Майстор на камин

  • 3 168
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да си сложа камина в новото жилище. Някой може ли да препорача добър майстор? Не искам да е зидана, по-скоро с камера.

Благодаря предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 721
а за кой град става въпрос

# 2
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Не знам майстор на камини, но мога да дам една идея, която наистина върши работа. Става дума за зидана камина. Едната ни е така направена, че като се чисти пепелта, тя пада в специално казанче (вградено в пода на камината). Почистването на казанчето става от вън (от къщата). Много е чисто наистина. А самото запалване става с газ. Ако някой се интересува, ще го снимам и ще му го изпратя.

# 3
  • Мнения: 417
Не знам майстор на камини, но мога да дам една идея, която наистина върши работа. Става дума за зидана камина. Едната ни е така направена, че като се чисти пепелта, тя пада в специално казанче (вградено в пода на камината). Почистването на казанчето става от вън (от къщата). Много е чисто наистина. А самото запалване става с газ. Ако някой се интересува, ще го снимам и ще му го изпратя.

Аз се интересувам! Laughing
И аз искам зидана камина , че ми омръзна със сегашната ни вече от мръсотия.  Какви тухли използвахте? Колко парички ви излезна?
Много въпроси станаха , ако искаш на лични да не се отклоняваме от темата.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 10:08 от Нинка-Малинка

# 4
  • Мнения: 1 426
чакам зиданата камина с газ

# 5
  • Мнения: 123
чакам зиданата камина с газ
И аз.

# 6
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Както казах камината е зидана само запалването е с газ. Ако си представите пода на камината ( вътре в горивната камера). На около 10-15 см има еда тръбичка,с дупки ( изпълнява ролята на горелка), по която се пуска газта. Като се запалят дърветата се спира газта. Не знам колко струва и кой я е правил, купихме къщата така. Описах я защото наистина поне ртук никъде не съм въждала това да го нарека "чкемедже" за пепелта.

# 7
  • Мнения: 1 426
това чекмедже за пепелта е характерно за Бг камините ( те не са на нивото на пода и над около 30см над пода, а дъното им е решетка и през дупките падат пепел и по дребни въгленчета), докато западните камини започват от пода, обаче запалване с газта ми е интересно.

# 8
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Чекмеджето за пепел ( това което съм въждала в България) е на лицевата част на камината. Това което аз описвам е вградено в пода на камината, има си отвор на пода на камината, през който избутваш пепелта, но самото вадене на пепелта от чекмеджето става извън къщата( на външната страна на камината (респективно къщата) има вратичка и от там си измъкваш чекмеджето).

# 9
  • Мнения: 1 426
това става само ако комина е на външната стена, още повече че на запад правят комините и камините като залепени на външната стена (извън къщата), а тук повечето са със вътрешни комини.

# 10
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Да камината ни е залепена на външната стена, но си е вътре в къщата.

# 11
  • Мнения: 223
Аз познавам майстор на зидани камини,но незнам да прави зидана камина с газ.Ако някой се интересува да ми пише на лични ще помогна с каквото мога.Гарантирам за майстора

Общи условия

Активация на акаунт