Мнения за 4D ехограф.

  • 55 800
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 349
Зависи какви са ти  очакванията. Ако имаш възможност отиди, за да не съжаляваш някой ден, че не си го направила  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Определено си струва това преживяване. Помни се цял живот. Дори само заради това бих дала тези пари... Blush

# 32
  • Мнения: 494
Определено си заслужава!Освен,че огледаха всички възможни органи на детето ,ни направиха  клипче  и снимки. За нас беше невероятно усещането да си видим дъщерята,още преди да се е родила,как се усмихва,прозява и движи. Сега я показвам с кеф на всички, а после си мисля,че и на нея ще и бъде интересно да се види. Поне на мен щеше да ми бъде интересно да се видя мен самата!

# 33
  • Мнения: 219
Със сигурност си заслужава! Изживяването е невероятно, още повече ако и таткото присъства.

# 34
  • Мнения: 212
Да, предимно за удоволствие на родителите е.
съжалявам , но не мисля че е само за това .
на 4Д се оглеждат детайлно всички органи на бебето и се следи за малформации.
Има неща , който 2Д не може да види  Simple Smile
Става въпрос за феталната морфология , която се прави на тях , нали.
Предният път ми включиха и доплер , следяха кръвотока, огледаха всичко , наистина всичко .
Отидох заради това .Сега пак ще го направя.

 Peace

# 35
  • Мнения: 98
http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_video.htm
това ми е любимият сайт,хвърлете поглед и ще видите дали си заслужава Simple Smile

# 36
  • Мнения: 299
Здравейте, аз съм в 19г.с. и си записах час във Фемнина за следващата седмица, чакам с нетърпение, обаче съм на обикновен коремен ехограф 2дни преди това, дали е вредно това гледане толкова често с ехограф за бебо?

# 37
  • Мнения: 3 294
Здравейте, аз съм в 19г.с. и си записах час във Фемнина за следващата седмица, чакам с нетърпение, обаче съм на обикновен коремен ехограф 2дни преди това, дали е вредно това гледане толкова често с ехограф за бебо?
Мисля че няма проблем  Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Определено си струва това преживяване. Помни се цял живот. Дори само заради това бих дала тези пари... Blush


Изживяването е несравнимо и запомнящо се.С умиление се сещам как ме побиха тръпки тогава и колко пъти го гледах  Grinning

# 39
  • Мнения: 329
Определено си струва това преживяване. Помни се цял живот. Дори само заради това бих дала тези пари... Blush


Изживяването е несравнимо и запомнящо се.С умиление се сещам как ме побиха тръпки тогава и колко пъти го гледах  Grinning
не можеш да изпуснеш първия контакт с твоето бебче, не същото като на 2D-пожелавам ти да отидеш и то да ти помаха от корема  Hug

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_video.htm
това ми е любимият сайт,хвърлете поглед и ще видите дали си заслужава Simple Smile
Много готино!
По темата-с първото дете не съм ходила.Но с второто задължително ще ида.

# 41
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Съжалявам, че докато бях бременна не отидох. Следващия път не бих пропуснала Naughty

# 42
  • Мнения: 6 365
Аз имам готино 4Д клипче от 12 седмица. Показвахме го на родителите, когато съобщавахме за бебето.

Самият триизмерен образ останах с впечатление, че не казва кой знае какво на лекаря. Той си гледа всички органи двуизмерно. Зависи дали ще иска допълнителна такса за 4Д- в клиника Малинов това се включва в прегледа с цена 30 лева.

Препоръката ми е да направите такова клипче при най-ранния тест за Даун 11-13 седмица. Тогава бебето е достатъчно малко, за да се хване цялото в кадър, а и още не е много извънземно, все още е малко, закръглено и желирано.

След това към 20 седмица се скри зад плацентата. В 23 седмица в началото си криеше лицето с ръце, а на втория опит за снимка приличаше на Васил Божков-Черепа (поради липса на подкожни тлъстинки), та затова не правихме клипче. На следващия преглед бебето се оказа адски нефотогенично. В гугъл триизмерните снимки показват някакви херувимчета, мойто прави мутри като дзвер. Имаше клипче, смешно е.

Сега ще ходя за последно, но не за снимки, а да видим колко ще е голямо и последно как се развиват бъбреците.

Така че- интересничко е, но не чакайте неземни резултати:) може бебето да ви се види даже грозничко. Аз по принцип не харесвам ехографи, вярно, моето бебе е, ама е малко като от филм на Тим Бъртън.

# 43
  • Мнения: 793
Някой да е ходил на 4Д при д-р Мазнейкова? Защото аз ходих,но снимката която ми изкара беше черно бяла ...и през цялото време гледах бебка черно бяла. До колкото знам 4Д е с кафяво оцветено. Точното името на изследването е (по ценоразпис): 4D ехография-Ехографски скрининг за аномалии на плода, генетична консултация; Доплерово изследване на кръвотока на плода и плацентата. Цената е 80 лв (казвам го за сравнение на мамите които са ходили). newsm78

# 44
  • Мнения: 15 379
Ами заслужава си, определено!!! 4 пъти съм ходила, съвсем рано (10 г.с.) разбрах пола на бебето, бебето се вижда добре и наред с другите изследвания се изключват аномалии. Снимките и клипчетата пък са си страхотен спомен и начин да видиш бебето реално.

Общи условия

Активация на акаунт