Дави се от силна струя

  • 878
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Напоследък струята на млякото стана много силна, почти за всяко кърмене, детето се дърпа и пищи. Предварително изцеждам и пак е много силна, като изцедя повече пък не стига млякото. При кърмене заемам невъобразими стойки - легнала, а бебето го държа изправено от страни - така успява да изпие малко, ама пак си е мъка. Около 10 пъти прекъсва за да реве, да се дави или да бърша течащо мляко. Има ли как за се оправят нещата? А исках и да питам дали нощем трябва да се буди бебето за да го кърмя? Спи от 8-9 до 5 сутринта. Гърдите се препълват , но това може ли с нещо да навреди?

# 1
  • Мнения: 657
Миличка, и ние имахме такъв проблем със силна струя, питала съм, ама общо взето никой не можа да намери решение. Rolling Eyes Докато не се научи да суче по-бързо и да преглъща по-бързо, все се давеше и спираше да суче, за да кашля, а аз я тупах по гръбчето. Когато я кърмех легнала (и тя легнала до мен) сякаш бяха малко по-добре нещата. После пък започна да й излиза мляко от носа дори. И за това не се намери решение, отмина от само себе си. Thinking
Ако спи, не я буди, според мен. Щом е спокойна, значи всичко й е наред. Peace Моята бебка започна да спи от 21 до 6 сутринта в 3ти месец. При мен гърдите също се препълваха и ставах да цедя. Постепенно спряха да се наливат така и сега вече го няма този неприятен момент. Wink
 Hug

# 2
  • Мнения: 731
Моето решение на същия проблем беше да лежа по гръб, а бебето да лежи върху мен и така да суче  Peace Дано скоро да се оправите  Praynig

# 3
  • Мнения: 494
Или буди бебето или се цеди през нощта, може да направиш мастит

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Моето решение на същия проблем беше да лежа по гръб, а бебето да лежи върху мен и така да суче  Peace Дано скоро да се оправите  Praynig

Това е позата, която се препоръчва за силна струя. Аз лично първо слагам бебката на гърдата и после се плъзвам назад до почти легнало положение. Така ползвам гравитацаята и млякото не пръска така силно в гърлото на бебето. Иначе и на нея й излизаше през носа мляко. Много неприятно изживяване.

Общи условия

Активация на акаунт