Смяна на адресна регистрация

  • 2 212
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Адресната регистрация на мъжа ми се води в друг град,а трябва да си извади международен паспорт.Дали от София ще може да си я смени или ще трябва да ходи там,където се води и да сменя?Мерси Hug

# 1
  • Мнения: 267
не,може и от софия да си извади  Peace

# 2
  • Мнения: 126
Темата е стара. но се надявам някой ако има информация да пише Simple Smile Намерих и още една подобна https:// http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341863.0 но все пак ще обясня проблема, който имам.

Значи бях студентка в Пловдив (иначе съм от Враца) и живеех в общежитията. Адресната ми регистраия е била сменена с адреса на общежитията, аз дори и не съм разбрала. Но проблема дойде, когато си смених личния лекар и новият, който си бях избрала каза, че документите ми не се приемат. Трябва личния ми лекар да е в Пловдив, тъй като адресната ми регистрация е там. А аз вече съм завършила и живея на Враца. Ако някой знае при такива случаи къде трябва да отида за смяната- в Общината или е МВР. Благодаря предварително, ще ми спестите голямо лутане Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 17:10 от ellie.stoychovska

# 3
  • Мнения: 4 916
... Ако някой знае при такива случаи куде трябва да отида за смяна- в Общината или е МВР. Благодаря предварително, ще ми спестите голямо лутане Simple Smile

В Общината.

# 4
  • Мнения: 126
Благодаря. Утре ще отида и ще видя какво ще направя Simple Smile

# 5
  • софия
  • Мнения: 25 201
Ако живееш под наем или жилището не е твое, собственикът попълва декларация, че е съгласен ти да си записан на адреса, който декларираш. Не съм сигурна, но ако си под наем, може би трябва да представиш копие от договора.

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 18:26 от zvanche

# 6
  • Мнения: 27 524
Адресната ми регистраия е била сменена с адреса на общежитията, аз дори и не съм разбрала.

Смяната на адресната регистрация става лично и с подпис. Как може да ти е сменена без да разбереш?  newsm78

Иначе трябва да отидеш в общината, да, в отдел Есграон.

# 7
  • Мнения: 72
Ако живееш под наем или жилището не е твое, собственикът попълва декларация, че е съгласен ти да си записан на адреса, който декларираш. Не съм сигурна, но ако си под наем, може би трябва да представиш копие от договора.

Трябва да отидеш в общината, плащаш 5 лв за 2 бланки и само с лична карта подаваш документите там. Не ти трябва копие на нищо, постоянният адрес е по желание на гражданина, колкото и странно да звучи. Ако си сменяш постоянния адрес трябва да си смениш и личната карта в полицията, а ако си сменяш само настоящия не е необходимо

# 8
  • Мнения: 27 524
постоянният адрес е по желание на гражданина

Защо да е странно? Съвсем нормално и правилно е  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 589
Ако живееш под наем или жилището не е твое, собственикът попълва декларация, че е съгласен ти да си записан на адреса, който декларираш. Не съм сигурна, но ако си под наем, може би трябва да представиш копие от договора.

 Не ти трябва копие на нищо, постоянният адрес е по желание на гражданина, колкото и странно да звучи.
А не се ли иска вече копие на акта за раждане? newsm78
 Иначе знам,че искат декларация за съгласие на СОБСТВЕНИКА на жилището.

# 10
  • Мнения: 72
аз сменях адр. регистрация миналата седмица в софия, нищо не ми поискаха

# 11
  • Мнения: 4
Аз също искам да попитам,ако някой е по-запознат.По лична карта се водя в друг град и искам да я сменя с постоянен адрес в Пловдив.Жилището е на приятеля ми.Той трябва ли да попълни такава декларация и къде?Благодаря предварително!

# 12
  • Мнения: 72
Здравей, моята адресна беше в Пловдив, и си я промених в София, под наем живея и не са искали никакви декларации.
Аз даже се възмутих как е възможно, всеки може да се регистрира на адреса на твоя апартамент например.

# 13
  • Мнения: 4
Благодаря!

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 201
Ако живееш под наем или жилището не е твое, собственикът попълва декларация, че е съгласен ти да си записан на адреса, който декларираш. Не съм сигурна, но ако си под наем, може би трябва да представиш копие от договора.

Трябва да отидеш в общината, плащаш 5 лв за 2 бланки и само с лична карта подаваш документите там. Не ти трябва копие на нищо, постоянният адрес е по желание на гражданина, колкото и странно да звучи. Ако си сменяш постоянния адрес трябва да си смениш и личната карта в полицията, а ако си сменяш само настоящия не е необходимо

Аз също искам да попитам,ако някой е по-запознат.По лична карта се водя в друг град и искам да я сменя с постоянен адрес в Пловдив.Жилището е на приятеля ми.Той трябва ли да попълни такава декларация и къде?Благодаря предварително!

Точно преди 2 седмици мъжът ми трябваше да си смени адреса, за да правим паспорт на малката и понеже апартаментът е на мое име не му приеха документите докато не отидох и не попълних въпросната декларация за съгласие, която я прикачиха към неговия формуляр за настоящ адрес. Когато аз се регистрирах, във формуляра има графа за собственост на имота, на който декларираш, че живееш. Говоря за настоящ адрес. Не мисля, че за постоянен е различно. От написаното съдя, че в различните районни администрации е различно, но и аз смятам, че не е редно да можеш да се регистрираш, където пожелаеш, без да докажеш съгласие на собственика. Самата бланка за адресната регистрация е 0.50 ст., а таксата за услугата - 2.50 лв. И двата формуляра се подават на гише ЕСГРАОН в районната администрация по местоживеене. Това е в София.
При промяна на постоянния адрес е задължително в рамките на 1 месец да си извадиш нова лична карта.

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 19:28 от zvanche

Общи условия

Активация на акаунт