Мога ли да давам макарони за закуска на бебе на 7,5 месеца?

  • 11 712
  • 25
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
И аз имам един въпрос : Мога ли да давам макарони за закуска на бебе на 7,5 месеца?Сварени с Ам и овче сирене.Извинявам се, ако има подобна тема.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
А захранила ли си с глутен?Нали знаеш че АМ не се вари?Всъщност ми се вижда рано,но все пак дай инфо кога е захранено бебето.Според мен само мляко/АМ,кърма/ за закуска е достатъчно все още.

# 2
  • Мнения: 2 960
Абе ,че можеш -можеш.Аз обаче също мисля ,че все още закуската е по -добре да си е Адаптето.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Да, в началото на 7 месец въведох глутен, а днес му дадох пюре с макарони и от там ми хрумна идеята.Иначе той не е кърмен почти и е захранен на 4 месеца.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По-добре кус-кус може би.

# 5
  • Мнения: 959
Щом е захранено детето, ако ги харесва, можеш да му даваш.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Можеш по принцип. Съветвам те да ги трошиш преди сваряване, после ще ти е трудно да ги мачкаш.

# 7
  • Мнения: 6 713
Не вари макароните с АМ!  Peace

# 8
  • Мнения: 2 334
Можеш.Аз дадох кус кус и спагети на 7-8 месеца,а макароните са на същата основа така че според мен не е проблем да дадеш  Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
давах кус-кус

# 10
  • Мнения: 107
Щом си въвела глутена можеш,но не е ли по добре да из4акаш малко.Тази закуска ми се вижда тежка за вашата възраст. newsm78  chef

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш да даваш Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 12 051
Имай предвид, че тестото за повечето макаронени изделия се приготвят с цели яйца. Преди да ги дадеш виж на опаковката какво е съдържанието, защото освен яйца може да има и други неща, с които не си захранила. Иначе има разни видове и форми паста на Плазмон и освен, че в тях няма яйца с обогатени с витамини. Peace

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Благодаря ви за съветите.Ще гледам добре по етикетите и ще потърся тези на Плазмон, защото не мисля скоро да въвеждам яйца.
Първо ще почна с попарка, а после ще редувам понякога, защото знам че децата не харесват ако ги хранят с 1 и също всеки ден.

# 14
  • Мнения: 1 197
Мисля,че е рано,за каквато и да е закуска различна от АМ. PeaceЗа протокола малката все още закусва или АМ или кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт