Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 81 отговора

Здравейте, момичета!  bouquet
    Не знам дали темата ми е за този подфорум. Ако не е, нека модераторите я преместят където трябва. Peace
    Искам да попитам дали някъде в България се провеждат курсове /обучение/ за дула? Ако някой знае, нека да сподели!
    Предварително благодаря!  Hug
Цитирай

София

Едва ли, защото в българските болници не се предлага дула, доколкото знам.
Дано да има де, ама се съмнявам.
Цитирай

Ммм да, дори и в частните болници все още няма тази опция.
А иначе дулата би се превърнала в перспективна и доходоносна професия.
Цитирай

Обучение незнам дали някъде се предлага. А това, че в болниците не се предлага е така. Обаче на моето раждане присъства жена която изпълнява функциите на дула/за съжаление се получи така, че не можеше да е при мен до края/ и невиждам как в една болница където разрешават присъствие/ВИП зала или както там го водят/някой ще те спре да вземеш жена която да ти помага в раждането.
Цитирай

под голямата лоза

А какво е "дула"? Thinking

(...извинявам се за въпроса, ама и чичо Гугъл е затруднен.
...само за две димящи дулА ми говори)  Crossing Arms
Цитирай

София; Дружбето

Мхм, може ли да разясните за непросветените, че ми стана интересно, а дула и на мен само за пистолети ми говори Mr. Green
Цитирай

http://activebirth.multiply.com/journal/item/5/5
ЦИТАТ:Дула е асистент по време на раждане, който подкрепя раждащата жена по различни ‘не-медицински’ начини и е с нея през цялото време - от когато и започнат контракциите до след раждането. Дулата предлага на жената емоционална и физическа подкрепа по време на родовия процес и раждането. Тя обяснява на жената медицинските процедури или намеси, когато това се наложи, за да я успокои и информира, покдрепя я емоционално, предлага и физически упражнения и/или прилага специален масаж за, за да облекчи болките й, използва най-различни алтернативни техники според обучението й и желанията на родилката. Във Великобритания и в САЩ например на т.нар. дула (жена, специално наета да помага при процеса) се плащат съответно от 200 до 600 лири и от 200 до 800 долара.
Цитирай

под голямата лоза

Мерси   bouquet
Цитирай

Ех, отчаяхте ме! Crying or Very sad
Дори и в София ли няма? Laughing
Цитирай

София

За съжаление съм почти сигурна, че няма. И в София Rolling Eyes
Ние за къде по-елементарни неща не можем още да се уредим, а за дула да не говорим. Може би като дойде време, децата ни ще имат повече опции как да изживеят раждането си Clover
   Питай за всеки случай някоя от мамите на Естествено- те са стрещали поне чужбинска дула и са по-наясно.
http://estestveno.com/
Цитирай

Току що ме "изпревариха" със съвет за Естествено  Laughing
За съжаление в БГ няма обучение за дули; то, акушерки за активно раждане едва се намират, камо ли дула!
Но ако много искаш да учиш за такава, имам разни идеи (и малко книги Wink)...
Цитирай

Варна

Тука няма перспектива за такава професия. Хората едвам събират пари за самото раждане, а едва ли и за такава услуга, която не е от много голямо значение. Ако си намерите добра болница за раждане, винаги има акушерки, които да ти държат ръката и да ти правят масажи без пари.
Цитирай

ул. "Мечтание"

Тука няма перспектива за такава професия. Хората едвам събират пари за самото раждане, а едва ли и за такава услуга, която не е от много голямо значение. Ако си намерите добра болница за раждане, винаги има акушерки, които да ти държат ръката и да ти правят масажи без пари.

Абе не съм много съгласна! Ако имаше дули в БГ, нямаше да си плащам за раждането...

А тази услуга е да е от огромно значение за такива като мен (и не не, не сме една и две)! Ако в България имаше дули, аз нямаше да се налага да лекувам психологическата си травма от ненужното си "спешно" секцио.

Но първо манталитета трябва да се промени и да престане да се гледа на раждането като на нещо отвратително, ужасно и кошмарно. Докато жените се страхуват да раждат и докато има "доктори" които да ги плашат за щяло и нещяло, наистина дулите може би няма да са на мода, а всяка родилка ще си поръчва секциото, все едно поръчва паржола за обяд! Жалка история, мен ако питате...
« Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 23:24 от Lady Frost »
Цитирай

Научих нещо ново. Не съм знаела никога какво е "дула"  Laughing
Цитирай

Мдаа, и аз не знаех какво е "дула". Благодаря за разяснението.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 81 отговора