Има ли във форума някой,който работи във Райфайзенбанк?

  • 6 057
  • 33
  •   1
Отговори
та това ми е въпроса - има ли тук някой,който работи във Райфайзенбанк?

# 1
  • Мнения: 51
 Аз също се интересувам!

# 2
# 3
  • Мнения: 51
 Защо в целия свят лихвения процент пада, а вноската, която трябва да внеса този месец по ипотечния си кредит в евро е нараснала за пореден път с 20 евро????

# 4
  • София
  • Мнения: 830
Болна тема. Ще следя...
Но мисля, че това е политика на фирмата, а не решение на конкретния служител. Въпреки всичко ни дължат някакво обяснение.

# 5
# 6
  • Мнения: 674
Те са мошеници затова вдигат нон стоп лихвите.
Моята банка от 2006г. с една стотинка не са ми вдигнали лихвата!!! Wink Peace

# 7
  • Мнения: 10 568
Те са мошеници затова вдигат нон стоп лихвите.
Моята банка от 2006г. с една стотинка не са ми вдигнали лихвата!!! Wink Peace
Коя в банката?

а за Райфа - четох в един иконом.форум, че банката майка "иска пари", а те нямат достатъчно, тъй като са раздали много кредити и сега трябва от някъде да ги набавят:
1) депозити, по които предлагат висока лихва;
2) вдигат лихвите по кредити и за да си компенсират високите лихви по депозитите.

# 8
  • Мнения: 123
Моята банка от 2006г. с една стотинка не са ми вдигнали лихвата!!! Wink Peace
И при нас е така.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 161
Те са мошеници затова вдигат нон стоп лихвите.
Моята банка от 2006г. с една стотинка не са ми вдигнали лихвата!!! Wink Peace
Коя в банката?

а за Райфа - четох в един иконом.форум, че банката майка "иска пари", а те нямат достатъчно, тъй като са раздали много кредити и сега трябва от някъде да ги набавят:
1) депозити, по които предлагат висока лихва;
2) вдигат лихвите по кредити и за да си компенсират високите лихви по депозитите.

Абсолютна истина! Мой близък работи там и шефовете почти принуждават всеки служител да омае по 5-6 близки и познати да си оставят парите на срочните им депозити. Наистина банката е закъсала.

# 10
  • Мнения: 312
Запис, че и аз имам заем там.

# 11
  • Мнения: 51
  Най-странното е, че днес ми се обадиха от Райфайзен да питат кога ще си захраня сметката, защото имам годишна такса за управление в размер на 80 евро, която няма нищо общо с повишението  на лихвения им %.  Shocked А за лихвения % пак разбрах случайно-никой не смята за необходимо да те уведоми.
  Утре отивам в някой от клоновете да ми обяснят по-подробно.Явно и аз като много други не съм прочела внимателно договора.

# 12
  • Мнения: 10 568
Освен нови лихвени %, имат и нова тарифа за банкови услуги. Естествено всички са поскъпнали, доколкото разбрах тегленето от чужд банкомат е 70ст. Преди беше 20ст.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 549
Нас ежеседмично ни нахлуват техни служтели в офиса. Днес изгоних поредната група, защото бяха доста напористи, граничещи с нахалството, а аз готвех спешен проект за 4 млн.лв. Вместо да си правят реклама, то излиза антиреклама. Най-големият куриоз беше, когато за 3 дни дойдоха 5 пъти по 2 души все различни. + множество оферти на фирмените имейли поименно.  Rolling Eyes Crossing Arms ooooh!. Толкова ли не могат да си разпределят зоните, адресите и прочее и да имат комуникация по между си, че да се излагат така. В същото време не предоговарят лихвите по депозитите, когато са по-изгодни за вложителя, а лихвите по кредитите ги вдигат с уведомителен смс (това със смс-а е номер на УниКредит). Много скапана банка е Райфайзен в БГ според мен, ама то дето вика един литературен герой "Всичките са маскари ... на маймуни ни направиха". Сори за спама, ама много ми паднаха в очите. Naughty

# 14
  • Мнения: 413
миналата седмица даваха едно икономическо прадаване по ОРФ1 за Райфайзен банк, като споменаха, че тя реализира загуби от инвестициите си в Източна Европа /имаха предвид България/. Загубите идвали от курсовата разлика. И мероприятието, което предприемат, е да "спрат инвестициите" - нищо друго не споменаха, даже и въпросното не ми стана много ясно.
  та затова може би са ти вдигнали вноската с 20 евро, за да балансират загубата от разликите в курса  /предполагам/

Общи условия

Активация на акаунт