1000 начина да живеем по - добре.

  • 1 541
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Днес ще представят книгата ,,1000 причини да се гордеем че сме българи ".
Извинявам се предварително ако заглавието може да не е точно.
Но аз знам 1000 причини да не се чувствам комфортно в собствената си държава.
След като ние сме държавата , мисля че е време за промяна.Това е мое лично мнение.
Никога не съм работила или живяла в чужбина , но непрекъснато чувам - това в нормална държава не може да се случи.
Тогава има неща които сме длъжни да променим за да станем ,, нормална държава ".
Преди няколко дни в един турски сериал ставаше дума за разни имоти.Героите разнасяха документи за собственост , и в единия край на нотариалния акт за една от къщите имаше снимка на собственика.
Е,  след като в България има толкова много измами с имоти защото не се приложи това.
То ще почнат с това че таксите ще се увеличат , че измамниците имат фалшиви пари и карти и че един нотариален акт ли няма да изфабрикуват.
Но когато човек не иска да направи нищо , оправдания много.
Моето първо предложение е : документите за собственост да бъдат защитени , както личните.
Сега сте вие.....

# 1
  • Мнения: 274
Има неща, които съм твърдо против да се променят като в "нормалните държави". Например цената на алкохола в баровете и възможността да си пушиш, докато си гледаш Ливърпул - Челси в някой готин пъб.

# 2
  • Мнения: 2 716
Катаджиите да се заменят със скенери.

# 3
  • Мнения: 24
Джоджо, ако това те успокоява, аз пък съм живял и в България и в чужбина и се чувствам еднакво некомфортно навсякъде...както ми каза една приятелка "бремето да носиш по-голям интелект, отколкото можеш да понесеш"...иначе това със снимката на нотариалния акт е яко, така ще си разглеждам нотариалните актове с още по-голям кеф  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 821
Тогава има неща които сме длъжни да променим за да станем ,, нормална държава ".
Аз не изхвърлям боклуци на улицата. Искам и другите да не го правят. Как според теб това ще се поправи? Аз ще ти отговоря. Никак!

# 5
  • Мнения: 654
Права си МамиБлю.
Но надеждата умира последна.
Вчера направихме един опит със съпруга ми: понеже се движим непрекъснато с автомобил , решихме - днес ще спазваме стриктно правилата за движение.Просто нямам думи да опиша какво беше.
Маркировките на пътя водят до трета глуха , другите водачи ни свиреха като на рали, пешеходците гледаха стреснато да минат или не.Кошмар.

# 6
  • Мнения: 372
Защо да не може, винаги може да бъде направено, така че правилата да бъдат спазвани. Общината може да организира определен брой хора - доброволци, които могат да заснемат нарушителите. Тези, които си хвърлат боклука, тези които паркират по рампите за инвалиди и майки с колички, тези които си разхождат кучетата по детските площадки и училища. Да им се налагат глоби и да се събират най-важното.

# 7
# 8
  • Мнения: 372
Ужасно, ама хубаво де, защо никой от живущите или работещи там не са известили община или просто не са разкарали колата за скрап? То не може и само на общината да се чака.

# 9
# 10
  • Мнения: 12 662
Слуховете за нормалните държави са силно преувеличени.
И каквото е постигнато, то е с финансови мерки. Което не пречи на добре възпитаните чужденци, като дойдат в България да се държат като прасета.

# 11
  • Мнения: 234
За съжаление от прочетената статия ми става още по-тъжно. Но все пак - много неща не зависят пряко от нас самите, но много неща зависят само от нас.
Можем да спрем да минаваме на червено и когато тълпата тръгне, ние просто да останем.
Можем да чистим по график входовете си - точно както трябва да го правим, а не да имаме "друга по-важна работа"
Можем да сигнализираме, когато видим нередност, било то за това, че са ни метнали с 200 грама на женския пазар или с това, че шофьора на трамвая слуша чалга до дупка и псува наляво и надясно.
Можем да си слагаме боклучетата в джоба докато видим кофа, а не да ги хвърляме където ни падне.
Можем да не се качваме по обществените тоалетни като на клекало, защото май няма смисъл от подобни упражнения.
Можем да си събираме мръсотиите след нашите домашни любимци, точно както го правят по Света.
Можем да не крадем ток от общото табло на входа.
Можем да се опитваме да изхвърляме боклука си разделно.
Можем да отидем и да гласуваме, когато ни дават възможност да го направим.
Можем да не бързаме толкова и да не се ръгаме по улиците.
Можем да сме по вежливи и по-усмихнати. Дори да не ни се усмихва, когато свикнем да го правим по-често, ще ни стане и по ведър живота.
Та по принцип можем да променим някои неща.... newsm78

# 12
  • Мнения: 654
Добре де, боклука явно ни е голям проблем.
Не може всички в ,,нормалните държави" да са възпитани и чисти.
Там как е решен въпроса ?

# 13
  • Мнения: 577
Добре де, боклука явно ни е голям проблем.
Не може всички в ,,нормалните държави" да са възпитани и чисти.
Там как е решен въпроса ?

Има кой да контролира и  глобява. Пример: братовчедка ми в Германия си хвърля дъвката на земята след 100метра я настига човек и и казва 50евро глоба за хвърлена дъвка Няма ама аз не съм и прочие платила си е и се е върнала да си я изхвърли в кофа.
А например на Боровец и да имаш огромното желание да си хвърлиш боклука в кошче такива липсват. Даже съм се чудила на хотелите как не ги дразнят разхвърляните бутилки и обелки от вафли и сандвичи.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Добре де, боклука явно ни е голям проблем.
Не може всички в ,,нормалните държави" да са възпитани и чисти.
Там как е решен въпроса ?

С наличие и силно присъствие на държава, а тук такава просто липсва.

Общи условия

Активация на акаунт