Раждане "полудевствена"

  • 6 685
  • 52
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Здравейте мили мами.
Сигурно заглавието на темата леко ви е очудило затова бързам да се изясня. Преди време при един от редовните ми прегледи при гинеколог той ми каза, че съм от онази група жени (20-30%) при които девствената ципа не се разкъсва по време на първия полов акт или след това и е много еластична. А разкъсването става при първото раждане. Термина "полудевствена" е измислен от моя гинеколог, който е голям шегаджия между другото Simple Smile и каза, че не би трябвало да имам проблеми при раждането.
В момента съм в 13 г.с. и за сега съм решила да раждам по нормален начин. Има ли други като мен, които са родили и имали ли сте проблеми при раждането?

# 1
  • Мнения: 1 155
Много ми хареса заглавието ти!  Joy Joy Joy Wink

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
При раждането болката е от контракциите, докато получиш пълно разкритие. При напъните, когато бебето излиза, тъканите са под такъв натиск, че повечето жени не усещат, че им правят епизиотомия, демек, че ги рязват...
Доразкъсването на ципата няма и да го разбереш, вярвай ми...

# 3
  • Мнения: 1 691
Няма да имаш проблем  Simple Smile спокойно. При мен разкъсването на ципата също не стана от първия път, а чак след няколко години, за малко като нищо да откарам до раждането. И до самото раждане да беше останала, наистина никакви проблеми няма. Даже ми се струва (може и да си внушавам), че поради тази еластичност родих (нормално раждане) много бързо и безболезнено.
Лека бременност и хубаво раждане ти пожелавам.

# 4
  • Мнения: 527
Не мисля, че ще имаш проблеми  Peace
Не съм откарала до раждането си "полудевствена", но и при мен разкъсването на ципата стана след 1 година  Crazy

# 5
  • Мнения: 9 973
При раждането болката е от контракциите, докато получиш пълно разкритие. При напъните, когато бебето излиза, тъканите са под такъв натиск, че повечето жени не усещат, че им правят епизиотомия, демек, че ги рязват...
Доразкъсването на ципата няма и да го разбереш, вярвай ми...
много точно описано,просто няма какво още да добавя

# 6
  • Мнения: 6 274
Няма да имаш проблеми, даже няма и да разбереш...  Peace

# 7
  • Мнения: 2 960
При раждането болката е от контракциите, докато получиш пълно разкритие. При напъните, когато бебето излиза, тъканите са под такъв натиск, че повечето жени не усещат, че им правят епизиотомия, демек, че ги рязват...
Доразкъсването на ципата няма и да го разбереш, вярвай ми...
много точно описано,просто няма какво още да добавя
и аз съм на това мнение. PeaceБременей си спокойно -накрая всичко ще е наред-не по различно от при другите мами!!!
А иначе е гот ,че деФтора ти е такъв шегаджия Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Не вярвам това по какъвто и да е начин да повлиае на раждането ти...осмвен ако не е тооолкооова еластична, че и бебето да не успее да я скъса Laughing Laughing Laughing

Не се притеснявай Wink

# 9
  • Мнения: 4 490
Нямам такива познати, поне никоя не е споделяла подобно нещо. Успех, сигурна съм, че няма да има проблеми!   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 013
Сигурна съм че всичко ще мине добре и няма да имаш проблеми!
Пък след раждането вече ще си НЕдевствена  Mr. Green
Обаче заглавието ти направо трепе рибата  hahaha Joy

# 11
  • Мнения: 2 172
Добре де,нали трябва да се прави преглед за разкритие постоянно.Как ще стане номера,пак през ципата ли  Thinking Аз си мисля,че доктора трябва да я скъса,за да освободи път за бебето и въобще да има отвор.Незнам колко е дебела тази ципа,ама щом не се е скъсала досега надали е хипер тъничка  Thinking

# 12
  • Мнения: 2 521
Заглавието ти страшно ме развесели LaughingОбаче веднага си помислих какво ли ще е ако пък родиш секцио.Тогава ще бъдеш полудевствена с дете Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 723
Е, щом си полу- няма да имаш проблем.
Виж, ако беше съвсем девствена- тогава лошо. Whistling

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Заглавието ти страшно ме развесели LaughingОбаче веднага си помислих какво ли ще е ако пък родиш секцио.Тогава ще бъдеш полудевствена с дете Simple Smile
И аз за това се замислих  Joy

Общи условия

Активация на акаунт