Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
555-569 от 770 отговора
Рени, опирай се на бг, той ще ти помага.
Ако дадено съществително в бг е подлог, то ще е подлог и в НЕ, т.е. ще стои в Nominativ.
Пример: Neben dem Tisch steht ein Mann.
В случая "ein Mann" е в Nominativ, защото е подлог, той върши действието, той стои до масата.
 bouquet
Цитирай

Daniva, мерси, с това обяснение май ще е по-лесно Hug
Цитирай

Здравейте,
Бих искала да ви помоля да ми преведете едно изречение.Имам бегли поазнания по немски език и все се каня да ги подобря,но нейсе все не се наемам EmbarassedА сега ми потрябва.Благодаря ви предварително.
Vernichtungskosten ohne Deponie

Цитирай

Здравейте,  bouquet bouquet аз искам   да попитам  нещо,
някой знае ли  откъде  мога да  сваля учебниците за начинаещи в немския език.Благодаря предварително Love
Цитирай

Здравейте,
Бих искала да ви помоля да ми преведете едно изречение.Имам бегли поазнания по немски език и все се каня да ги подобря,но нейсе все не се наемам EmbarassedА сега ми потрябва.Благодаря ви предварително.

Доколкото аз разбирам - разходи за унищожаване без депо /буквален превод/.
Цитирай

Здравейте,   :bouquet: bouquet аз искам   да попитам  нещо,
някой знае ли  откъде  мога да  сваля учебниците за начинаещи в немския език.Благодаря предварително Love

Разрови в темата, имо доста линкове и информация.
Цитирай

Здравейте,

Цената по унищожаването, без (да е включена) цената за сметището.

Ако дадеш целия израз, може да се окаже, че превода ще е по-различен. Smile
Цитирай

Някой има ли нужда от учебници по немски начални нива - Deutsch 1,2, Tangram 1, Schritte 2, 3. С дискове са. На мен вече не ми трябват и с радост ще ги подаря Smile
Цитирай

Някой има ли нужда от учебници по немски начални нива - Deutsch 1,2, Tangram 1, Schritte 2, 3. С дискове са. На мен вече не ми трябват и с радост ще ги подаря Smile

Schritte 2, 3 бих ги ползвала ако не сте ги обещали на някой друг. пишете ми ако са свободни.
Цитирай

Не съм ги обещала, но сега виждам, че имам и 4 Smile
Цитирай

Привет дами. SmileИзчетох цялата тема и съм приятно изненадана.И аз съм от тези които искат да научат немския, но езиците не са ми силна страна Embarassed Сега се захващам с уроците на profesorkа.Поздравления за чудесно свършената работа bouquet
Цитирай

Здравейте,
глаголът treten в Perfekt с haben или sein се използва? Става въпрос за следното изречение: Er hat/ist auf eine Scherbe getreten.
Цитирай

Здравейте,
глаголът treten в Perfekt с haben или sein се използва? Става въпрос за следното изречение: Er hat/ist auf eine Scherbe getreten.
Би трябвало да е със "sein".
А къде мога да намеря правила, кога се използва  Perfekt и кога Praeteritum.
Благодаря предварително!
Цитирай

Сега търсих пак. На някои места го дават само с haben, а на други и с haben, и със sein.
Но коя употреба е но-правилна и по-често срещана  newsm78

къде мога да намеря правила, кога се използва  Perfekt и кога Praeteritum.
Благодаря предварително!
Най-общо казано - Perfekt използваме най-често, когато говорим. Praeteritum използване, когато пишем, преразказваме, срещаме го и когато четем.

Цитирай

Сега търсих пак. На някои места го дават само с haben, а на други и с haben, и със sein.
Но коя употреба е но-правилна и по-често срещана  newsm78

Движениета/промените на мястото са със sein: Ich bin gegangen, ich bin getreten, ich bin gerannt, ich bin geflogen, ich bin gefahren,....
Цитирай

555-569 от 770 отговора