да не се запъхтяваш,защото бебчо не се снабдява достатъчно с кислород.

# 3
  • Мнения: 9 973
ако не се натоварваш физически постоянно и постоянно,не мисля,че е проблем.Къде една разходка,къде цял ден да влачиш каси и кашони на работа(прост пример)

# 4
  • Мнения: 3 550
Конкретно през първия триместър и аз се занимавах с туризъм. Все пак тежката раница  я носеше съпругът. Имах разрешение от гинеколога.  През втория семестър по едно време ми забрани, но и аз се чувствах вече доста понатежала, та хич и не ми се катереше.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм спортувала нищо през бременностите ми

# 6
  • Мнения: 1 045
Зависи колко се натоварва човек преди бременността.Аз съм спортувала активно и преди и по време.АГ ми каза че няма проблем защото бременността ми е нормална,да следя пулс под 120,почвече водичка и разни такива.
Питай АГ относно твоята бременност как стоят нещата.В рамките на разумното спорта помага. Peace

# 7
  • Мнения: 2 013
В началото няма проблем!
Аз все по разходки ходех,басейни,на море...
Чувствах се добре и нямаше причина да се застоявам и бездействам.
По нататък и да искаш няма да можеш-ще ти тежи,ще те наболява тук там,а и самата ти няма да имаш желание за подобни неща... Hug

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Не съм спортувала, но пък ходех много пеш и при двете си бременности. Под ходене пеш имам предвид километри, не оттук до там.

# 9
  • Мнения: 3 929
Ако не ти е противопоказано да се натоварваш физически (не говоря за свръхнатоварване), не би трябвало да има проблем. Все пак, тези неща може да ги прецени най-добре лекарят, следящ бременността ти.
Аз лично много обичам движението и активността и затова играех гимнастика за бременни, ходех много и домакинствах, без да се жаля.
Всичко е толкова индивидуално. Все пак не се преуморявай.

# 10
  • Мнения: 1 427
А-ха,ето къде съм си публикувала поста,предназначен за отчетната ни Joy
Вземам си го!

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 17:51 от E.L.

# 11
  • Мнения: 826
Ако имаш бременност без усложнения, ходенето пеш и дори катеренето няма да ти навреди, ако не прекаляваш. Разбира се, отчети колко си свикнала на физическо натоварване и ако не си от спортните натури, сега не е момента да се "изсилваш". Само не носи тежко! Иначе добрия тонус на мускулатурата подпомага по-лесното раждане Peace
Успех и приятно бременеене!  Grinning

# 12
  • Мнения: 494
Не се притеснявай, това не е голямо физическо натоварване. Даже е желателно да ходиш и да се движиш, особено на чист въздух, така че смело в същия дух и за напред Peace

# 13
  • Мнения: 1 558
Не съм спортувала, но пък ходех много пеш и при двете си бременности. Под ходене пеш имам предвид километри, не оттук до там.
И аз така Peace

# 14
  • Мнения: 6 365
Зависи колко спортна натура си. Два часа ходене обаче едва ли ще направят нещо на бебето.

В 7-8 седмица прекарах 5 дни на Рилските езера- всеки ден по 6-8 часа ходене, макар без раница4; слязох през Рилския манастир с 10 кила раница- преход 6-7 часа, от които три само нанадолнище. На изкачване до хижата първия ден раницата ми беше около 14 килограма, но тя е удобна. Е, не се отлепи бебето, нито се задуши над 2000 метра.

След това прекарах период на мързел и след четвъртия месец ме обзе нова енергия.

Още мога да направя 10 лицеви опори, макар да скатавам малко, е, не мога да сляза додолу. Мога да правя и мост, помага да не ми увисва коремчето и да не ме боли кръстът. В момента съм в 30 седмица. Тренирам малко и със свободни тежести, да не ми увиснат ръцете.

Чувала съм, че професионални алпинистки са се катерили в зала до седмици преди раждането.

Пак повтарям- зависи от предишното ниво на фитнес. Аз се натоварвам може би на 70 процента от предишния ми максимум. Избягвам много тръскане- не бих се заела пак с бойни изкуства точно в този момент, нито бих вързала зимни кънки:)

Общи условия

Активация на акаунт