Жена да направи първата крачка

  • 17 729
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
А с това първобитно мислене, че жената трябва да чака мъж да я покани....не знам какво да кажа. Но иначе някой се бият в гърдите колко са еманципирани. ))

Изобщо не иде реч за първобитно или нееманципирано.
Но природата си казва думата дори и несъзнателно.
Мъжът в повечето случаи, когато е директно поканен си мисли, че е твърде ценен и харесван в очите на жената.
Винаги е по добре да държиш кОза както се казва. Да не му даваш още преди евентуалното начало да е сигурен в твоите симпатии.
Проблема не е, че на мъжа няма да му хареса, точно обратното, ще му хареса повече отколкото е нужно.
Но вие си знаете.  Laughing
Аз съм пробвала, не са ме отрязали, смея да твърдя, че имам много правилна преценка дали човека изпитва симпатии, но винаги е по хубаво, ако леко загатваш без директно да каниш.

# 16
  • Мнения: 1 897
И какво означавало да го чакаш той да се заиграе - че има си такъв тип мъже, които никога няма да го направят. Ще го чакаш докато ти писне ли?
Да, има и такива мъже.
Аз така от предубеждения, прекалена свенливост и нерешителност пропуснах да изживея първата си любов. Понякога само със сигнали не става, нужна е и крачка...

# 17
  • Мнения: 2 388
Флиртът е театър, който се играе от двама.
Смятам, че първоначално женската роля трябва да е леко изтеглена назад, но не пасивна.
Бих показала с жестове, очи ( както са писали по-напред ) и реакцията му няма да закъснее.
Първа не бих предприела директен ход.
Мъже, които не са "ловци" не са мой тип.

# 18
  • Мнения: 674
Действай смело - закачи го ще поеме веднага - облечи се секси гримирай се по яко и давай веднъж се живее!!!

# 19
  • Мнения: 301
Не страдам от предубеждения, че мога прекалено да му вдигна акциите, ако виждам, че проявава интерес, но пък се мотае в първата крачка - улеснявам го. Винаги можеш да му посочиш къде му е мястото. Можеш дори в шеговит разговор да го провокираш, така че реално да не му оставиш друг избор освен най-сетне да те покани. Аз поне така процедирах едно време.
И мъжете обичат да бъдат уловени, особено ако по някаква причина не смеят да се пробват при "ловеца".  Laughing С моята "жерта" сме вече 13 години заедно. Нaложи се аз да направя първата крачка, защото тогава излизах с негов преятел и той посмъртно, и след 1000 сигнали с очи не би посмял да се пробва. Но пък от километър му личеше, че кука не му трEбE, за да се хване.  Mr. Green Сега даже се хвали, че аз съм го свалила. Единственият недостатък е, че знанието му, че първата стъпка може и да е моя го прави ревнив - "докато си изпушиш цигара току виж си отстреляла някой нов".  Crazy

# 20
  • Мнения: 2 388
Действай смело - закачи го ще поеме веднага - облечи се секси гримирай се по яко и давай веднъж се живее!!!

Да бе. Ако е някой смутителен, демонстрации на секс дива, като нищо ще го накарат да си глътне граматиката.

# 21
  • Мнения: 2 013
Действай смело!Щом искаш развитие,а й си забелязала че той има интерес не му мисли чак толкова!
Аз на моя срам не срам аз му поисках телефона,щото нямах търпение да го чакам да се накани сам Embarassed
И добре му дойде,като начален тласък,от там нататък нещата си тръгнаха сами.
Най-малкото с поканата за кафе ще му покажеш зелена светлина,ако той е човека ще действа  Hug

# 22
  • Мнения: 958
.....А с това първобитно мислене, че жената трябва да чака мъж да я покани....не знам какво да кажа. Но иначе някой се бият в гърдите колко са еманципирани. ))

Ами тя жената всъщност не чака, напротив, тя поема нещата в свои ръце, тя го подтиква, просто не отива да му го изстреля директно в очите.
Всеки мъж обича, да се чувства силен, да знае че той е направил първата крачка, че по някакъв начин е по-силният, пък ние всъщност си знаем, че ако не сме го подтикнали, още щеше да се мота, например.
Трябва да е интересно и да има загадка, ако знае от началото че съм му "сигурна", как ще се бори за мен, ако се наложи.
Мен лично не може да ме впечатли мъж, който не може да свали жена, или поне да се престраши да я покани, ами как после ще разчитам на него, като в такава елементарна ситуация, не се е справил, а аз съм била водещата.
А иначе съм съгласна, че времената се променят, много мъже са приели по-пасивна роля и разчитат на жените да свършат "мръсната" работа. Ама пък не им прави чест. Ние ги настигаме вече във всички области, нека поне в една да си мислят че са водещи.

И хич не искам да съм еманципирана Simple Smile

# 23
  • Мнения: 260
Ами намери начин да му покажеш че ти е интересен и например покана за кафе
едва ли ще го уплаши  Peace

# 24
  • Мнения: 1 100
Може първата крачка да е твоя, но ако е добре замаскирана, ще избегнеш възможните негативи.
Не знам по какъв повод се засичате, но опитай поканата ти за кафе към него да е "случайна" - имаш работа в този район, обаче се налага да изчакаш 1 час, хайде да изпиете по кафе. После небрежно му споменаваш, че си скъсала с гаджето, но не се задълбочаваш в подробности и преминаваш към други теми. Не давай никакви сигнали за по-специален интерес. Само покажи, че ти е приятно с него. После той гони.  Wink

Като се замисля, със съпруга си аз направих първата крачка, но той не мисли така.  Laughing Харесахме се от пръв поглед, но тъй като той живееше в друга държава, шансовете за развитие на този пръв поглед бяха минимални. Месец по-късно няколко пъти сънувах натрапчив сън със съобщение за него. Реших, че е нещо важно и наистина трябва да му кажа. Взех имейлът му от общ познат /нямахме никакви координати един за друг/ и му писах. Оттам са започна. Simple Smile

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Действай смело - закачи го ще поеме веднага - облечи се секси гримирай се по яко и давай веднъж се живее!!!
И му прошепни "ще те скъсам", бавно издишвайки цигерен дим в лицето му. Ефектът е гарантиран!

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 380
Като се замисля, май винаги аз съм правила първата крачка. Но така, че мъжът да си мисли, че той е бил инициаторът. Не съм привърженичка на поведението, при което жената се мята на врата на мъжа или директно му заявява, че изпитва интерес към него. Има много по-фини начини да покажеш ва един мъж, че не ти е безразличен, а след това да оставиш нещата да следват естествения си ход. Не случайно има една приказка, че жената избира. Да поканиш един мъж на кафе не е проява на някаква изключителна дързост, напротив-съвсем естествено е. Едно кафе не задължава никого с нищо. Така просто му даваш възможност, без да уронваш достойнството си по някакъв начин. Има много качествени мъже, на които им липсва малко кураж-не е лошо да бъдат поощрени. Оттам нататък-каквото стане. Друго "правило", което следвам е "насила хубост не става". Освен да поканиш мъжа на кафе, друг начин да дадеш шанс нещо да се случи, е да поискаш от него някаква помощ-професионална или чисто "мъжка"-да пренесе нещо, да ти обясни нещо/което може и да ти е ясно по принцип/. Дерзай, но без да се натрапваш -внимателно и деликатно.Успех!

# 27
  • Мнения: 84
Като се замисля, със съпруга си аз направих първата крачка, но той не мисли така.  :
Peace
И при нас май така стана - и ей го, вече 9 години  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 1 820
Какво значение има кой ще направи първата крачка.Защо е прието че трябва да е мъжа?Ами то всичко е толкова индивидуално и относително.И аз с моя мъж направих първата крачка.Причините бяха много.Той нямаше да я направи никога,защото мислеше че харесвам приятеля му  ooooh!А ако аз не бях направила нищо,няма дори да се видим повече някога.С това че аз го поканих да излезем отново с "общата ни компания"нито го наду,нито го промени.Нито пък ни е липсвало тръпка и флиртове

Ами тя жената всъщност не чака, напротив, тя поема нещата в свои ръце, тя го подтиква, просто не отива да му го изстреля директно в очите.
Всеки мъж обича, да се чувства силен, да знае че той е направил първата крачка, че по някакъв начин е по-силният, пък ние всъщност си знаем, че ако не сме го подтикнали, още щеше да се мота, например.
Трябва да е интересно и да има загадка, ако знае от началото че съм му "сигурна", как ще се бори за мен, ако се наложи.
Мен лично не може да ме впечатли мъж, който не може да свали жена, или поне да се престраши да я покани, ами как после ще разчитам на него, като в такава елементарна ситуация, не се е справил, а аз съм била водещата.
А иначе съм съгласна, че времената се променят, много мъже са приели по-пасивна роля и разчитат на жените да свършат "мръсната" работа. Ама пък не им прави чест. Ние ги настигаме вече във всички области, нека поне в една да си мислят че са водещи.

И хич не искам да съм еманципирана Simple Smile

 Thinking че то задължително ли е тръпката да си остане.В кое ще е сигурен?Че ти днеска може да си му сигурна,и утре да не си.Независимо кой е направил крачката. NaughtyСтранно определение за  мъж имаш.Щом не може да свали една жена,занчи не е мъж ли? Crazy

# 29
  • Мнения: 2 448
Цитат
Щом не може да свали една жена,значи не е мъж ли?

За някои жени това е много важна част от мъжествеността.
И аз съм от този тип жени.
Твърде срамежливите и нерешителните не са ми фаворити.
Но всеки с вкуса си.

Общи условия

Активация на акаунт