На Свети Валентин и Трифон Зарезан МАЙският отбор ще бъде най-засмян

  • 20 167
  • 291
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 480
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЕЛИ - ЮНОС!!!
Желая ти здраве, любов, още професионални успехи и все по-нагоре в йерархията!!!

Люси, хубаво беше да сложа снощи ряпата, но на нашия тати баба му почина и трябваше да замине за Стара Загора, та нямаше кой да изпратя в 10 часа за ряпа...
Днес в 10 часа издълбах ряпата и сложих 2 лъжици мед вътре.
Колко време най-малко трябва да стои, за да се ползва сока? Вече си е пуснало малко...

# 166
  • Мнения: 225
Честит Рожден Ден Юнос!Желая ти хиляди сбъднати желания и много,много здраве за теб и близките ти!
Шуши,аз съм много доволна от тази рецепта с ряпата.Бях малко скептично настроена,но резултатът ме втрещи Simple Smile.Още на първото даване ,Алекс започна да изкарва храчки при кашляне и много бързо му мина(при условие,че си беше преди постоянно на сиропи).Дай му ако искаш това сиропче ,което се е събрало още сега (преди хранене),а до следващото даване ще се събере вече повече.Лекарствата ви и на мен ми се струват много ThinkingВентолин- всъщност е за кашлица.Той отваря бронхите и улеснява дишането и така елиминира тези хрипове,улеснява откашлянето.И капките за нос ми се виждат много,но не мога да се изкажа компетентно Wink.За хремата Ани беше писала да се намаже нослето(с клечка за уши) с зехтин или олио(аз от мама знам с масло),но не съм го прилагала.Успех в лечението и учението Mr. Green
Още не съм се изказала за срещата(а и не знам дали ще можем да си позволим тогава пътуване),но бих предпочела да е по-топличко-юни или август.За място-само Сливен ми е много далече(то и Ст. Загора де).За този Яев,май бях чела лоши отзиви,но не съм сигурна.Предлагам да видите в Дряново хотелчето как е и ако ви хареса направо там да се ориентираме.Ако е август вече може и някъде с басейнче и сред природа да изберем.
Весел уикенд ви желая! Heart Eyes

# 167
  • Мнения: 2 208
Честит рожден ден, Юнос!
Пожелавам ти здраве, много успехи и повече свободно време за семейството!
   bouquet

За съжаление днес денят няма как да ми бъде разкошен... Сутринта Никола се събуди с лека кашлица и съответно температура за разкош. Снощи го изведох на площадката пред блока и се оказа, че всички деца, които са там са болни. И резултатът сутринта беше на лице.  Cry
Колкото и да се възмущавам на безотговорните родители детето ми няма да престане да кашля и да му падне температурата...
Надявам се само да пресека болестта...

Шуши, за мен Вентолинът е супер сироп. Когато Ники беше 8-ем месечен имаше страхотна хриптяща кашлица. Само с 2 приема от този сироп нямаше и помен от кашлицата... Силно се надявам Марти да се повлияе от него и от рецептата с ряпата.  Hug

С пожелание вашият ден да е по-хубав от моя...

# 168
  • София
  • Мнения: 8 930
Честит рожден ден на Юнос!   bouquet
Шуши, честито за изпита.
И Евка е със същите симптоми, само дето нашият антибиотик е Сумамед. Вентолина е за хрипове и ние го пием. Други сиропи и капки не давам, само Стеримар за почистване на носа и Витамин Ц. Дано бързо ни оздравяват! Peace

# 169
  • София
  • Мнения: 5 079
Юносче, Ч.Р.Д! Бъди все така успешна мама и широкоскроена душа, и повече време да ти остава за Ники и нас! Heart Eyes

Много съжалявам да прочета, че има толкова болнички дечица - Марти и Ники бързо да оздравяват. Praynig
Шуши, за кашлица ЛИЧНО съм пробвала тази "отвара" Simple Smile, много е ефикасна, наистина:

2 дюли се срязват на четири(без да се махат семките и кората),10 ореха чукнати с черупките,1 голяма глава лук с обелките.
Всичко това се сварява,като стане хладко се прецежда,добавя се мед на вкус и се пие когато се сетите през деня по 2-3 глътки.


Ние (всички) сме добре, сутрина си направихме една много слънчева откъм време и настроение разходка в Борисовата, имаше много дечица, уважихме детските съоражения както си трябва, Вели си намери приятел и се гонеха като бесни около езерото с лилиите. Heart Eyes
А през това време бабата и дядото у дома са ни измили прозорците... Blush

Ето няколко снимки на Веселушко, а квадратното създание на едното кадрО, е вашата добра познайница Олчето Mr. Green:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10432809
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10432796
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10432817
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10432825
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10432854
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10432847



# 170
  • Мнения: 145
Добър ден и от мен Simple Smile

Сополи, кашлици, температури... Ние пък ще попълним сипсъка на болестите с Шарка Варицела 

Наш Мартин е бял на червени точки, но им завиден апетит и енергия. Сега има 10 (десет) пъпки, толкоз ги изкара баща му при последното преброяване, очакваме още много, притеснява ме момента с температурата, ама... ще плачем кати ни бият, както се казва.
Не е неочаквано - "гаджето" ни, дето играят доста често ходи на градина и от там ни се падна...

Та по моя сметка за 5 месеца ще имаме 2 бр. от тези болести, дет са един път. За детската градина ще имаме солиден списък и резистентност...
Знаете, че приемам нещата с лекота, не му мисля много много, та в тоя смисъл един виц:
Пестимиста казал: По-зле не може да бъде!
Оптимиста: Може, можеее....

Хайде да си лекуваме дружно децата, аз ще давам отчет за броя пъпки, не че някой го интересува, ама така и така имам данните....

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 18:28 от Д е н и

# 171
  • Мнения: 0
Много болни дечурлига. Дени, много по-добре е, че сте я хванали шарката, че като голям е нещо страшно. Един мой приятел замалко не си замина от нея, едвам го спасиха в болницата, бяха му се инфектирали пъпките и направо се измъчи жестоко. Явор я изкара много леко, аз бях бременна с Гери тогава, но съм я карала и не беше опасно за нея. А може и някак естесвено да се е имунизирала тогава, знам ли... То ще се види.

Много внимавайте по градинките, че София е пламнала от скарлатина, а сега е и топло, така че много не се събирайте с деца. То е трудно в тая пролет, дето се е пукнала малко по-раншко явно, но поне се мийте, бършете с мокри кърпи и да стискаме палци да ни подмине.

Ани, много си ме заинтригувала и мен с тези теми - изненади.

Галюшанче - тия изненади ме размазват просто. Страхотни са тези незабравими моменти.

На Юносчето - ЧРД - здраве и успехи !

Целувки  Heart Eyes

# 172
  • Русе
  • Мнения: 526
    Хелоу!
    Да ви кажа сега каква изненада си спретнах сега-понеже все чета темичката по диагонал Embarassed, гледам пожелавате всички на Галюшана едно "честито" с много о-та, "леко да я караш" и веднага реших, че става дума за бременност! Mr. Green Даже се засилих да й честитя, ама си викам първо да се върна назад и лично да прочета за щастливото събитие Grinning
    Та, Гале, честита кола и безаварийно шофиране!
    На болните дечица и мами - бързо възстановяване! Hug
    При нас - нищо особено - ходим си на работа, Дари я гледат баба и дядо. През деня много ги слуша и им помага, но като отида да я взема настава нещо страшно! Дарито буквално подивява, така радост ли изразява, какво ли, не знам и аз, но прибирането ни винаги отнема много време и нерви... Имаме си ново любимо филмче - "Търсенето на Немо" и лягаме и ставаме с мисълта за него. Много ми е смешна Дарка като го гледа и се хваща за главата и казва "Оле, Боже, колко много рибки!" Grinning
   Други крилати фрази на нашата дъщеря:
   - "Мама отива на работа, защото трябва да купи пъзели"
   - "Мама отива на работа да купи на Дарито яйце(шоколодаво), бонбони и обувки(?!)"
   Такива работи при нас...
   Много здраве и щастие на Юнос!
   Поздрави Grinning   

# 173
  • Мнения: 480
Благодаря на всички за рецептите!
Олче и твоята ще изпробвам... Много сте хубави на снимките, а ти си особено красива - много добре изглеждаш... А мома ли чакаме?

Да дам отчет все пак - кашлицата намаля, не е като снощи на всяка минута и червен целия...
Покашля, но е съвсем друго сега. Съкратих малко илачите... Давам само Вентолин сироп на 8 часа, антибиотика, капките за нос и разбира се сока от ряпата с мед, на 3-4 часа.

Дени, искам да съм непукист като тебе... Аз запазвам самообладание, но съм си паника... Мажете ли ги с нещо пъпчиците или ги броите само...?

 Praynig Да оздравяват Мартовците, Евка и Ники!!!

# 174
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Добър вечер Grinning
Първо да пожелая на всички болни бързо оздравяване Praynig
Дени,по-добре,че Марто ги кара тези болестти сега,че като знам как се опъпчих на 18 години точно преди един купон по случай започването на новата учебна година и ми призлява Crazy
Като гледам Олчето каква елегантна бременна ми идва да си тегля куршума Mr. Greenизлишно е да казвам,че Велизар е голям чаровник.

Тъй изказах се аз,ама сега ети ви още едно предложение за нац.среща CrazyГарантирам,че хотела е на ниво-спала съм навсякъде и в къщите,и в стаите,и в апартаментите/сеньора не чете,ама дано и други да не четат Mr. Green/,кухнята е супер,а пък това,че ви перат дрехите и съхнат за кратко време е изпитано от самия сеньор на някаква сватба.Абе такаго хваля,че Жоро Вълев трЕби да ми плати.
http://www.winpalace.net/newsite/content_bg.php?m=1

# 175
  • Мнения: 4 417
Шуши-честито,а за Лондон ти завидях  Crazy Да си искараш страхотно  Peace
Да дам нова рецепта за кашлица също изпитана,прилича на тая на Олчето.
1 зюля,4-5 ореха -натрошени и сложени с костилките,4-5 финапа и чай от липа.Това се вари,прецежда и се добавя мед.Супер ефикасно е и на вкус и мирис е приятно.
Болните да оздравяват,а на Марти да се размине варицелата леко,че като знам каква гадост е ..не ми се припомня.На стари години я карах и още се стряскам като се сетя.. Tired Дени-евала за чувството за хумор.  Grinning
Сиске-Олчето се показа,хайде  и ти пак  Hug
Олче-чудесно изглеждаш  Peace

# 176
  • Мнения: 932
Колко болни дечица!!!!Моля се по-бързичко да оздравяват!!Дени,чакаме отчет!
Гале,Честито возило!Със здраве и безаварийно!ПОвече от прекрасна изненада,направо 6+ на мъжа ти!Не е голяма-много е красива!Ела да видиш нашта колко е огромна.
И като казах 6+Шуши,а честито!Надявам се,че ще го полеем Mr. Green
Благодарим,благодарим-дружно аз и децата!  bouquet  bouquet  bouquetмного сте мили! Heart Eyes
Неде,изобщо не я стимулирам с нищо,че тогава вече ще стане страшно #CrazyСлед творението на стената на дядо си в Бг,вчера е изрисувала с химикал и нашите,направо ми се доплака.Стаята има лееек напредък,ако изобщо някога успея да я подредя,ще снимам,обещавам!Да си призная честно,не извиква в мен мили чувства Mr. Green
Уна,завидях ти за режима.Не мога дори в мечтите да си представя,че Елла може да легне  часа след като е станала.В момента тук е 1 часа.Миа легна в 8,стана в 10.30 и сега си пее на играчките.Май ще прилича на сестра си от другата година чакайте една луда майка в редиците./п.п.Вече е 1.43-заспа,сама,в леглото си.Иска да спи в кошчето диването,а е вече голяма за него./
О,Бубилинке,откриваш топлата вода-родила съм се със знанието,че имам странен характер-колкото повече работа,толкова повече мързел Mr. GreenВинова си тая вечер,да знаеш-тъкмо заспиваше лапето и с тея китки магданоз Joyкарай,събудих я вече
Олче,само аз ли не мога да отворя "квадратните Laughing" снимки?утре ще опитам пак!
Кате,аз също си мислих днес-не се ли знае вече полът?
Пишете утре как са хлапенцата,мами!
Мими,нашият дежурен отговор също е:"ами тати ходи на работа за шоколадово яйце и бобони" hahaha
Айде,лека нощ,до утре

# 177
  • Мнения: 109
Хайде и ние се включваме в графата на болните деца.И при нас тръгна с лека температура  и уголемени сливици ,а сега е без темп. но със сополи и ларингит.Засега се доверявам на хомеопатката и се моля лечението да е правилно защото тази сутрин лееекинко се притесних от кашлицата му.И гласът му е един такъв "секси".По този повод реших да не го пращам на ясла поне до средата на март и сега си търсим детегледачка.От което много се притеснявам да го оставя на чужда жена,но засега се надявам една приятелка на майка ми да се съгласи,ако не направо не зная какви ще ги мъдрим.

Честито на Галя за новото возило.Безавариино шофиране. Peace

Бързо оздравяване на всички болни малчугани.

# 178
  • Мнения: 2 208
Добър ден!

Стана време май за следобедно кафе...
Аз имам нужда от няколко кафета. Ники спа доста неспокойно през нощта, на моменти трудно дишаше. Цяла нощ си поддържаше температурата, но малко преди обяд я нормализира.
За кашлицата и аз направих "лек от баба Костенурка", че "има кашлица опасна и болестта е ясна!".
Благодаря ви за рецептата.

Днес пък е толкова мрачно времето, че чак ми иде да правя компания на мечките в зимния им сън.
Опааа, чувам гръмотевици... Добре, че не ме мързеше и не излязохме да ходим при майка ми на гости.

Пожелавам ви спокоен и интересен ден!

# 179
  • Мнения: X
Е,какво става,бе хора.....запролети се и се натръшкахме масово/казвам натръшкахме,щото и аз съм се опнала и пъшкам и охкам-тоя пък се уредих с бъбречна криза/
Дано да оздравяват всички бързо и да спираме вече с оплаванията ...и да почваме само да се хвалим Praynig
Гери,при хомеопатично лечение е нормално да се позасилият някои симптоми в началото/след приема на лекарството/,пък и има един принцип,че трябва да се изкара навън какавото има/затова понякога се засилват кашлиците и сополките/...но ако продължат твърде дълго-звъниш на хомеопата и питаш...иначе и Иво имаше много секси глас оня ден......ама сега вече си крещи с нормалния/не,че и тогава не го правеше/
Танче,при Вас поне е кофти времето,та да не Ви е яд,че сте си по-къщите......да видиш тук каква пролет е .....и ми иде да се гръмна,че пак изтървах разходката на слънце.

Общи условия

Активация на акаунт