когато....

  • 3 066
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Тази тема твоя ли е?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368859.0

# 16
Да.
Всъщност от там тръгна всичко.....

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Значи там съм ти писала...

# 18
  • Мнения: 26
Не искам да те плаша, но при целия този стрес се отделя доста адреналин и кортизол, които оставайки в организма са силно токсични. Не случайно казват, че това е болеста на 21век. Моят съвет е да се опиташ да бъдеш малко повече физически активна, за да предолееш стреса. Чисто психически, нокой неможе да ти помогне ако ти не си помогнеш сама.

# 19
Опитвам повярвай ми!
Много е трудно. Никжога в живота си не съм се стремяла да съм толкова позитивна колкото сега. Сега ми е цел, фикс идея ми е да съм щастлива въпреки всичко за да променя всичко. Защото вярвам че позитивизма може да промени ежедневието ми. Просто понякога сякаш по неприятни начини, разбирам че всъщност възможностите ми са доста ограничени...

# 20
  • Мнения: 702
Когато всичко тръгне надолу - не поглеждай към дъното, а вдигни глава и се взри в небето!
Когато небето е 4ерно - помечтай и ще видиш звездите! Ще си спомниш, че някога си имал мечти, които може да не си изпълнила, но те са те изпълвали!Създай си други сега! Когато всичко и всеки се разпада пред очите ти няма друга истина освен, че нищо не се губи в природата, то само променя своята форма!
А сега по същество: За 3 години погребах много скъпи за мен хора, включително и татко си! Имала съм много дупки в живота си, от които сама не знам как съм излязла! Приятели са ме зарязвали в най-тежките за мен моменти! Тогава човек разбира много за себе си и други! В продължение на една година гледах как баща ми умира и нищо не можех да направя! Той не знаеше с каква диагноза е и трябваше всеки ден да му ссе усмихвам и да му казвам 4е 6те оздравее! И разни такива не6та!
Но мила...Живота е шарен и бурен, както се казва "сурав и курав", нима ти ще се оставиш да те сма4ка?! Затова ли си живяла половината на едни 100години(ако става въпрос за теб), за да се оставиш да те сма4ка!?
Я се стегни! Я майната им на всички беди! Ти ще ги преминеш! Какво като са трудни?! Ти да не си слаба!?
Пази се и късмет! Силните се борят с хаоса!Вдига6 глава и се усмихваш!Не е лесно, но когато се научи6 да го правиш, няма да има нещо, което да те уплаши, защото пред една усмивка, много лоши неща падат!

# 21
Прекрасни думи!
Дано ги приложа на практика.

п.п. Половината на половината...тоест на 25 съм. Confused

# 22
  • Мнения: 26

Та кой е казал, че трябва да е лесно. Най-трудно е човек да се пребори със себе си, със собствените си страхове и демони. Много ще е трудно повярвай ми, но успееш ли светът ще изглежда по съвсем различен начин. Това което искам да кажа е просто да не се отказваш и да се бориш. Като усетиш, че започваш да се скапваш - биеш си два шамара и продължаваш. И послушай съвета ми, започни да спортуваш, там ще изразходваш доста от негативната енергия. Питай патило, не питай старило  ooooh!

# 23
За спорта това е идея, отдавна си го мисля, ама нямам нито условия нито време.

# 24
  • Мнения: 372
Майка ми в такива моменти ми казва: "За да се оправи нещо и да се случи нещо хубаво, първо трябва всичко да се обърка"....
Съвет: Не се оставяй на лоши мисли постоянно, опитай да мислиш позитивно, повече хубави емоции, разходки, помогни си ако трябва с някакви хапчета /има и билкови/; Иначе човек може да полудее в този пълен с проблеми живот, и в един момент да се окаже че не сме способни да се радваме на децата си.

# 25
  • Мнения: 702
И аз съм на 25 Simple Smile Много ти е рано да се отчайваш:)
Горе главата!Трудно е, но не е непостижимо. Казвам ти го от опит Simple Smile

# 26
  • Мнения: 46
Когато всичко тръгне надолу......
Когато си на половината от половината на едни 100 години.....
Когато за един месец преживееш загубата на родител, и след това всичко тръгва надолу....всичките ми близки са с някакъв здравословен проблем сега.....и най- много се притеснявам за майка си....Струва ми се че измъкване няма....
Особено след като ми казват че...:" едно зло никога не идва само"...
Как да се справя????? Не издържам. Имам чувстото че лошото ни повлича.....Има ли измъкване...


проба,
Всеки има много тежки моменти в живота си и знам,че е трудно да ти бъде даден кураж,но наистина трябва сама да вдигнеш глава и да намериш сили да продължиш,най-малкото заради децата си (ако маш такива),заради майка си,заради всички,които те обичат.Има толкова много хора,които не искат да виждат сломена и тъжна.Светът е хубав,стига да се отворим за хубавите неща!
Мисли положително!     bouquet
Искрено ти пожелавам всички да бъдете живи и здрави!
Успех!!!

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 09:28 от Just The Real Me

# 27
  • Мнения: 8
Миличка,напълно разбирам,как се чувстваш.Когато на човек му се случи нещо такова,е съвсем нормално да загуби вяра.
Преди 6 години на 12 декември си говорих с мама по телефона за това,как ще се прибера за празниците и как ще празнуваме.На следващия ден-13.12(петък) нея вече я нямаше.Внезапно.Инсулт.Имах чувството,че целият ми свят се разпада.Но...трябваше да изглеждам силна.Заради баща ми,заради брат ми,който тогава беше на 16,заради баба и дядо.Един месец стоях при татко и си позволявах да плача само,когато съм сама.После трябваше да се върна към ежедневието.Чакаха ме още 4 държавни изпита,трябваше да си търся работа.Да,обаче не беше толкова лесно.Мъката ме връхлетя с пълна сила.
Скъсаха ме на 2 от изпитите,обраха ме в автобуса и изобщо ми се случваха само гадни неща и съвсем губех почва под краката си.
До един момент,в които просто поредицата спря.Завърших,намерих си работа дори без да се налага да търся.Дълго време естествено се чудех,какъв е смисъла от всичко.Дълго времв живях в постоянен страх,че ще се случи нещо с някой близък.Все още от време на време ме обхваща паника.Но мисля,че това е нормално.Всеки се притеснява за близките си.
С годините осъзнах,че животът е твърде непредвидим.И не е разумно да се живее в постоянен страх.Всичко е възможно да се случи с теб или близките ти.Важното е докато сме тук на земята да дадем всичко от себе си ,за да бъдат хората,на които държим ,щастливи.Да се радваме на миговете с близките ни хора и да правим ,каквото можем за тях.
Безсмислено е да изпадаме в излишна параноя.Ако мислим,че животът е гаден,защо раждаме,защо обичаме.
С две думи,че стана много дълго.Не можем да контролираме всичко в живота.Но можем да даряваме с любов и щастливи мигове хората,на които държим.за това си струва човек да се стегне и върви напред.
Пожелавам ти успех и много прекрасни моменти! Simple Smile

# 28
Когато всичко тръгне надолу......
Когато си на половината от половината на едни 100 години.....
Когато за един месец преживееш загубата на родител, и след това всичко тръгва надолу....всичките ми близки са с някакъв здравословен проблем сега.....и най- много се притеснявам за майка си....Струва ми се че измъкване няма....
Особено след като ми казват че...:" едно зло никога не идва само"...
Как да се справя????? Не издържам. Имам чувстото че лошото ни повлича.....Има ли измъкване...



Едно зло не идва само, затова отвори широко вратите си и го посрещни, както трябва. После ще дойдат по-добри дни. Опитвам се да цитирам книга на Димитър Талев, цитатът не е съвсем точен, обаче и за мен се е оказвал верен. Важното е да знаеш, че след това задължително идва доброто. И да не треснеш вратите си точно пред него.

# 29
Благодаря ви, за пореден път се убеждавам че това е мястото което може много да ми помогне в трудни моменти.
А когато е много тежко, всяка добра и позитивна дума има голямо влияние.
Даже започнах да си мисля и да още едно детенце Heart Eyes
Всъщност отдавна го искам, но напрежението беше много голямо. Пък сега започнах нова работа и то при мъжа си...ще замествам едно момиче от фирмата му което излезе в майчинство:))))Та майй ще поизчакаме а нямам търпение:))))
Хем искам хем не ми стиска:))

Общи условия

Активация на акаунт