Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Благотворителност
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

София

Скъпи съфорумки,
Обръщам се към вас за съвет и помощ
На братовчедка ми мъжът и катастрофира много тежко и загуби и двата си карака. На 30 години е, има дете на 3 годинки. Вече цял месец се борим за живота му, повече от 50 човека дариха кръв за него, претърпя много операции , но от 2 дена вече се стабилизира като по чудо. За да проходи са нужни протези, които са доста скъпи, а пари покрай всички операции,пирони и престой в болница вече няма  Crying or Very sad ...
Искаме да се опитаме да наберем средства чрез SMS - и , чрез дарители по банкова сметка, чрез фирми и организации и тн. но не знаем каква е процедурата. Моля някоя от вас, която е запозната и може да ме ориентира как да стартираме кампания да се отзове.
Моля ви  Praynig
Цитирай

Средства чрез смс може да набирате с помощта на DMS, има закована тема тук. Процедурата обаче е доста тромава, а незнам в какъв срок са ви необходими протезите. Може да откриете набирателна сметка в банка и да популяризираш твоят апел в различни форуми като спазваш правилата.

На каква стойност са тези протези, за да се ориентирам по-добре какво точно да те посъветвам? Има ли ги в България, по поръчка ли се правят?

Пиши ми ЛС за всичко, което те интересува.  Peace
Цитирай

ще следя, темата! Моля поместете номер на който да пусна смс и с радост щу го направя!
Цитирай

София

Михалко, ще пиша тук, за да може повече хора да прочетат  Hug
Момчето катастрофира на 5.01.2009 край Враца. При катастрофата загуби на място единя си крак , а другия беше в много тежко състояние. Имаше и отток в мозъка, както и много лошо счупена ръка. По чудо оживя. Докато са го вадили час и половина от колата е рзавил и двойна бронхоплевмония (тогава бяха тези минусови температури... )Във врачанската болница са му направени множество операции, но положението му беше трагично. С хеликоптер го докарват до военна болница с 41 градуса температура от раните. И следват пак 3 операции, но не можаха да спасят другия крак - наложи се по спешност да го отрежат, защото кръвта му се тровеше от него...така се стабилизира...
Вчера претърпя втора операция на ръката и му сложиха пирони.
Сумата за тях, за операциите и транспорта е около 10 хиляди лева.
Протезите с които той ще може да се научи да ходи са по 20 хиляди лева едната и се доставят от щатите. Могат да бъдат поставени или в Германия или в Турция, като престоя там, поставянето и рехабилитацията ще траят около месец и половина, а като пари още правим проучване колко точно ще струва ( в Турция, защотот в Германия ще е в пъти по скъпо )
Общо взето това са парите, които трябват. Те нямат възможност да ги набавят, а и не могат да ги вземат на заем, защото няма как да ги върнат - той издържаше семейството, имат малко дете а братовчедка ми е без работа ... събрахме за сега около 13 хиляди лева, но и роднините нямаме възможности и за това искаме да се опитаме да набавим пари благотворително.
Сега ще опитваме с DMS. Ако някой знае как можем да разгласим за тази акция, моля за съдействие  Praynig
Има фирми, които спонсорират , но не занем как да стигнем до тях
Всеки съвет и помощ ще ни е от полза.
Ще продължавам да пиша тук за всичко което се случва - и благодаря много на всички, които ще прочетат това и ще помогнат  Praynig
Цитирай

ох Мария, голяма трагедия, моля да пуснете номера на който да пускаме смс-и , тъй като това е най- бързият и лесен начин според мен за всички нас. ще чакам , за да се включа активно в смс кампанията за това момче!
Цитирай

София

Мила vovolilian,
в момента сме подали документите в ДСК за откриване на сметка, а в пнеделник ще отидем до DMS - там ще трябват минимум 3 седмици за одобрение и издаване на номер
Ще пиша в темата веднага, когато нещата са готови и съм много благодарна , че си съпричасна към нашата трагедия   bouquet
Също така с помоща на Михалко правим блог, който като стане готов също ще пусна линк тук  Hug
Цитирай

следя ежедневно , за да видя когато сте готови
Цитирай

пловдив

чакаме DMS  Hug
Цитирай

София

Благодаря   bouquet
Ами в момента разглеждат документите - те са цял куп експертизи и тн...
Чакаме и банкова сметка, защото и там се изисква време за разглеждане...
Цитирай

DE

Чакам и аз да ви помогна!
Цитирай

Тук може да научите повече за Валери. Чакам Мария да даде банкова сметка и DMS-номер, за да ги добавя.
Цитирай

пловдив

и ние чакаме Михалко  Hug
Цитирай

София

Да - щом ги получим ще ги пратя на Михалко. Чакам и още експертизи и сайтове за протезите и клиниките.
Тук е мястото и да благодаря от цялото си сърце на Михалко   bouquet
Цитирай

мале , колко бавно всичко става у нас- като видях хронологията на 04 Феб. сте писали за първи път , а вече е 25 Феб. , не знам ако ставаше въпрос за животоспасяваща акция. Но  Sick , исках да напиша " ще трябва да се примиряваме с това" и преди да го напиша ми дойде мисъл, ама защо " трябва да се примиряваме", но след 2 секунди мислене как да продължа, май не знам как да изкажа разочарованието си от всичко и всеки от който зависим, за това спирам дотук! е ще продължа да следя , за смс номер.
Цитирай

Всичко с DMS става толкова бавно и трудно, че ако стане до 2 месеца ще се изненадам. Не знам защо се бави набирателната сметка, откривала съм подобна по нормалния начин. Нека не забравяме, че Валери има малко дете и вероятно съпругата му няма никаква възможност да излиза от дома. А тези неща се правят много трудно от роднини поради бюрократични спънки.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора