Пирогов и престой ?

  • 28 859
  • 230
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
не се заяждам,в частната подписваш декларация ,че доброволно даваш пари,заради луксозната обстановка,в която сте,ти и детето.и разбира се пациентите си го прави ,това с рушветите,защото си мислим че като пуснем нещо под масата и ще ни обърнат повече внимание.някак си си купуваме спокойствие.когато бях бременна с дъщеря си,при силен кръвоизлив ,ме свалиха в предродилна зала.докарват момиче на около 16 ,от турски произход.раждането е секцио,обаче чак сутринта,ще дойде екипа.шашнатия татко и майкката на момичето ,говорят със сестрата.след половин час подават 100-тачка,боцкат ревящото от болка момиче ,и то се успокои.обаче след час се почва ново реване,и то какво.влиза майката,пак подава нещо ,и пак боцкат девойката.така 4-ри пъти за цялата нощ.накрая сестрата казва на акушерката-повече но-шпа не мога да бия.акушерката пък я успокои ,че след два часа екипа ще дойде,така че квото могли са направили.мисълта ми е следната,но-шпато струваше на момичето ,точно 400 лева.

# 61
  • Мнения: 1 343
не се заяждам,в частната подписваш декларация ,че доброволно даваш пари,заради луксозната обстановка,в която сте,ти и детето.и разбира се пациентите си го прави ,това с рушветите,защото си мислим че като пуснем нещо под масата и ще ни обърнат повече внимание.някак си си купуваме спокойствие.когато бях бременна с дъщеря си,при силен кръвоизлив ,ме свалиха в предродилна зала.докарват момиче на около 16 ,от турски произход.раждането е секцио,обаче чак сутринта,ще дойде екипа.шашнатия татко и майкката на момичето ,говорят със сестрата.след половин час подават 100-тачка,боцкат ревящото от болка момиче ,и то се успокои.обаче след час се почва ново реване,и то какво.влиза майката,пак подава нещо ,и пак боцкат девойката.така 4-ри пъти за цялата нощ.накрая сестрата казва на акушерката-повече но-шпа не мога да бия.акушерката пък я успокои ,че след два часа екипа ще дойде,така че квото могли са направили.мисълта ми е следната,но-шпато струваше на момичето ,точно 400 лева.
Ама тук не е ако искаш това е тарифа ПРИДРУЖИТЕЛ - 15 лв на ден !
Това не е за успокоение на майката това си е тарифа и тази тарифа не включва луксозна обстановка не включва даже легло Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 070
за мен в случая е важен лекаря,и понеже са обрали най-добрите професионалисти,си плащаме.не е като да нямаме избор ,нали.но избираме Пирогов,тоест до някъде доброволно се съгласяваме Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 343
за мен в случая е важен лекаря,и понеже са обрали най-добрите професионалисти,си плащаме.не е като да нямаме избор ,нали.но избираме Пирогов,тоест до някъде доброволно се съгласяваме Rolling Eyes

Голям смях ! Няма нищо общо . Първо ти не ги ощетяваш с нищо .
Второ нещата за лечението на детето се поемат от касата.
Трето те в прав текст ти казват , че за това не получаваш нищо.
ЖИВ РЕКЕТ. Ако осигуяваха легло как да е ... Легло на човек не на няколко жени.
По твоята логика  правиш като момичето и спринцовките от 400 лв.
Както и да е ...

# 64
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 В МБАЛ в Бургас платих ,официално,по 3 лв на денонощие като придружител на детето. И ме хранеха.

# 65
  • Мнения: 3 880
Абе като се замисля, тези 15 лв за дишането на въздуха може да са абсурдни, но все пак са някакъв прогрес Wink. Имам много ярки спомени от 2 седмици прекарани в детското отделение на бургаската болница в началото на 80та година ooooh! Не само, че нямахме право на придружител, а даже нормално свиждане не ни се полагаше всеки ден, защото много се разстройвахме след раздялата, а лелките там нямаха нерви да се занимават с този род глезотии и да ни успокояват, та свиждането на живо беше сведено до минимум (1-2 пъти седмично). През другото време майка ми висеше с часове в двора на болницата, посред зима, а аз на прозореца, за да имаме поне визуален контакт. Не е за изпускане и факта, че бях подложена на множество медицински манипулации, които ме стресираха и ме караха да се чувствам като изоставено псе подложено на инквизиция, но редът беше ред Simple Smile Милата, сигурно с благодарност щеше да си плати 15 лв наем за столчето, ама по него време здравеопазването беше еднакво безплатно за всичките другарки и другари Wink т.е. нямаше възможност да си плати, висенето в двора също беше безплатно Wink.
Да не губим надежда, след още 30 години може да е друго. А дано Simple Smile
Извинете за отклонението Peace

# 66
  • Мнения: 7 723
Петнадесетте лева се плащат само, ако искаш да останеш при детето си.
Това не е задължително, естествено.
Не е вярно това, че няма легло. Легло има.
Е, верно- то е детско, но никой няма да те остави да спиш на земята.
Освен това има и телевизор и хигиенизиран санитарен възел.

# 67
  • Мнения: 2 563
никой няма да те остави да спиш на земята.

Явно в Пирогов е някакъв лукс. В ИСУЛ, гастрото, в новото "луксозно" отделение, в стаички с размер на кухня на гарсониера, има по двама пациенти, като това са обикновено хора, които не мога да стават сами. Затова с тях има придружители, които се свиват по ъглите на земята някъде. Като влезе лекар в стаята, се започват едни сложни маневри, за да може той да стигне до пациентите. Пък недай си боже да ти потрябва нещо от шкафа... Системите висят по дръжките на прозорците.

Тук все ще се намери някой да ти обяснява как базата може и да е мноу зле, ама лекарите ни са много умни, видиш ли. Но никой не може да ме убеди, че с такава база някой може да  бъде лекуван ефективно.

# 68
  • Мнения: 2 829
97 година сина ми(на 2 годинки тогава) го приеха в 3-та градска болница със пневмония

Правилника още тогава беше--деца влизат с придружител,само ако са на кърма

Вариантът беше --или рушвет или супер нахалство от страна на майката ,чак до закани и ,,ходатайстване
за да може да останеш при детето си

Места за всички майки обаче нямаше


Добре, че сега има легален вариант
не са малко 15 лева на ден въобще.....
обаче ,още си спомням 2-та дни в които сина ми беше там сам ,,докато намерим  вариант,връзки   итн.,за да влеза при него
А сведения за болните се получаваха само 12-13ч ooooh!

# 69
  • Мнения: 1 343
Петнадесетте лева се плащат само, ако искаш да останеш при детето си.
Това не е задължително, естествено.
Не е вярно това, че няма легло. Легло има.
Е, верно- то е детско, но никой няма да те остави да спиш на земята.
Освен това има и телевизор и хигиенизиран санитарен възел.


Защо телевизора и санитарния възел няма да ги има ако не са придружителите ли ? Телевизора не го ли гледаш само ако си пуснеш монетките за определено време ?
ЛЕГЛО Е НЯМАЛО стояла е до леглото на малката или двете са спяли на него или майката на столчето.
Аз съм лежала сама в болница, когато бях болна от жълтеница 92 г. Свиждане не ми се позволяваше поради разбираеми причини 15 дни или 14 ще ви излъжа била съм на 12 години значи. Но това е все пак възраст по приемлива , но да оставиш 3 годишно само е абсурдно. Моя син мога да им го оставя ... след 30 мин сами ще ме викат  hahaha може тогава аз да им поискам 15 лв на ден за да влезна  Joy Joy Joy

# 70
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Плащането зависи от това колко е голямо детето.

2005 г.  бяхме с малката в Педиатрията в София. Не съм плащала за придружител, но тя беше на 40 дни кърмаче. Имаше и легло за мен и храна уж, която не видях.  Но за другите майки на малко по-големи дечица /3-5 -7г./  , легла и храна нямаше и плащаха по 10лв. на вечер. Даже и стол нямаше. Седяха на леглата на децата защото стаите бяха толкова малки, че освен леглата в тях нямаше място за нищо друго. А да, и санитарките и сестрите постоянно им се караха да чистят по-добре след децата.

# 71
  • София
  • Мнения: 175
Лежала съм в Пирогов с детето, но в отделението по Детска урология. Там също се плаща 15 лева на ден за престоя на родителите, като легло и храна за майката също не се осигурява. За сметка на това се бяха обосновали защо се плащат тези пари - имаше закачен лист с цената и с това какво се включва в нея (цитирам по памет):
"- ползване на осветление;
 - ползване на топла вода;
- ползване на студена вода;
- ползване на електричество за зареждане на мобилни телефони".
Условията бяха толкова мизерни, че когато по-късно ни се наложи да лежим в Педиатрията ми се струваше, че съм в петзвезден хотел в сравнение с Пирогов.
Искам да спомена също, че от лекарите в отделението съм безкрайно доволна, само се чудя как издържат да ходят всеки ден на работа (и да си я вършат перфектно) на такова ужасно място.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И какво излиза? Редът си е ред и придружител не може, но ако си платиш, хем работата им наполовина ще вършиш - може!   ooooh!

# 73
  • Мнения: 2 829
Плащането зависи от това колко е голямо детето.

2005 г.  бяхме с малката в Педиатрията в София. Не съм плащала за придружител, но тя беше на 40 дни кърмаче. Имаше и легло за мен и храна уж, която не видях.  Но за другите майки на малко по-големи дечица /3-5 -7г./  , легла и храна нямаше и плащаха по 10лв. на вечер. Даже и стол нямаше. Седяха на леглата на децата защото стаите бяха толкова малки, че освен леглата в тях нямаше място за нищо друго. А да, и санитарките и сестрите постоянно им се караха да чистят по-добре след децата.



в педиатрията  ,с  щерката  лежахме беше на годинка
2003 някъде ,нямаше проблем въобще с престоя на майките



явно всяка болница си има ред техен си

# 74
  • Мнения: 3 880
- ползване на осветление;
 - ползване на топла вода;
- ползване на студена вода;
- ползване на електричество за зареждане на мобилни телефони".

Доста вода трябва да изпличква ежедневно този придружител за тия 15лв. Като няма легло поне по едно джакузи да сложат, така и така се плащат огромни количества вода Laughing Wink

Общи условия

Активация на акаунт