Как лекувате бронхит?

  • 88 223
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Аз пък не видях смисъл от Проспан при лечението на бронхита. Прекалено слаб идва.
Лекуваме бронхит с АБ. И за мен е нормално. Не бих рискувала, като знам дъщеря ми как прави пневмония от два сопола  Stop
Сиропите, които са ни изписвали при лечението на бронхит са АСС, Вентолин и Амброксол.

# 76
  • Мнения: 25
Специално за "мамче" и "глухарче"
http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=101
и после пак ще си говорим потази тема!

# 77
  • shumen
  • Мнения: 17 992
От днеска и аз съм с бронхит.Цяла седмица пих Мукосолван,а ефект никакъв.От днеска съм на АБ и Флавамед.Мислех,че ще стане с хомеопатия,но уви,не успях.Добре че съм отишла на лекар,даже и на ренген ме прати като си мислеше че е пневмония понеже имам хрипове и отслабено дишане.То отслабеното дишане е останало от старите пневмонии ми каза.

# 78
  • shumen
  • Мнения: 17 992
Искам да попитам възможно ли е като усложнение от бронхита да имам увеличени лимфни възли и болки в ушите от днес след като пия АБ и след като нямам сливици.А и гърлото ме боли много отново.Беше минало и пак започна от днеска.

# 79
  • Мнения: 1 650
Искам да попитам възможно ли е като усложнение от бронхита да имам увеличени лимфни възли и болки в ушите от днес след като пия АБ и след като нямам сливици.А и гърлото ме боли много отново.Беше минало и пак започна от днеска.
Да, може да имаш удебелени лимфни възли.

# 80
  • shumen
  • Мнения: 17 992
ОК.Възможо е да имам увеличени лимфни възли.Ама и ухото много ме боли.Незнам вече какво да правя-да си пия АБ до събота или да бягам още утре при личната пак и да минаваме на инжекции. newsm78

# 81
  • Мнения: 128
danaeka за какво да минаваш на инжекции.Защото те боли гърлото ли

# 82
  • shumen
  • Мнения: 17 992
Не е само гърлото.Много ме боли ухото днес и вече не се търпи,а и лимфните ми възли са увеличени.Незнам,ама според мене с този АБ през устата няма да стане,понеже повръщам.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 752
Да споделя,че за 3 дни овладях кашлицата си с Флавамед.Малко бях скептична и не вярвах,че ще ми помогне,но уви:помогна ми.

# 84
  • shumen
  • Мнения: 17 992
Аз също пия Флавамед заедно с АБ.Но вече 3-4 дни не съм спряла да кашлям и вдигам Т.

# 85
  • Мнения: 7 201
Аз също пия Флавамед заедно с АБ.Но вече 3-4 дни не съм спряла да кашлям и вдигам Т.
Най-вероятно и ухото дава отражение за Т. Confused Непременно на лекар,но по-добре при УНГ. Peace

# 86
  • Мнения: 556
Както вече писах и моето дете е с бронхит. Личната отначало не изписа АБ, но нещата се влошиха и в неделя го заболя силно ухото. Сега сме на АБ, сироп за кашлица, капки за уши и за хрема.

# 87
  • shumen
  • Мнения: 17 992
То и аз си слагам капки за уши днеска цял ден и си топля ухото,но уви не помага.Ще видим утре как ще е ама май ще се бяга при личната и после ако трябва и на УНГ.А АБ и лекарствата за кашлица си ги пия.

# 88
  • Мнения: 1 593
и аз да потретя, че вирусен бронхит НЕ се лекува с антибиотик

аз лекувам с вентолин разтвор по 0.2мл (буквално 2 капки) + 3мл солен разтвор: 3 пъти дневно инхалирам с небулизатор -


Ако е започнато навреме лечението минава за 2-3 дни максимум! Без други сиропи и тинтири минтири и БЕЗ АБ.

Ако детето започне да кашля в съня си, значи е време за Вентолин, но преди това е важно да се потвърдят хриповете от лекар.

ПС - Да кажа все пак, че Вентолин не лекува, а само разхлабва мускулатурата на дихателната система (бронхите и бронхеолите) и по този начин облекчава кашлицата и предотвратява по-нататъчни бронхоспазми, докато не премине действието на вируса върху организма.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 15:07 от Лeни

# 89
  • Мнения: 2 908
На нас Флавамед и Проспан ни идваха твърде слаби при такива кашлици,залагам на Мукосолван,АЦЦ, Флудитек. За разширяване на бронхите-Вентолин или Салбутамол. Мажа вечер обилно гърдите с Пулмекс бебе. Ако се налага правя и синапена лапа. Не е пила АБ за бронхит-тя всъщност не ми е правила такъв от януари насам,веднъж се опита,беше започнала да кашля и през нощта,чухме и хрипове, но до АБ не стигнахме. Така, че-начини има да не тровите детето си.

Общи условия

Активация на акаунт