«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕродължаващо образование
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 770 отговора

√ермани€

ћнени€: 275
Hallo zusammen!

Ich bin seit 3 Jahren in Deutschland und bin bereit euch zu helfen (wo ich kann)

Liebe Grüsse  Hug
÷итирай

UK

ћнени€: 1 372
’а! “ова го разбрах. Smile

ќт понеделник се започва моето учене на немски, ще видим докъде ще го докарам. Smile
÷итирай

√орна ќр€ховица

ћнени€: 872
» аз го разбрах, но доста зор щ€х да вид€, ако ми се беше наложило да го пиша.“ова вместо запис в темата.ўе поглеждам тук. «апочвах да уча два пъти-в –усенски€ , във ¬еликотърновски€ университет. »мам изкарани езикови семестри там с положени изпити и съответните дипломи за нива. “ова обаче беше преди десеттина години.»мам предложение-след като има кой да ни редактира, можем да се опитваме направо на немски да пишем, или поне по-простичките неща.
÷итирай

√ермани€

@TIHA VODA, das ist eine gute Idee  Peace

ћоже като за начало всеки да се представи на немски с н€колко думи или изречени€, от къде е, на колко години, с какво се занимава...?
÷итирай

UK

јз ще изчакам н€колко седмици преди това, никога не съм учила немски. ј може н€кой, който все пак знае как става, да го напише като модел, да го преведе и така нататък. Smile ƒа го видим.

јз имам гоол€м копмплекс от миналата година, когато учих италиански, и уж б€х първо ниво, но всички в групата б€ха учили кой година, кой седем, та аз б€х най назад и беше ужасно. — немски€ уж не би тр€бвало да е така, италиански€ ми беше съвсем, съвсем чужд... Smile
÷итирай

√ермани€

Ich heiße....  азвам се

Ich komme aus....јз съм от...

Ich bin 22 Jahre alt... јз съм на 22 години

Ich habe eine Schwester/einen Bruder (Ich habe keine Geschwister)....»мам сестра/брат (н€мам брат€ и сестри)

In meiner Freizeit male/lese/tanze/singe ich gern....ѕрез свободното си време обичам да рисувам/чета/танцувам/пе€

Ich habe eine Katze/einen Hund....»мам котка/куче

Beispiel (поример):

Hallo. Ich heiße Mina. Ich bin 22 und komme aus Bochum. Ich habe eine Schwester. Sie ist 15 und wohnt in Bulgarien bei meinen Eltern. In meiner Freizeit höre ich Musik gern und treffe mich mit Freunden. Ich habe keine Haustiere.  bouquet
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 316
In Dreams, das ist eine tolle Idee.

Ich heisse Adriana. Ich bin 36 Jahre alt. Ich bin seit 4 Jahren verheiratet und habe eine Tochter, die 3 und einhalb Jahre alt ist.
Ich haekle sehr gern, leider habe ich keine freie Zeit dafuer.

Ich wuensche allen viel Spass beim Deutschlernen.  Smile

? ћомичета как вмъквате специфичните за немски€ език букви?  Embarassed
÷итирай

в шоки-land

ћнени€: 3 747
имам немска клавиатура  Laughing....
÷итирай

ћнени€: 104
Hallo! Ich heiße Daniela. Ich bin 28 Jahre alt. Ich mochte lerne Deutsch gut.

Ќе знам дали се справих много добре с третото изречение, но съм съвсем начинаеща. ¬ университета ходех на интензивен тримесечен курс по немски, но не усп€х да науча почти нищо Sad затова се над€вам с ваша помощ и повече учене сега да постигна по-добри резултати.  упих си тази граматика http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=16609&am … ad563568f776e723d н€кой знае ли нещо за не€ дали е добра?
÷итирай

в шоки-land

Ich möchte gern gut Deutsch lernen....ich wurde das so schreiben ( така бих го написала )  Hug Love

не 3нам дали е 100% правилно с мо€ швейцарски немски Blush Rolling Eyes....
когато и3пол3ваш модален глагол, втори€т основен глагол отива на кра€ на и3речението.....

редактирах си грешката  Blush
« ѕоследна редакци€: ср, 18 фев 2009, 21:35 от amei »
÷итирай

√ермани€

ƒобро утро.
¬ немски€ език има глаголи, които се използват пред други глаголи и се наричат модални. —амо 6 на брой са. “ова са глаголите: wollen(искам), sollen(тр€бва), dürfen(тр€бва,мога), mögen(искам), können(мога), müssen(тр€бва). ѕо принцип глаголът в немски€ език се постав€ винаги на второ м€сто в изречението. ј когато имаме модален глагол, той се постав€ на второ м€сто, а основни€ глагол- на последно, в основна форма. Ќ€ма изключени€ тук май  Wink
“ук ще спрегна модалните глаголи и ще дам пример:

WOLLEN: ich will, du willst, er/sie/es will, wir wollen, ihr wollt, wir wollen

SOLLEN: ich soll, du sollst, er/sie/es soll, wir sollen, ihr sollt, wir sollen

DÜRFEN: ich darf, du darfst, er/sie/es darf, wir dürfen, ihr dürft, sie dürfen

MÖGEN: ich mag, du magst, er/sie/es mag, wir mögen, ihr mögt, sie mögen

KÖNNEN: ich kann, du kannst, er/sie/es kann, wir können, ihr könnt, sie können

MÜSSEN: ich muß, du musst, er/sie/es muß, wir müssen, ihr müßt, sie müssen

Ќие тези глаголи в училище не ги учихме в самото начало, така че се над€вам да помогна, а не да объркам н€кого. Ќаписах ги само във връзка с изречението на Scorpi_D.

≈то и пример:

Ich möchte Kaffee trinken.

Darf ich Eis essen?

» изречението на Scorpi_D поправено ще изглежда така:

Ich möchte Deutsch gut lernen.

“ова е от мен за сега.  bouquet
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 639
Ich mochte gern gut Deutsch zu lernen....ich wurde das so schreiben ( така бих го написала )  Hug Love

когато и3пол3ваш спомагателен глагол, втори€т глагол отива на кра€ на и3речението.....

хм изчезна ми предни€т пост  newsm78
много странно  Rolling Eyes

Ich möchte gerne gut Deutsch lernen
правилото е при модални глаголи не се ползва zu

преди това б€х писала, че wo ich kann е грешно, казва се  soweit ich kann (доколкото мога)
÷итирай

в шоки-land

Ich mochte gern gut Deutsch zu lernen....ich wurde das so schreiben ( така бих го написала )  Hug Love

когато и3пол3ваш спомагателен глагол, втори€т глагол отива на кра€ на и3речението.....

хм изчезна ми предни€т пост  newsm78
много странно  Rolling Eyes

Ich möchte gerne gut Deutsch lernen
правилото е при модални глаголи не се ползва zu

преди това б€х писала, че wo ich kann е грешно, казва се  soweit ich kann (доколкото мога)

благодар€, asyalein  Hug Love...и а3 научих нещо Very Happy...тук непрекьснато така си го ка3ват...н€ма да се обаждам повече, само ще уча, че немски€т, който говорим тук, май и3общо не е истински немски  Rolling Eyes и само обьрквам учещите...
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 639
ааа как бе јмей, включвай се.
написах го, защото аз доста неща б€х научила не какво се ползват тук и доста трудно ги изкорених  Blush

а да ти об€сн€вам ли на английски сега какви конструкции прав€  35

ти можеш да объркаш н€кого, ако започнеш да говориш, не като пишеш Peace
тук интервюта от Ўвейцари€ върв€т със субтитри hahaha

имаше едни песнички, с които се учеха предлозите (много ме мор€т тези предлози) Rolling Eyes
като ги намер€ ще ги пусна.

само да отбележа: в немски€ всеки глагол си върви с предлога, а предлога с падежа Mr. Green
честито, дет се вика  Cool
÷итирай

UK

ќх... јз още н€ма да се включвам в груповото представ€не на немски, не че мога да сбъркам нещо предвид че тр€бва да замен€ цифрата с годините си (даже не тр€бва да € замен€м, щото съм на 22) и тн, ама... »ма време. Smile
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 770 отговора